Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LSD диф подлежи ли на ремонт ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LSD диф подлежи ли на ремонт ?

    Струва ми се че дифа не сработва както трябва, в снега си направих експеримент, едната гума буксува, а другата стои неподвижно, доколкото знам, като забуксува едната, другата трябва да продължи да драпа.
    Та се питам, ако е заминало LSD-то, какво се прави в такъв случай, т.е подлежи ли на ремонт и ако да, скъп ли е той ?
    Мерси !

  • #2
    До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

    Ами колега ,не съм много запознат но съм имал 4-5 такива Тойоти (hilux)на които пише на задния диф LSD , и на няколко от тях съм пробвал на кал или лед, и май ЛСД не е точно да блокира диффа(да се въртят и двте колела) ,не се спичай а си карай и се радвай на Тойотата си.Даже бих попитал и по знаещите какво значи точно Limited slip differencial

    Коментар


    • #3
      До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

      Първоначално публикуван от tododad Преглед на мнение
      Limited slip differencial
      Дифференциал с ограничено приплъзване..... Писано много..... Що и как, и даже защо.
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #4
        До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

        Първоначално публикуван от tododad Преглед на мнение
        Ами колега ,не съм много запознат но съм имал 4-5 такива Тойоти (hilux)на които пише на задния диф LSD , и на няколко от тях съм пробвал на кал или лед, и май ЛСД не е точно да блокира диффа(да се въртят и двте колела) ,не се спичай а си карай и се радвай на Тойотата си.Даже бих попитал и по знаещите какво значи точно Limited slip differencial
        За сняг си е нужно, сега като мина на улица, която не е почистена включвам и предното, защото само на задно, съм по зле от лека и нормална колица .

        Коментар


        • #5
          До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

          мерси за превода ,аз си мислих че е лимитед едишън нещо

          Коментар


          • #6
            До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

            Първоначално публикуван от LEDENATA Преглед на мнение
            За сняг си е нужно, сега като мина на улица, която не е почистена включвам и предното, защото само на задно, съм по зле от лека и нормална колица .
            Що ли ми се струва ще бъркаш нещата? С Пежо 106 се чувствах по комфортно от колкото с Гранда при снежни условия на едно и също място..... Първо се намесва фактора на центъра на тежеста: при Гранда той е доста по на високо. Второ: ЛСД-то при страничен наклон "свлича" задницата в посока на наклона, и затова се налага да се компенсира с включеното предно... Трето че е доста по тежък.

            Ама май и снега е малко. Защото само заради клиренса би трябвало да имаш бая весомо предиимство пред леките коли
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

              Някъде из темите имаше мнение че ЛСД дифа има живот около 100000км.Аз също съм го изпробвал на кален и снежен наклон даже и на мокра трева не важи.За това си има и предно кото го включа нещата се оправят.Също като теб при сняг включвам предното щото иначе върти гъза като травестит.Наблюденията ми са че ЛСД работи но все пак Рънъра не е фул тайм.Ако ЛСД дифа не е каран с маслата предназначени за него пак е причина за повреда.Относно ремонт мнението ми е че е излишно харчене на пари.Както един колега беше писал като се счупи се усеща.Нашите си работят но са това за което са предназначени .Все пак ограничено приплъзване.
              Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
              На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
              Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

              Коментар


              • #8
                До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

                Педставлява многодисков съединител който е натегнат от една диафрагма (шайба) ,като се износят дисковете се намалява силата на притискане.Чрез подложни шайби се увеличава силата на претискане , а от там и сцеплението между .....ляво и дясно колело.
                Като вдигнеш едното колело и не си на скорост с около 20 до 60кг на метър трябва да се завърти .....
                FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                BJ42 04 1982
                FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                LZ 2 BHB

                Коментар


                • #9
                  До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

                  Вярно, че съм с витара (не знам дали LSD-то е същото), но вчера слязох от мойта да погледна - и двете задни колелета буксуваха заедно (бях само на задно и я бях подпрял отпред в една "преспа"). Според мен си е редно да напъват и 2-те гуми.
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #10
                    До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

                    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                    Вярно, че съм с витара (не знам дали LSD-то е същото), но вчера слязох от мойта да погледна - и двете задни колелета буксуваха заедно (бях само на задно и я бях подпрял отпред в една "преспа"). Според мен си е редно да напъват и 2-те гуми.
                    Напъни я на наклон не на равно и тогава виж какво става.
                    Само спомените остават да греят в нашите сърца. 0887 51 80 51
                    На човек му трябват ум,сърце и две ръце всичко останало е прах,пепел и валерианови капки!
                    Като не можеш да помогнеш на някой не пречи!

                    Коментар


                    • #11
                      До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

                      Всички джипки(особено късата база) с парт-тайм само на задно са по-зле на сняг от най-евтиния автомобил с предно предаване.Стават само за фигурно пързаляне-за жалост-неконтролируемо.

                      Коментар


                      • #12
                        До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

                        За това дето Благо обяснява какво има в LSDто отваряхме с брата на Нисана /Кинг каб 2,5Д/ задния диф и тези пластини ги притискат две пружинни шаиби леко конусни та тези пружинни шайби бяха се счупили не знаем как но един спец ни ги направи и всичко си дойде на мястото сега като пъхнем лисана в калта буксуват и двете колела.

                        Коментар


                        • #13
                          До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

                          Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                          За това дето Благо обяснява какво има в LSDто отваряхме с брата на Нисана /Кинг каб 2,5Д/ задния диф и тези пластини ги притискат две пружинни шаиби леко конусни та тези пружинни шайби бяха се счупили не знаем как но един спец ни ги направи и всичко си дойде на мястото сега като пъхнем лисана в калта буксуват и двете колела.
                          щеше да е добре да не буксува нито едно
                          - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                          - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                          Коментар


                          • #14
                            До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

                            В какъв смисъл не трябва да боксуват бе колега

                            Коментар


                            • #15
                              До: LSD диф подлежи ли на ремонт ?

                              Първоначално публикуван от БАТ РАДИ Преглед на мнение
                              В какъв смисъл не трябва да боксуват бе колега
                              Еми, да минаваш откъдето искаш, без да буксуват, например.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X