Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки около Враца-Продължението

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разходки около Враца-Продължението

    Мерси . Не сме се виждали просто. От АТВ-тата на никой нямам телефона. Иначе утре пак ще караме, колкото и където може.. Този път няма да съм сам. Вие ще карате ли?

  • #2
    До: Разходки около Враца-Продължението

    Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
    www.hard-riders.com става по-добре. :-)


    Благодаря за поканата!
    Ама аз днес вече "карах" с вас. :-) То аз в такива условия (50 см стопен до нула сняг в рамките на последните 8 дни) не се забивам по трудни терени, ама днес се забих, и то хубавата... Тъй като изведнъж се събрахме около 15 мотора и 4-5 АТВ-та, стана тясно, първите вече се мъчеха по едни екстеми неизпробвани от мен досега, и аз вместо да си чакам реда, тръгнах с една група мотористи нагоре, но скоро вече бяхме на Трудовашката чешма без нищо интересно да стане, хората зачакаха и запушиха, и аз след 2 неуспешни (заради калта) опита да кача едно баирче преди чешмата, реших да се върна до Згориград да пробвам нещо от тия екстеми дето не ги бях пробвал. Точно когато слязох долу, всички колеги явно току-що привършваха с началния доста труден и омазан участък. В началото бяха захвърлени 5-6 велосипеда на публиката :-). Първия опит не ме отведе докъдето трябва. Когато захождах за втори, отгоре слезе един фен, с който се познаваме, но аз съм му забравил името :-), та направих втори много неловък опит, а човека направи неговия втори успешен, и, явно реши че няма да успея въобще да се кача, и ме отписа. Ама аз упорит, след още 2 опита по разораната отвсякъде кал, със сетни сили, вече пърпорех нагоре из гората. Следвах пресните следи от АТВ-та и мотори, които водеха вече надолу, последва набиване в един екстрем (през поток), а на отсрещния склон видях групата дето гонех, само че там нямаше АТВ-та вече, не знам къде са се отделили. Та, там на този заветен склон, първия ми опит не доведе до изкачване на стръмнината, Ицо с WR-а ми посочи накъде да мина уж за по-лесно, ама аз за да ида там се наложи да се върна наобратно през през потока на отсрещния склон, и докато обърнах там, чух как групата затръгва нагоре, явно са си помислили че се връщам. Аз пак опитах, уж по лесното, ама като се замотах там из тая кална горичка, колко теглене и бутане му теглих на тоя Доминатор не знам, ама балдисах, целия вир вода от пот, че се бях навлекъл и със сума дрехи, повече от половин час се въртях там, барем 10 пъти го изпусках насам-натам (добре че още на сборния пункт предвидливо си прибрах поне огледалото в раницата, иначе сигурно вече да е поникнало горе) и така и не можех да се кача... Заваля лек дъждец, а аз накрая за капак на всичко (тъкмо намерих уж удобна линия между дърветата нагоре и се гласех за нея), изпуснах магарето 2 метра назад и в какво се удари не разбрах, ама лявата част на кормилото доби формата на кормило на пистов мАтор. Път нагоре за мен вече нямаше. Въпроса беше вече да се прибера с "изчуфиленото" кормило наобратно през нелекия екстрем през потока и след него малко. Късмет - след малко вече бях на леко място вече, и оттам си тръгнах пребит, окалян и на.кан :-).
    Абе знам си аз, че тоя Доминатор си е кекав на такава неистова кал, ама те, рекох да се отъркалям, а и да не се излагам.

    Това от мен. Айде до другия път. Дано е малко по-сухо, че гледам 17-ска гума баш за кал няма никакви, или поне аз не намирам...
    Хаха, The_Bear е описал ситуацията толкова добре, че няма нужда и от снимки . И мен точно тоя голям баир в горичката ме отказа... Не, че нямаше да го кача след още 2-3 опита, ама... Беше толкова стръмно, че като паднеш не можеш да си дигнеш мотора, а същевременно се пързаляш и надолу.. Ти сигурно си дошъл след като аз си тръгнах, защото не помня никой с Доминатор?

    Коментар


    • #3
      До: Разходки около Враца-Продължението

      Миии не знам дали за същата горичка става въпрос, щото аз я "затворих".
      Между другото точно когато си пътувах вече надолу по асфалта, аз идвах от Згориград, а някой идваше от пътя за Леденика, стори ми се че беше с WR ;-), а не беше Ицо. Та WR-а спря кимнахме си нещо и той даде бая газ по мокрия асфалт. Аз останах с убеждението че си бил ти, а ако си бил ти, то тоя другия сам бил аз - с Доминатора :-). Та това беше по-миналата седмица - 08.03.2009. Вчера обаче излязох към 16ч и налазих всичките пътеки, по които никога не съм карал, направо си е станало цяло трасе, отвсякъде пътечки и екстреми, доста интересни и сериозни, явно сам влизам във фаза и минавам отвсякъде с тоя Доминатор. Зациклих пак в същата кална стръмна горичка, ма тоя път по лесното успях да мина, а където не е толкова кално е суууперрр. Около Трудовашката пак не успях да изляза никъде - много е кално. Обаче от Трудовашката надолу е мания, 5-6 пъти въртях там нагоре надолу.
      Днеска пък, както си карах покрай язовира и скъсах пак жилото на съединителя... Ако се скъса по някои екстреми н знам как ще се излиза...
      Без блокажи си за никъде. :D
      Без лебедка, хептен...

      0887 731062 - Цецо

      Коментар


      • #4
        До: Разходки около Враца-Продължението

        Аз съм бил
        Чакаха ме останалите пред Цвятко и се бях забързал. Понамалих да видя кой идва, но ти ми посочи нещо, на мен мотора ми се видя много „шосеен“ , и реших, че не си от групата, а и теб не те познах, и отпраших надолу. Ако беше дошъл с нас, щеше да се поразходиш значи към манастира.
        Иначе сега в неделя си направихме супер 150-километров преход до Роман и обратно. Имам 2-3 снимки, може би ще ги кача по-натам в другата тема. Стана супер каране, само че накрая 6-7км преди Враца (добре, че не беше по-рано), веригата сдаде багажа - направо се разцепи, и откърти един зъб от задния зъбак. Добре, че си носех въже, и добре, че беше Здравко, да ме изтегли. Прибрахме се поживо-поздраво без проблеми.

        Коментар


        • #5
          До: Разходки около Враца-Продължението

          Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
          Аз съм бил
          Чакаха ме останалите пред Цвятко и се бях забързал. Понамалих да видя кой идва, но ти ми посочи нещо, на мен мотора ми се видя много „шосеен“ , и реших, че не си от групата, а и теб не те познах, и отпраших надолу. Ако беше дошъл с нас, щеше да се поразходиш значи към манастира.
          Иначе сега в неделя си направихме супер 150-километров преход до Роман и обратно. Имам 2-3 снимки, може би ще ги кача по-натам в другата тема. Стана супер каране, само че накрая 6-7км преди Враца (добре, че не беше по-рано), веригата сдаде багажа - направо се разцепи, и откърти един зъб от задния зъбак. Добре, че си носех въже, и добре, че беше Здравко, да ме изтегли. Прибрахме се поживо-поздраво без проблеми.
          Оф, абе ти бързай, ама за по мокър асфалт има една песен: "бате, по-добре недееей".
          Като те видях как се изстреля и как се наклони в завоя долу на Вратцата, направо тръпки ме побиха. Аз откакто един път заради мокър и хлъзгав асфалт по алеята от Горския дом надолу се изтърсих как си требе, много, ама много внимавам при такива условия и с такива гуми по завоите. И то тогава паднах с около 30км/ч и гушнах едни шубраки влачейки се по корем с ръцете напред. Добре че нищо лошо не се случи.

          Знам, че сте били на Роман, аз преди това говорих с Ицо с другия WR, ама мен ми се караше из екстремите, че беше попросъхнало и така и направих. Живот и здраве ще се видим някой път.
          Без блокажи си за никъде. :D
          Без лебедка, хептен...

          0887 731062 - Цецо

          Коментар


          • #6
            До: Разходки около Враца-Продължението

            Ехее, чак така безразсъдно не съм карал, както го изкара. Аз ако карам бързо, не знам останалите ако видиш какво ще си помислиш. Карат със същата скорост, само че.. на задна
            Относно дъжда и мократа настилка - по принцип на мокър асфалт има достатъчно сцепление. Опасно е в някои случаи:
            -когато си се засилил много, и нагазиш в дълбока локва - образува се аквапланинг.
            -когато (обикновено лятото), върху прашният асфалт паднат първите капки дъжд. Първите 5 минути е хлъзгаво като на лед. Предполагам при подобни обстоятелства си паднал, иначе не мога да си представя как можеш да паднеш при 30км/ч, освен ако току що не си излязъл от кален път.

            Коментар


            • #7
              До: Разходки около Враца-Продължението

              Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
              иначе не мога да си представя как можеш да паднеш при 30км/ч, освен ако току що не си излязъл от кален път.
              Ще те отведа някой път и ще ти покажа точно мястото (има дефект настилката, има петно гладко, само асфалт ама без всякакви камъчета, като заливка), точно на такова нещо се пързаля гумата като че е на лед.
              Преди малко карах пак из пътеките над Згориград с брат ми и Ицо (Малкия). Доминатора беше безгрешен ;-).
              Без блокажи си за никъде. :D
              Без лебедка, хептен...

              0887 731062 - Цецо

              Коментар


              • #8
                До: Разходки около Враца-Продължението

                Първоначално публикуван от The Bear Преглед на мнение
                Ще те отведа някой път и ще ти покажа точно мястото (има дефект настилката, има петно гладко, само асфалт ама без всякакви камъчета, като заливка), точно на такова нещо се пързаля гумата като че е на лед.
                Преди малко карах пак из пътеките над Згориград с брат ми и Ицо (Малкия). Доминатора беше безгрешен ;-).
                Звънни един телефон (0 3-осмици -514186) следващият път като ходите по екстримите. Вчера ходих да покатеря и аз. Това с горичката този път го минах без проблеми, даже 3 пъти.. Пътеката преди Трудовашката обаче ме озори - беше много кално и хлъзгаво. Помъчих се половин-един час по нея, и накрая ми писна. На тази след чешмата пък имаше още сняг.

                Коментар


                • #9
                  До: Разходки около Враца-Продължението

                  Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                  Звънни един телефон (0 3-осмици -514186) следващият път като ходите по екстримите. Вчера ходих да покатеря и аз. Това с горичката този път го минах без проблеми, даже 3 пъти.. Пътеката преди Трудовашката обаче ме озори - беше много кално и хлъзгаво. Помъчих се половин-един час по нея, и накрая ми писна. На тази след чешмата пък имаше още сняг.
                  Опаа, малко късно се включвам с отговор...

                  Аз по принцип излизам да покарвам след работа когато излизам през седмицата. По принцип мога да кажа че съм се "понавозил", и обикновено правя къси разходки - максимум 2-3 часа. Отскоро видях, че има доста пътеки, по които никога не бях минавал, сега обаче след като ги минах 10-ина пъти, нещо пак взе да ми става скучно. Така ще е май, докато не пробвам нещо което няма да ми е по силите и строша пак нещо по мотора...
                  В петък вечерта обаче, се повозих добре и минах по места, по които досега не бях успявал (беше доволно сухо):
                  - качих безпроблемно право нагоре въпросната "горичка" с многото листа и кал (дето се стартира от отсрешния склон, след 3-4м минаваш през рекичката и хлъзгавите насрещни скали и после е право нагоре за 40-ина метра), явно проблема си е бил многото кал и страшната хлъзгавица от шумата; там последния път го слязох на магия, като се хлъзна тоя Доминатор надолу едвам го овладях, а възможно най-бавно спусках...а как неконтролируемо се засили... голяма хлъзгавица е там;
                  - пътеката, която тръгва от завоя под Трудовашката и катери право нагоре през гората и излиза на 50м над чешмата; явно условието е било да не е толкова кално; качих го 3-4 пъти и го спуснах; много щастлив;
                  - от Трудовашката през асфалта нагоре през гората, в самото начало е станало голямо мочурище и чак от третия път "тръгнах", като го заобиколих леко отдясно; по-нагоре в гората обаче избих надясно по самата турист. маркировка, а досега оттам само спусках, а го качвах през съседното дере; пак много щастлив;
                  - и накрая, късата стръмнина дето "сече" последния обратен завой преди разклона за Леденика и Колониите, която излиза до беседката, я взех направо излизайки от предния екстрем, само пресичам асфалта и продължавам по нея.

                  Сега като вална дъждец, ако ги пробвам пак тия неща май ще стане пак интересно...

                  Записал съм си телефона ти, някой път ако излизам ще ти звънна, ама пак ти казвам, доста спонтанно решавам да изляза, също толкова спонтанно някой може да се обади за нещо и да ме върне, и аз затова карам сам общо взето откак се помня. Дива работа.
                  Без блокажи си за никъде. :D
                  Без лебедка, хептен...

                  0887 731062 - Цецо

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разходки около Враца-Продължението

                    За през седмицата е идеално така, за по 2-3 часа. Точно през седмицата е малко по-голям проблем да намериш с кой да караш - събота и неделя сме по 20 мотора и АТВ-та, а и често има дори по 2-3 различни групи.
                    В момента още се възстановявам от последното каране в събота, когато паднах и си навехнах лошо крака.. Вече ходя куцайки без помощни средства и се надявам за тази събота или неделя да съм в състояние да карам, но определено ще стоя далеч от екстремите, докато се оправя напълно.
                    Иначе тия пътеки дето ги описваш на сухо се минават без проблеми. Сложното е когато е кално - там вече почват да играят фактори като гуми, тегло, майсторство в по-голяма степен.
                    Между другото и двете си по-сериозни падания в събота направих при спускане по големи камъни и ниска скорост. Явно тези ситуации са много коварни, и трябва да се внимава доста..

                    Коментар


                    • #11
                      До: Разходки около Враца-Продължението

                      Дааа, четох темите за приключенията ви. Да се оправяш бързо!
                      Аз вчера излизаах нагоре (след дъжда тия дни) и стана пак интересно... Пак не можах да мина през оная горичка след потока, два опита направих, два пъти "насадих" ръчките, добре че не строших нищо, поне излязох пак оттам ама с една серпентина. После се заплетох из едни камъни и аз на едно балръшко място нещо го изпусках, вдигах, кво правих и аз не знам. Накрая пристигам до Трудовашката и гледам брат ми рови в калта отгоре :-))). И реших да пусна от над Трудовашката дългото стръмно надолу... Съвсеееем полека започнах да "коткам" надолу, ама около средата Добичето взе да се засилва лека полека, бая хлъзгаво явно му стана, положението мигновено прерастна в изгубване на контрол над машината, все пак съумях да взема правилното решение и го изритах даже през кормилото май, плъзгайки се назад по седалката, и така изпаднах от него и малко настрани се хвърлих, та поне на мен нищо ми нямаше. То и на него нищо му нямаше, малко едната кора се построши и отхвръкна една пластмаса над фара, добре че самия фар оцеля този път, че трудно се намира, а пък си свети хубаво. Тъкмо се оправих, и тръгвам надолу и чувам некой вика отгоре, обръщам се, и гледам и брат ми да не изпусне - и той тръгнал след мен, и съответно и той се беше "насадил".... На него поне машината му е 2 пъти по-лека.
                      Без блокажи си за никъде. :D
                      Без лебедка, хептен...

                      0887 731062 - Цецо

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разходки около Враца-Продължението

                        Aко не друго, поне мотора оправих - заварихме му днес тръбичката на радиатора с аргон, стана доста солидно - по-здраво, отколкото беше
                        Остава и крака да се оправи.
                        А кой е брат ти, и какъв мотор кара?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разходки около Враца-Продължението

                          Първоначално публикуван от ACCELERATOR Преглед на мнение
                          А кой е брат ти, и какъв мотор кара?
                          Илиян, той съвсем отскоро стана моторист. :-) Кара крос KTM 450SX.
                          Без блокажи си за никъде. :D
                          Без лебедка, хептен...

                          0887 731062 - Цецо

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разходки около Враца-Продължението

                            Ясно, мисля последният път (в събота), карахме заедно.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X