Обява

Свий
Няма добавени обяви.

видове унибали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • видове унибали

    какъв точно би иаздържал прилично на една крмилна щанга.
    въздържам се от евтини болкуци тарся добро решение което да си струва не да лoпока и тропка след един месец.
    поздрави

  • #2
    До: видове унибали

    Няма видове. Това е всичко на всичко сферичен шарнирен лагер. Известен от векове машинен елемент. По принцип е нискорерурсен.

    Коментар


    • #3
      До: видове унибали

      Стефан е прав,нисък ресурс.
      Има и такива с тефлоново покритие-доста скъпи,с малко повече издържливост.

      Коментар


      • #4
        До: видове унибали

        Да. Но нищо принципиално - някакви проценти повече. Играта не струва свещите.
        Това са лагери. Значи - твърда връзка. Ако не са взети мерки за демпфиране на вибрациите още в съседните възли - нищо не работи нито стационарно, нито дълго. При променливи ударни натоварвания поведението на конструкцията е изобщо непредвидимо.
        Ако някой иска да смята нещо - може и да има успех след много време, усилия и пари. Ако иска да ги слага само от кинематични съображени - ще загуби също много време, сили и пари. Колата - без друго, но може и нечий живот.

        Коментар


        • #5
          До: видове унибали

          Мали .... ей сега ще дойде Близнака ...
          Колко нискоресурсен е унибала и .... колко съсътезания се кара с него ...
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • #6
            До: видове унибали

            Николко. Въпрос на късмет. Особено когато става дума за оптически тунинг а не за работа.
            Все ми е едно кой какво ще каже, ако не може да покаже сметките на железата.

            Коментар


            • #7
              До: видове унибали

              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
              Няма видове. Това е всичко на всичко сферичен шарнирен лагер. Известен от векове машинен елемент. По принцип е нискорерурсен.


              Стефане може ли един въпрос??? Ти лично колко унибала потроши по твойте джипки.Поне вече има интернет не е нужно да си разказваме и обесняваме.Гледайте там на какви машини и при какво натоварване се ползва тази връзка.Има за нащо кално каране и по добро решение но ще направя днес малко снимки и сравнения и ще ги пусна късно довечера.Нали като си говорим все пак трябва и да сме пробвали това онова.Иначе от сега съм съгласен че по добро от руски гумени тампони няма.Няма и нужда от спорове.

              А за оптически тунинг чувам за първи път.Я разкажи това нещо ново ли е???
              Това е като в ония виц за полу и целите проводници.
              Последно редактирано от PETER BLIZNAKA; 21-02-09, 04:52.

              Коментар


              • #8
                До: видове унибали

                Да, точно нещо като полу- и като целите.
                Дай да не бъркаме цигарите с лулите. Едните може и да докарват бърз кеф, но просто са еднократни. И не си струва да набъркваш съвети от състезателни истории за етап 300 километра с бюджет 10 000 долара за денонощие, с кола, която трябва да оставиш на внуците си. И тя да работи и за тях.
                А то мога да ти разкажа и за по-интересни лагери, които държат на половин милион пъти по-големи натоварвания. Остава да се заинтересуваш за колко време.
                Давай нататък, изобщо казано е красиво)

                Коментар


                • #9
                  До: видове унибали

                  Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                  Да, точно нещо като полу- и като целите.
                  Дай да не бъркаме цигарите с лулите. Едните може и да докарват бърз кеф, но просто са еднократни. И не си струва да набъркваш съвети от състезателни истории за етап 300 километра с бюджет 10 000 долара за денонощие, с кола, която трябва да оставиш на внуците си. И тя да работи и за тях.
                  А то мога да ти разкажа и за по-интересни лагери, които държат на половин милион пъти по-големи натоварвания. Остава да се заинтересуваш за колко време.
                  Давай нататък, изобщо казано е красиво)
                  Е добре де но като на добро другарче не ми отговори на въпроса.Винаги така се измъкваш.Другото е че унибална връзка ако се подържа както трябва може и да поработи и за внуците ти но гумен тампон никога.На тоя етап само разказваш без да си пробвал покажи нещо накрая моля те.Идеята на унибала не е да държи милион пъти на по големи натоварвания от втулката а просто да бъде адекватен през цялото време на тях.

                  Вземи поне се разходи на едно Българско състезание след дълъг и гаден етап.Ще се изненадаш колко и кви тампони се търкалят по поляната.Унибал няма да видиш нито един.

                  И да ти кажа чесно слабо ме вълнува кво ще оставя на внуците си.Ако са пичове и се оправят тогава на мода ще бъдат хвърчикоптери дето няма да им трябва окачване.Но ако дойде времето на MAD MAX пак унибала ще бъде най доброто до този етап на развитие.

                  Нали правим разлика между такъв елемент от китайски апарат за затваряне на врата и спортен възел създаден за външна употреба.

                  Коментар


                  • #10
                    До: видове унибали

                    Мнение на неразбиращ - искаха ми нещо подсилено за кфх 700, а аз така и така не знаех какво да е, та попитах знаещите хора тук на моите географски ширини. Та питам аз - какво да е ? Казаха ми - унибал. Ама не са ли състезателни и не свършват ли бързо ? Не, не свършват бързо, АКО ги държиш чисти. А ако не ги държа чисти ? Можеш и за две седмици да ги изядеш. Ние нашите ги държим чисти, и се състезаваме по две години с тях.
                    Та при атв-тата определено стават. За джипки не знам. Нали уж са по-тежки, може там да е различно.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #11
                      До: видове унибали

                      Две мнения няма,унибола при ралитата е по доброто решене.Но на масовите коли е по добра втулката.Най малкото заради това, че е по евтина за производство и смяна впоследствие.
                      А който иска за ежедневна употреба да си сложи униболли затова има фирми занимаващи се с доработки.
                      Но доколкото си спомням от теорията, унибола на ралжииките се слага не толкова заради ресурса а повече заради здравина и твърдост.По голяма точност на геометрията.
                      И както отбелаза Гоблин поддържаш ли го чист, има достатъчно ресурс.
                      БТВ на самолетите никъде не се използват гумени втулки ,а само униболи.

                      Коментар


                      • #12
                        До: видове унибали

                        от това което съм виждал ги слагат на почти всичко амове, носачи, кормилни щанги но колко издрържат на една кормилна щанга при една джипка за всекидневна употреба незнам.
                        от личен опит карам с унибали на щангите панхард и унибала от към моста държи много по малко от колкото този на купето
                        също зависи и дали си има маншонче задните ги сложих без и ги свалих скоро с луф доста дразнещ с който не мога да мина технически преглед.
                        при мен идеята е да вдигна кормилната щанга паралелно на панхарда който сега е почти хоризонтален
                        обаче се получава едно старно нещо нема унибал с резбата която аз търся 16мм 150 повечето са 16мм 200

                        не ми се прави нова щанга защото стругарите тук не ги обичам.
                        а и като е направя ше е по здрава което съответно при натоварване мога да шчупя шенкела вместо да се огъне щангата.
                        унибал с резбата която търся намерих саответно и е с повече резба от един нормален унибал за да влезне хубаво в щангата отвора на унибала е 12мм което ми трябва да мине точно един болт 12мм.
                        трябва да стане нещо такова това каза преди време ,,кinex,, и сега чак ми дойде акала след като изправих панхарда.

                        след неуспешен опит от обиколката на магазините които познавам се оказа че е пълно с некадърници които
                        не им се занимава.попаднах на свестния човек който може да ми достави тези които аз търся но нито в Германия
                        ги имало а трябвало от шатите да дойдат цената е поносима ако сравня с някои други оферти които ми направиха.
                        унибалите които съм избрал са с лагер вътре това с каква цел е направено?
                        смятам да си оставя от към кормилната кутия стандартниа накраиник с обратната резба.
                        поздрави

                        Коментар


                        • #13
                          До: видове унибали

                          ето тук се виждат съчмите.

                          това са ротули с гресьорка.
                          повърхноста на триене е матал с метал няма никъде бронз както на тези с които карам на щангите панхард
                          поздрави

                          Коментар


                          • #14
                            До: видове унибали

                            Не разбрах, какво трябва да кажа? Че лагерът разтоварва вибрационно конструкцията, а тампонът я натоварва? Или все пак е обратното?

                            Коментар


                            • #15
                              До: видове унибали

                              Ами май че всеки е прав според приложението си. За конструкция "слагаш и забравяш" унибала може би няма да е най-доброто решение.
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X