Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

    Алекс Маринов е дал страхотно обаснение и показно... като се стопли и аз ще се обзаведа с такъв, защото сега съм с външно клапанче за спиране на дизела... Без него всеки път като изгася двигателя и ми изтърваше горивото. Вече няколко пъти ми се задръства клапана и пак трябва да помпя... смятайте какви боклуци има в дизела...

    Коментар


    • #17
      До: Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

      В отговор на въпроса на колегата Icr: В гореспоменатия филтър с 4 дупки едната е за входната нафта, другата е за изходната нафта, 3тата е за утайника и 4тата е за датчика за вода в горивото.За утайката и датчика дупките с в долната страна на филтъра, а другите две са си горе. Колегата който се пита дали е нормално да му присветва лампата "water in fuel" , изкам да му кажа - напълно нормално е!Ако е за няколко секунди. Няма да е нормално ако, не дай Боже светне и не изгасне.Тогава вече имаме проблем с нафтата.
      По въпроса дали трябва да се маха филтъра (оригиналния) и да се преработва друг.Моето мнение е, че това е напълно излишно!Имате си утайник, има подгрев, какво повече ви трябва?
      P.S.: Самият аз , чак днес открих, че филтъра има утайник.Това е една врътка под филтъра.На много неудобно място за бъркане е и за това не съм го видял до сега.
      Колкото за пяната в маркуча след филтъра: отворих "кранчето" за утайката, поизтече нещо жълто (не беше нафта), затворих го, притегнах всички скобички по нафтопровода и вече е ЧУК булдозера!Пали от четвърт и не гасне вече!Отзад вече не мирише на сурова нафта и има тяга!
      Цял ден се връткам по улиците на квартала и се радвам на преспите От време на време поизлизат малки мехурчета, но мисля че това е в нормата.
      Моят съвет колеги е да си сложите и вие прозрачни маркучета около помпата.Така винаги ще знаете ако от някъде ви задърпа въздух и няма да се чудите, защо не ви работи колата като хората и да обикаляте по сервизи и там да ви казват "Дърпа въздух от сондата на резервоара", "Помпата ти не е в ред", "Дюзите и свещите са ти за смяна...." и т.н.
      Да сте живи и здрави и колите ви също!
      Jeep Cherokee XJ `91
      "... До 9 Септември 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст!
      След девети той направи съдбоносната крачка напред!..."

      Коментар


      • #18
        До: Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

        Тези прозрачни маркучи топлоустойчиви ли са? Да не се сдървят след 1-2 месеца и да стане по-лошо? Просто разсъждавам. Радвам се, че проблема ти се е решил без да даваш луди пари и нерви заради гореспоменатите от теб препоръки на "майстори".

        Коментар


        • #19
          До: Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

          е колега мерси добро разяснение на създалата се дискусия аз съм спокоен на мен не ми свети лампата "water in fuel" ама не ми свети и лампата за 4х4 )) маи много лампи вече не ми светят затова съм и спокоен да ама трябва да се оправят а това че присветва за 2-3 секунди..предполагам че е някакъв си чекинг..?
          понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
          ********************************
          JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
          Honda Shadow VLX 600 - 1999
          FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


          0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
          Влади

          Коментар


          • #20
            До: Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

            Да, преполагам някакъв вид контролинг, че работи.Като при датчика за маслото и другите там лампички дет светват при старт.
            Аз мога ли да питам отново на тема връзката филтър-ГНП, като откача маркуча, който води от филтъра до помпата. Откачам края откъм филтъра и почвам да дърпам от помпата с цел да видя дали е херметична.От помпата почва да се чува едно клокотене, се едно стават мехурчета вътре.После като надуя за да влезе малкото излязла от там нафта, пак се чува клокотене, но течове и мехурчета по тялото на помпата не се виждат.
            Въпросът ми е: Като се опитвам да смуча/надувам от или към помпата, възможно ли е да се чува такова клокотене или ГНП-то трябва да е толкова херметическа, че да не мога нито да смуча нито да надувам?
            Jeep Cherokee XJ `91
            "... До 9 Септември 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст!
            След девети той направи съдбоносната крачка напред!..."

            Коментар


            • #21
              До: Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

              Здравейте колеги!Пиша ви последното инфо по проблема с мехурчетата, в маркуча, след нафтовия филтър!
              Прикачил съм снимки, за да онагледя, кой е виновникът в цялата "Одисея".
              А именно - сондата за подгряване на нафтата в нафтовия филтър!!! В гнездото, където стои е поставен дифтунг, който с годините се е посмачкал и не уплътнява добре.Студът е допълнителна предпоставка, дифтунгът да се вдърви и по този начин се катализира процеса на смучене на въздух в студено време.Поне при мен. Но като гледам начина на изработка на тези нещица, мисля, че колегите с джипки като моята, които имат проблем с паленето, нека да огледат там. 99,99% проблемът е там!
              Разглобих сондата. Почистих боклуците в нея. Подсуших я. Отидох в Практикер и купих дифтунги за мивка с подходящ диаметър.Няма значение дали са нафто и масло устойчиви. Все пак са само за уплътняване от вътрешната страна, а и в цокъла, по-отгоре ще напълним с маслоустойчив силикон за да уплътним както трябва. После слагаме новото дифтунгче, над него намазваме със силикон и слагаме внимателно в гнездото. Притискаме леко, оставяме да изсъхне, обезвъздушаваме, палим и се наслаждаваме на работата на ДЗВЕРО!
              Надявам се да съм бил полезен!Успех!
              Прикачени файлове
              Jeep Cherokee XJ `91
              "... До 9 Септември 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст!
              След девети той направи съдбоносната крачка напред!..."

              Коментар


              • #22
                До: Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

                колега, тези прозрачните "армирани" маркучи ако не са спецялно за горивна система ги наглеждай честичко... преди години ми се наложи експресно да подменя на една бензинка както си бях на море така маркучета, и добре че погледнах преди да тръгна да се прибирам - направо се разпадаха... та не знам , може и нафтата да не им понася много...
                не бързам за никъде...
                XJ 2.5TD '98

                Коментар


                • #23
                  До: Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

                  Първоначално публикуван от glinski Преглед на мнение
                  колега, тези прозрачните "армирани" маркучи ако не са спецялно за горивна система ги наглеждай честичко... преди години ми се наложи експресно да подменя на една бензинка както си бях на море така маркучета, и добре че погледнах преди да тръгна да се прибирам - направо се разпадаха... та не знам , може и нафтата да не им понася много...
                  Напълно подкрепям!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

                    Е то остава да ги сменя и да сложа такиви за градината дет поливам. Много приличат, но са специални за нафта и бензин. Армирани са, за да не издуват при налягането от 1 bar, което се получава от филтъра до помпата.
                    Благодаря за съвета все пак. Едно време имах една Алфа Жулиета, на която бях сложил обикновени шлаухи (от помпичката за аквариума на рибките ми тогава)... След една седмица на кооперативния пазар на Люлин едва не се запалих! От тогава разбрах, че има и "бензиноустойчиви" шлаухи .
                    Jeep Cherokee XJ `91
                    "... До 9 Септември 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст!
                    След девети той направи съдбоносната крачка напред!..."

                    Коментар


                    • #25
                      До: Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

                      н и маслоустоичиви има също ,имайте го предвид
                      понякога човек има нужда от КАЛАШНИК
                      ********************************
                      JEEP CHEROKEE LAREDO 2,1 TDI "COMMANDO"
                      Honda Shadow VLX 600 - 1999
                      FORD CORTINA-TAUNUS WAGONSTATION 2000L V6


                      0897795824 ; 0887092009 ; 0893316996
                      Влади

                      Коментар


                      • #26
                        До: Малко инфо относно горивния филтър на Чероки 2.1тд

                        Дени, управяй го този филтър... и как беше - дизалът да тропа тихо. Хайде много безаварийни колометри и веселба с джипката!
                        ОФА КБ 2.0 '95

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X