Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да откриеш съкровище

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да откриеш съкровище

    Съвсем случайно станаха известни координатите на нещо "довбре заровено, забравено и скрито".
    Спретнат екип златотърсачи спешно се отправи към точката. Пристигна на мястото и завари това ...











    Вашите предположения ?
    ______2
    Е = MZ

  • #2
    До: Да откриеш съкровище

    Да позная ли от първия път, и ще има ли награда?
    http://forum-lines.ru/rez/ab75176.gif

    Коментар


    • #3
      До: Да откриеш съкровище

      Първоначално публикуван от Любо Африката Преглед на мнение
      Да позная ли от първия път, и ще има ли награда?

      Давай
      Ще има със сигурност ...
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        До: Да откриеш съкровище

        С тия жълти джанти май само Африка ще да е. Ама не ме питай за годината.
        LZ1GYY
        0898 436 956

        Коментар


        • #5
          До: Да откриеш съкровище

          Транс Алп-600L-W, от 98г. На Африките кормилата са жълти, а не черни. Африка 650 е с един голям диск отпред, тука са два малки. На една снимка се видя "издайнически" преден мигач!
          Каква е наградата??
          http://forum-lines.ru/rez/ab75176.gif

          Коментар


          • #6
            До: Да откриеш съкровище

            А така-а-а кой не е чел през семестъра!
            LZ1GYY
            0898 436 956

            Коментар


            • #7
              До: Да откриеш съкровище

              Защо ли си мисля, че скоро ще трябва да честитим на намерилия съкровището

              Коментар


              • #8
                До: Да откриеш съкровище

                Да вдигам ли найлоните ?
                Ок. Ето.



                Honda XL 600 V Transalp.

                Захвърлена в този склад. Отлежала години наред, факт, който с нищо не променя този чудесен представител на тежките ендура. Веднага си признавам - никога не го бях разглеждал отблизо и в детайли. Качвал съм се един-два пъти за малко, но сега имах възможност обстойно да го поразгледам. V-образен двигател с обем 583 ccm с водно охлаждане, верига, два карбуратора... Веднага се набиват на очи 4-те свещи (по две на всеки цилиндър). Много приятно впечатление прави и наличието на 4 бобини. Очевидно въпроса с надеждността силно е вълнувал японските инженери. Простотата на решенията в този мотор е очевидна и леснозабележима. След незнам колко години „сън”, просто сменихме падналия акомулатор и натиснахме копчето. Мда, моторът запали J. Да не се разпростирам, ще оставя новия собственик на тази уникална машина да разкаже повече...(щото от една седмица е в „сесия”, чете и препрочита всичко за този мотор )

                П.П.
                А за разликите между Трансалп XL 600 V , Трансалп 600L-W както и събрата им - легендарния Африка туин, Любо има много какво да ни каже. Едва ли има по-запознат от него в тази материя.
                Впрочем, почти позна въпреки оскъдните снимки, на които жена ми въобще не видя мотор ...









                За съжаление тази "тава" е от пластмаса ...



                Това са бобините ..





                Събрахме го . Красавец!!!



                Ето го и новия собственик ...








                Оборотомера нещо не работи









                Щастливия собственик :



                ______2
                Е = MZ

                Коментар


                • #9
                  До: Да откриеш съкровище

                  Около 25 години, не бях се качвал на мотоциклет... Когато се родиха децата ми, подарих последния си (ЧЗ 175 Спорт), защото реших, че имат нужда от баща... Сега, когато пораснаха, мога да се върна отново към двете колела.

                  Димо е споменал за награда... Печелят я всички, по бира, когато се срещнем...
                  Последно редактирано от giorgio; 15-03-09, 14:37.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да откриеш съкровище

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Около 25 години, не бях се качвал на мотоциклет...
                    Според мен не си се качвал от един месец, от хижата на Буковлък, когато направи родеото с КТМ-а .
                    Честита придобивка адаш и безаварийни километри. А като се съберете с Димо / Кro / предполагам , че ще станем свидетели на незабравим снимков материал.

                    П.п. липсват ти само три куфара.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да откриеш съкровище

                      Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                      Според мен не си се качвал от един месец, от хижата на Буковлък, когато направи родеото с КТМ-а .
                      ...
                      Хмм... на КТМ-а се качих, ама... не се задържах... Много бързо ме хвърли онова диво добиче...

                      Виж, Хондичката си е готова, обяздена... направо питомна, с благ нрав:

                      Последно редактирано от giorgio; 15-03-09, 15:33.
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да откриеш съкровище

                        Еее Джорджо честито за находката! Това си е истинско съкровище!
                        Нали знаеш по какво се познава моторист, който се кефи истински на машината си - по мухичките между зъбите разбира се : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Shtastlivija motorist.jpg
Прегледи:1
Размер:58.2 КБ
ID:5094880
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Да откриеш съкровище

                          Слави, чакай ни скоро в Сандански
                          ...да ни покажеш пътечките, които изследваш от години. Пък и да го видим този Трансалп как ще се държи ...
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Да откриеш съкровище

                            Джорджо - честито! Пожелавам ти хиляди безаварийни километри с чудната Хонда и много приятни емоции....

                            offtopic: Покрай Димо така ми забръмчаха пак мухите на тежкото ендуро в главата, че от няколко дни сън нямам! Особено с новия раздел....надявам се до година две да докарам и аз нЕкой дзвер
                            Per aspera ad astra.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Да откриеш съкровище

                              Честито на собственика!
                              С пожелания за безавариино ползване и да надмине моя Трансалп по изминати километри!
                              Това е вечен мотор - купих го от Германия на ... 87 000 км, от ноември до март (зимата) минах 2000 км и на 89-хиляди работеше като часовник.
                              Единствен недостатък - намазах седалката с крем за ръце, кожата омекна, стана прекрасна на пипане, но и хлъзгава - газ-спирачки, газ-спирачки и някои мъжки атрибути почнаха да ме болят
                              Останаха ми оригинални тръби за куфари и тъмно предпазно високо стъкло/слюда с надпис Хонда, та ако ти трябват - свиркай!
                              Последно редактирано от pustrina; 15-03-09, 16:54.
                              889377712

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X