Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на 4Runner

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

    Според мен материала може да е каучук с твърдост по ШОР 75 градуса,може и от полиамидите и текстолитите с висока плътност.Не е нужно да се заварява, пружината ги изпъва достатъчно за да няма прихлопване.Това е за олекотяване но не е по евтин вариант от стоманата.По принцип почти всички вложки за повдигане са каучукови и това е по добрият вариянт нооо.. е и по скъп.
    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

    Коментар


    • #62
      До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

      Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
      Според мен материала може да е каучук с твърдост по ШОР 75 градуса,може и от полиамидите и текстолитите с висока плътност.Не е нужно да се заварява, пружината ги изпъва достатъчно за да няма прихлопване.Това е за олекотяване но не е по евтин вариант от стоманата.По принцип почти всички вложки за повдигане са каучукови и това е по добрият вариянт нооо.. е и по скъп.
      Една матрица сигурно е към 600-700 лв., но ако е удачно и се разхвърля между колеги ..., а и каучука си е мек материал и возията би била по добра, няма да е на твърдо, не е малко .

      Коментар


      • #63
        До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

        Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
        Започвам първо с едно голямо благодаря на Славин - човека,който ми се нави на акъла и се зае с хич нелесната задача за направата на втулки за пружините на "Тойотата"ми!!
        Изработката е перфектна,но веднага ми изплуват няколко въпроса?
        1.Дали няма да възникнат проблеми след монтажа ... имайки впредвид,че едната втулка е тежка 6кг?
        2.Необходимо ли е да ги прикапя с СО към буфера в горната част на ръкава,тоест да огранича движение и хлопане?
        3.Въобще би ли възникнал някакъв задочен проблем при експлоатацията на джипа?
        Въпросите задавам тъй като не съм ползвал подобни "екстри".
        Иначе всичко започна ето така!...
        Поздрави!.
        Да "наметкам" малко въпроси:

        Какво ще стане с разпънатите амортисьори и с цялостната статика на автомобила?
        Как ще решиш лекото "слизане" отпред, което ще се получи за сметка на лекото "повдигане отзад?
        Ще има ли промяна в работата и ефективността на задните спирачки?
        Зима иде

        Коментар


        • #64
          До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

          Стеф, не ги хващай. Ще се скъсат прихватките, пък и няма смисъл. Нали вътрешния отвор на подложката е колкото вътрешния на пружината. Ще си влезне в "кофичката", пружината ще натиска и няма къде да ходи. Амортесьорите трябва да стоят по средата на хода си и лесно се удължават. Помисли само за буфера. Премери хода на амортесьора и виж колко ще остане между буфера и там каквото го посреща. Това растояние трябва да е по малко, поне с 1см. от половината ход на амортесьора.
          Успех друже!
          Последно редактирано от Аndro 160; 27-02-09, 20:33.

          Коментар


          • #65
            До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

            Колеги ако има интерес аз се занимавам точно с това.Производител съм на каучукови смеси и изделия.Не искам да се хваля но сме от най-добрите в бранша.Матрицата няма да излезе много скъпа както и подложката.Заедно можем много от вас чертежите и изискванията от мен изпълнението.Поздрави на всички.
            Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
            На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
            Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

            Коментар


            • #66
              До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

              Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
              Колеги ако има интерес аз се занимавам точно с това.Производител съм на каучукови смеси и изделия.Не искам да се хваля но сме от най-добрите в бранша.Матрицата няма да излезе много скъпа както и подложката.Заедно можем много от вас чертежите и изискванията от мен изпълнението.Поздрави на всички.
              Аз лично съм за, ако трябва да се разделят финанси за определен проект съм навит .
              +1 за темата, трябва да се развие !

              Коментар


              • #67
                До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

                Първоначално публикуван от scorpion1972 Преглед на мнение
                Колеги ако има интерес аз се занимавам точно с това.Производител съм на каучукови смеси и изделия.Не искам да се хваля но сме от най-добрите в бранша.Матрицата няма да излезе много скъпа както и подложката.Заедно можем много от вас чертежите и изискванията от мен изпълнението.Поздрави на всички.
                Май полиуретан за тия подложки е по добре.

                Коментар


                • #68
                  До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

                  Има такава матрица 130-150мм за задните пружини на лада и са 30мм мисля като могат да се слагат по 2 ,а и 3 с една скоба от външната страна
                  FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                  BJ42 04 1982
                  FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                  LZ 2 BHB

                  Коментар


                  • #69
                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Май полиуретан за тия подложки е по добре.
                    Андро мойте уважения към спецовете но защо мислиш че полиуретана ще е по добре.Като спец по полимерите ще ти кажа че каучукова подложка с необходимите за случая противостарители и подобрители ще загроби окачването на която и да е машина.Проблема при нас е че авточастите от КИТАЙ и ТУРЦИЯ са просто размазващи с цена и "качество".Поради тази причина се въздържам от производство на авточасти от каучук.

                    Имам си една мечта .......... На гранницата на ЕВРОСЪЮЗА да има акциз който да не позволява на ментетата да влизат в нашата страна.ТОГАВА СКЪПИ КОЛЕГИ ЧАСТИТЕ ЗА НАШИТЕ КОЛИ ЩЕ БЪДАТ ИСТИНСКИ.Моето мнение е че сега всичко е менте защото това е една голяма мафия която живее на нашие гръб.
                    Последно редактирано от huko; 27-04-09, 09:09.
                    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                    Коментар


                    • #70
                      Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                      Да "наметкам" малко въпроси:

                      Какво ще стане с разпънатите амортисьори и с цялостната статика на автомобила?
                      Как ще решиш лекото "слизане" отпред, което ще се получи за сметка на лекото "повдигане отзад?
                      Ще има ли промяна в работата и ефективността на задните спирачки?
                      Колега,въпросите ти идват точно на време и са наистина реални!С проблемите по горе,вече съм се срещал и дори смея да твърдя,че с тях сме "приятели"!
                      Амовете ще сменя с по високи или ще удължа старите - ако са все още в час.
                      "Тойотата",още като се е "родила" си виси в задната част така,че 5см. ще дойдат точно за нивелация.
                      Задните спирачки ще коригирам от кантара и лостовата система .. и през това вече минах с "Фронтерката".
                      Но фланци над пружини не бях монтирал.... признавам си!

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Стеф, не ги хващай. Ще се скъсат прихватките, пък и няма смисъл. Нали вътрешния отвор на подложката е колкото вътрешния на пружината. Ще си влезне в "кофичката", пружината ще натиска и няма къде да ходи. Амортесьорите трябва да стоят по средата на хода си и лесно се удължават. Помисли само за буфера. Премери хода на амортесьора и виж колко ще остане между буфера и там каквото го посреща. Това растояние трябва да е по малко, поне с 1см. от половината ход на амортесьора.
                      Успех друже!
                      Тъй,като в горната част няма как да удължа буфера смятам да компенсирам в долната част т/ст да подложа на моста.Мисля,че ефекта ще е същият?
                      Последно редактирано от huko; 27-04-09, 09:09.

                      Коментар


                      • #71
                        До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА "4РЪНАР"!

                        аз имам 50мм полиуретанови подложки на 80-ката ,както казва Андро влизат в леглото на пружината и заспиват там! за метални не съм много сигурен,явно трябва да се струговат с малко допуск за да заклинят,инак може и да подрънкват като заподскачаш в гората
                        от стари английски тойотаджии съм подразбрал ,че най-добри си остават оригиналните гумени тампони(по цялото окачване).
                        внимавай много ,като повдигаш било отпред или отзад....поведението на джипката може да стане много своенравно(личен опит).
                        TЛК 80-4.2ТД
                        ТЛК 73-2.4ТД
                        ...................

                        Коментар


                        • #72
                          До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                          не е до здравината на болтовете. Късала ми е и планка и високоякостни болтове... как става незнам. Сега ще видя като отзад всичко е подредено.
                          Ама щом и на другите им хвърчат планките значи не е трагедия голяма
                          ...Абе да са ни живи и здрави каручките и тва да са им кусурите

                          Коментар


                          • #73
                            До: Къде да разбера нещо повече за лифт на Рънър ?

                            нhttp://www.roughtrax4x4.com/?doc=11&cid=166амери някой да ти донесе от англия целият лифт кит
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #74
                              До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

                              Ами дето се вика..съм с пет см.по висок в задния двор!Ето какво се получи:
                              1.Нивелира се предницата със задницата тоест 92/92см.
                              2.Няма хлопане или каквото и да е било друго.
                              3.Тампони,биалетки и пружини си паснаха перфектно.
                              4."Кантара" на спирачния механизъм си работи без проблем.
                              5.Амортисьорите дойдоха с 3см.по къси т/ст ограничиха хода на моста при стандартната гимнастика - ще ги удължа колкото е необходимо преди да влезна в боя.
                              Абе,в общи линии "мисията възможна".
                              Благодаря на моя приятел "Белата" за оказаното съдействие...,че понякога две ръце му идват малко на човек!...
                              Ето малко снимки!...
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #75
                                До: ПОВДИГАНЕ НА ЗАДНИЦА НА 4Runner

                                Браво Стеф, перфектна работа! Поздрави на Славин за прецизната изработка!
                                А що сте го кръстили " Белата", като има златни ръце! Поздрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X