Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

    Сутринта започна обещаващо - чудесен слънчев ден, смятахме да покараме около час-два и следобеда да се съберем в някоя кръчма.
    Картината беше повече от идилична и нищо не предвещаваше последвалите събития.


    Керванът ни мина покрай рибарите и се спуснахме от другата страна на дигата към Дунава.
    Без да вземем предвид вчерашния обилен дъжд, покачилото се ниво на реката и свързаните с това подпочвени води, смело карахме напред.
    НО! - Освен возещият се с мен англичанин Дейви, при водача на колоната /Цецо/ явно се е бил шмугнал и мистър Мърфи с пълна торба закони за гадостите.
    Първият джип не успя да издрапа от локвата и килвайки се на една страна спря, с бълбукащ аспух във водата.


    Не ми остана нищо друго, освен и аз да спра.


    Хубавото е, че Митко /dimi69/ успя да спре!


    Други обаче нямаха неговия късмет.


    Кончето ми имаше крен:


    А намиращият се вътре англичанин се чувстваше като у дома си - на суша, заобиколена отвсякъде с вода.



    Колкото и дълго да викахме неволята, накрая Митко влезе в ролята на спасителят в ръжта...ъъъ...пардон, във вода.



    След като не успяхме да издърпаме Митсубишото напред:


    ...му закачихме въжетата отзад и Митко започна да го дърпа и него:



    По едно време изглеждаше, че май блатото ще погълне джипа




    Дискавърито обаче не се предаде, нищо, че омириса всичко на феродо , успя да изтегли подводницата:


    Коварната "локва" беше освободена от присъствието ни:


    Не че не затънах на друго място:


    ...но беше софт, докато Исузуто пък си стоеше яко вкопано:



    "Пътната помощ" пристигна :



    ...прегряла...та се наложи да се долее вода, поне около нас имаше достатъчно :


    Вече поизстинала, фадромата се хвърли в спасителна акция:


    То беше рев, то беше пушек:



    ...и всичко завърши с окопаване



    Замерих коловоза...бая си беше


    Поредният лъч надежда се появи на хоризонта:



    Верижният трактор не срещна никакви трудности с измъкването на фадромата:


    Още по-малко пък с Исузуто:


    ...въпреки допълнителното утежнение по него


    Вече цялата техника беше измъкната и се запътихме към "сушинка", като някои се придвижваха така:


    А други така:


    ...и така...:


    ...а пък някои ходехме отзад като кашици след танк, но не задълго, защото фадромата нещо запуши и не можеше да върви, та се наложи верижният пак да я дърпа.


    Вече на твърда земя се установи, че фадромата е била на ръчна и затова не е вървяла


    Е, нашите ръчни не бяха вдигнати и без проблеми поехме след нея:


    Вече на раздяла...


    ...пред асфалта, чудейки се знака "стоп" какво ли ще рече......СТОП! - Не излизайте на роуда, карайте си ОФФ!


    Това е от мен, очакват се снимки и от другите участници.

    Въпреки, че плануваната за час-два разходка ни отне осем часа, си беше купон, адреналин и хубави емоции в хубаво време с хубави хора!
    На пук на мистър Мърфи!
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

  • #2
    До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

    Ех, веднъгж човек да остане да покара около София, пък вие да се натопите до уши
    Нещо скара, бира нямаше ли междувременно?
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

      Скара, бирата в Харда не върви.
      LZ1VMH

      Коментар


      • #4
        До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
        Скара, бирата в Харда не върви.
        какъв хард с гуми за мгла?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #5
          До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

          Това малко като разказа с руснаците.
          Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
          Дий Снайдер

          Коментар


          • #6
            До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
            Скара, бирата в Харда не върви.
            Е поне за уплатняване на времето докато дойде фадромата И против уроки и фалшименто.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              какъв хард с гуми за мгла?
              Има и такова течение в офроЙда. Някои хора казват "С кални гуми и баба знае" ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

                Исузуто беше лифтнато и с гуми, ама това само му помогна да се окопае по-качествено.

                След умората по завиране на клони, газене в кал и вода и т.н., докато чакахме верижния, пристигнаха кебапчета и бира, така че много даже си вървят, независимо дали е хард ( въпреки опитите за ирония ) или софт.
                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                Коментар


                • #9
                  До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

                  Май като бяхте при нас сте прихванали заразата. Сега ще се наложи лечение под формата на лебедки, гуми............ .Но пък добре сте си изкарали и изкаляли.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

                    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
                    ...
                    Керванът ни мина покрай рибарите и се спуснахме от другата страна на дигата към Дунава.
                    ...
                    Това не е ли трасето, по което карахме на първи март?
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

                      Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                      Това не е ли трасето, по което карахме на първи март?
                      Абсолютно същото е.
                      ...само дето беше подгизнало от подпочвени води.

                      Въпросът за "тънката червена линия" между софта и харда, е дискутиран доста.
                      Истината е...хм, някъде там...
                      Едно трасе за неподготвена джипка може да е хард, докато за подготвената - софт.
                      Същото трасе за добър шофьор с неподготвена машина може да е софт, а за джип с всичките му офф-роуд атрибути, но с лош драйвър - хард.

                      Фадромата си имаше гуми и то какви! Ама...остана си в калта.
                      Е, вярно, че с дръпната ръчна си е малко кофти , но това само е в подкрепа на тезата за добрата машина и лошия шофьор.
                      Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                      Коментар


                      • #12
                        До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

                        Браво на групата! Много ме развеселихте рано сутрин! Сега със сигурност всеки си е дал сметка и за обурудването на джипката и за майсторлъка в харда.
                        LZ1GYY
                        0898 436 956

                        Коментар


                        • #13
                          До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

                          Винаги съм се питал защо не си купуваме верижи машини (или поне фадроми) а се мъчим с тези джипове?
                          0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

                            Първоначално публикуван от keeway Преглед на мнение
                            Винаги съм се питал защо не си купуваме верижи машини (или поне фадроми) а се мъчим с тези джипове?


                            Упс! Да не би да съм казал, че фадромата и трактора са дърпали джиповете?
                            Нееее....джиповете дръпнаха тракторите.
                            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                            Коментар


                            • #15
                              До: Офф-Роуд с мистър Мърфи: Джипове, фадрома и верижен трактор

                              Ето и видео на закъсалата фадрома /в подкрепа на думите ми по-горе / ---> http://www.youtube.com/watch?v=xm__PGFEYQo
                              Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X