Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nuvi 5000 проблем с "Route"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nuvi 5000 проблем с "Route"

    Колеги моля за малко помощ. Проблема е следния: свалям "tracklog" и го конвертирам в "route" с "WinGDB3", за да го кача обратно на Nuvi-то чрез "MapSource". Когато "route" съдържа само шосейни участъци, няма проблеми/първата снимка/, но когато има "черно" или без път се получава ужасна плетеница/втората снимка/. В "MapSource", route-а следи точно изминатия път, проблема е само на Nuvi-то. Някой сблъсквал ли се е с това, аз ли бъркам нещо? Всяка идея за решение ще ми е полезна.
    Благодаря.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Nuvi 5000 проблем с Route

    Каква е тази програма WinGDB3?

    Коментар


    • #3
      До: Nuvi 5000 проблем с Route

      Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
      Каква е тази програма WinGDB3?
      Конвертира "Track" в "Route" и обратно. Не помня откъде я имам. Интересно е, че направен "Route" или "Track" с нея работи на GPSMAP60Csx, но не и на Nuvi 5000/когато има OFF сегмент/.
      Последно редактирано от Peter TurboD; 26-02-09, 14:38.

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с WinGDB3

        Не разбирам, защо беше сменено заглавието на темата Проблема НЕ може да е в "WinGDB3", защото "Route", получен, чрез тази програма, работи на друг GPS, a дори създадените в "MapSource" "Routes", тръгват по същия начин на моя Nuvi5000/когато съдържат OFF участъци/ Това означава, че проблема е в Nuvi-то или моите действия с него.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с WinGDB3

          Не разбирам, защо беше сменено заглавието на темата Проблема НЕ може да е в "WinGDB3", защото "Route", получен, чрез тази програма, работи на друг GPS, a дори създадените в "MapSource" "Routes", тръгват по същия начин на моя Nuvi5000/когато съдържат OFF участъци/ Това означава, че проблема е в Nuvi-то или моите действия с него.
          Не обръщай внимание на тези малки подробности Но и азмисля, че проблема наистина не идва от WinGDB3, а от софтуера на nuvi 5000. Най-вероятно прави проблем при изобразяването на пътя или както ти го наричаш route. Защо не му направиш един ъпдейт на софтуера и да напишеш дали има разлика Междудругото да може да дадеш някакъв линк за тази програма, че ми е интересна...

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с WinGDB3

            Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение
            Не обръщай внимание на тези малки подробности Но и азмисля, че проблема наистина не идва от WinGDB3, а от софтуера на nuvi 5000. Най-вероятно прави проблем при изобразяването на пътя или както ти го наричаш route. Защо не му направиш един ъпдейт на софтуера и да напишеш дали има разлика Междудругото да може да дадеш някакъв линк за тази програма, че ми е интересна...
            Колега, смяната на заглавието, води до заблуда у четящите за основния проблем. Откакто имам Нюви-то съм качвал всички ъпдейти и при всяка версия резултата е същия. Не може да няма начин "Tracklog"-a който създава Nuvi5000 да се преобразува и ползва отново. Намерих линк към WinGDB3, само че е версия 3.2, а моята е 3.3 Може би няма големи разлики. http://www.sackman.info/

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с WinGDB3

              Много, много полезна програмка, наистина не знаех за нея
              ...
              Като се замислих май проблемът ти е много интересен! Имам чувството, че той не идва нито от нювито, нито от WinGDB3, а от Мапсорс. Ето една насока, в която може да се мисли - когато се прави маршрут чрез Мапсорс и точките се намират върху пътя те се отбелязват като Via Points (Межд. Точки), но когато те са извън пътя се отбелязват като Waypoints (Потреб. Точки). Когато маршрутът ти се състои от Waypoints той се прави чрез линии между точките, но когато се състои от Via Points e по пътя. Логично когато се състои и от двата типа точки, той се прави както по линии така и по пътя! Както се вижда и на втората ти снимка! Виждам също че програмата може да конвертира следата в маршрут в два варианта - само с Via Points(Межд. Точки) или само с Waypoints (Потреб. точки). Ако не се лъжа файлът с маршрутът може да се вкара директно в нювито, а не чрез Мапсорс
              Последно редактирано от asterix85; 02-03-09, 23:54.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X