Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

    Стигнах до котвата. Молбата ми е ако някой има чертеж на подобно нвщо или снимки да сподели за да не откривам пак топлата вода. Ако знаете да се продава някъде нещо читаво на нормална цена също е интересно.

    ПП Не знам дали тука е мястото... Ако не, моля модераторите да преместят темата.

    Благодаря предварително.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

  • #2
    До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

    Еи тук нещо
    Прикачени файлове
    Емил-00356 99872043-Малта
    Defender-90

    Коментар


    • #3
      До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

      По плуговете има детайл, който "забива" плуга в земята. Това е тъмния детайл от горната снимка и го има в магазините за селскостопанска техника. Остават двете рамена за джака.
      LZ1AIV

      Коментар


      • #4
        До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

        Ето тамън 3 теми по въпроса:

        Котва

        Котва за лебедка

        Pull Pal - направих си го сам

        Коментар


        • #5
          До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          Ето тамън 3 теми по въпроса:
          Благодаря. Не бях ги видял, но намирам само едно изделие и то не ме кефи. Може да върши работа. Не знам. Това на горния пост дето е направено от Джак изглежда по стабилно от фабричното. Другото е плужно тяло което може също да върши работа?! Да не се окаже, че всички знаят какво е котва но никой няма и не е ползвал.
          Последно редактирано от drukman; 18-03-09, 19:20.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #6
            До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

            Трай си. Има чисто нова конструкция, трябва само да се изпита. Все не остава време. Ако другата седмица времето е по-читаво, ще я опитаме и ще кажем.
            Това с джека е някаква пълна дилетантщина. Американската котва, тя и Пул пал, тежи 15 кила, между нас казано. И иска втори човек. Така че - очаквайте включване.

            Коментар


            • #7
              До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
              ... Да не се окаже, че всички знаят какво е котва но никой няма и не е ползвал.
              Има май доста голяма вероятност да е точно така. Поне аз досега не съм видял (чул) някой да носи и използва такова нещо.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

                Я, какво намерих за фабричното изделие
                http://www.youtube.com/watch?v=mUL-mEJsR0M
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Има май доста голяма вероятност да е точно така. Поне аз досега не съм видял (чул) някой да носи и използва такова нещо.
                  Ъ... Да не си карал с Фулдата, да не знаеш...
                  Оргиналдъ съм виждал само при Венци и Пламен.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

                    МНого хубаво и полезно нещо !
                    Навремето направихме една за banjo и си работеше чудесно ! Сега е в бегачката на Геро ! ако не забравя утре ще я снимам !
                    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

                      Преди време banjo беше правил котва сгъваема по собствен дизайн и се оказа доста добра. Ама сега има БАН и не може да влиза във Форума.
                      Ще го питам за сними и ще ги кача. Идеята беше да се затваря като книга за да не е обемна с 2 уши. Едно за теглене и задно за изваждане.
                      Абе ... мисля, че и Чуров има подобна.
                      Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                      http://www.cardomain.com/ride/2562837

                      Коментар


                      • #12
                        До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

                        Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                        МНого хубаво и полезно нещо !
                        Навремето направихме една за banjo и си работеше чудесно ! Сега е в бегачката на Геро ! ако не забравя утре ще я снимам !
                        Брей... еднакво мислим. Снимай я в двата варианта и затворена и разгъната.
                        Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                        http://www.cardomain.com/ride/2562837

                        Коментар


                        • #13
                          До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

                          Това е за пясъка от клипа. Алуминиево, сглобява се. Ако ще е за кал, има втора дупка на короната за увеличаване ъгъла на лапите. Забива се самО в пясък /при нас няма как да пускам водолаз да ми забива котвата /. Цената няма да ви хареса. Има ги и от обикновенно желязо, не се разглабят, но са много по ефтини. Не стават за много твърди почви. Ок за чакъл, пасък и на другата дупка-кал

                          http://www.westmarine.com/webapp/wcs...6&classNum=695





                          Вие сте късметлии. Ако е размекната почва или поне не е замръзнала може горната котва да си я забиете с чук да речем. Имате навигатор за тая работа. После колкото повече зор и даваш, толкова по дълбоко влиза /котвата имам в предвид/ За по твърдо дъно ние ползваме плуг /plow/ Много по тежка котва, не се сгъва, работи по добре на твърдо дъно. Абе обикновен плуг си е, ако можете му намерете ъглите на лапите и готово.

                          http://www.westmarine.com/webapp/wcs...4&classNum=534


                          А, забравих да спонема. Това са морски котви. С кола не съм ги пробвал. Гмуркал съм се и съм виждал как се заравят в пясъка за секунди при опън на въжето. Ако ще ми подскача някои на котвата като ония от клипа.. Втасул съм я. Има магазини на старо. Желязото може да се намери в някои магазини за лодки втора употреба в Гърция да речем. Най обичам някои като ми каже- ми тя трябва да е нова. Егати котвата, и на 100 години да е, все тая. Желязо.

                          Тук май ще се допълвам 100 пъти. В линковете които съм дал пише "за лодки до еди колко си фута" Да не се заблуди някои! 40 и нещо фута са 12 метра лодка. Даже и на такава лодка ние нямаме 5 това на котвеното. Ако духа толкова, че да ми опъва 5 тона, аз отдавна да съм подпрял с машините sreshty вятъра. Онова сглобяемото е с доживотна гаранция, ако купувате не гледайте да е оръзмерено за лодки с размерите на кола. Взимайте нещо по големичко. Даже и в зглобено състояние си се згъва, става плоско и може да се завре под задната седалка да речем. Плуга трошене няма. Плуг всеки е виждал, ще си прецените размера, които ви трябва.
                          Последно редактирано от NIKSD; 18-03-09, 22:38.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

                            Момци давайте идеи, че тия котви по скъпи от лебедките. Я гледайте какво става: с чанта почти 600$+транспорт.... баси,
                            http://www.pullpal.com/aboutPP.html
                            Последно редактирано от drukman; 18-03-09, 23:02.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #15
                              До: Котва за лебедка, има ли някой чертеж.

                              Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                              Момци давайте идеи, че тия котви по скъпи от лебедките. Я гледайте какво става: с чанта почти 600$+транспорт.... баси,
                              Чакай, чакай. Тука говорим за най доброто от модела Danforth. Разглобяема, неръждавейка, подсилен алуминий, чисто нова.. Аз съм си го казал- Гърция, на старо, ръждива малко, не става на парчета /голям праз/ и по $ 100.00 ги има тук. Тъпо ще е да ти пращам котви от САЩ. Парче желязо. Намери си една стара, телената четка, грунд, РОЗОВА боя и си ти. С останалите парЕ ще почерпиш за идеята.
                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X