Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

    В петък тръгвам на път и усещам, че Дискавърито се движи като лотка по развълнувано море. Спирам, гледам - задницата паднала, почти калобраните се влачат по асвалта. Паля, натискам копчето за вдигане- не мърда. Продължих. Стигнах. На другия ден сутринта запалих и съвсем нормално се вдигна задницата. Стоя така до другия ден и тъкмо да тръгвам и пак падна. Та се прибрах "по калобрани". Ако някой има идея, за какво става въпрос, да пише, да дава съвети!!!
    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

  • #2
    До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

    Спукал си възглавницата(или двете не знам двустранно ли ти пада задницата)
    Нова е решението за възглавница,ако ли не слагаш пружини.
    При мене се спука едната,помпеше се но след известно време компресора спира,почивка и пак напомпва.
    И аз минах по този път
    LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

    Коментар


    • #3
      До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

      аха ... най-вероятно едната (или и двете) си е тръгнала ...

      това е темата със споделени проблеми около Въздушното на диско 2 ... може да прочетеш и да видиш дали симптомите са същите ... и ....ъ-ъ-ъ ... "добре дошъл" в отбора на спуканите възглавници :-)

      п.с.

      аз лятото смених едната дето здаде багажа (тогава си купих 2 и другата си я носех в багажнка за всеки случай). Миналата седмица и втората се предаде(~12 000 км след първата), та я смених и нея ...


      що не помислиш верно за пружини (може и по-дългички ... шегичка де), а ако си и с ACE май няма да се усети някаква особенна разлика като возене - но нека някой който е сменял да сподели впечатления от возията преди/след конверсията и най-вече как е при различните варианти пружини - стандартни / лифт и т.н.) ще е полезно мисля ...
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • #4
        До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

        Днес ходих на майстор. Диското си се напомпи сутринта без проблем. Гледахме за проблеми по маркучите, но не се откри нищо. Сега си е в нормално положение. Компресора си работи. Може би от него идва проблема, защото задницата пада и от двете страни. За сега остава под наблюдение, пък ще видим. Не съм мислил за смяна с прожини, но знаели се....
        [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

        Коментар


        • #5
          До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

          ти си се приготви психически за възглавница ... пада и от 2-те страни щото хем нивелира, хем колкото е по-клекнала, толкоз по-бързо изпускат. като симптоми - много характерно е 'бжжжжътт-кането" след спиране. При мен, и предния път и сега, преди да я сменя, се опитваше да нивелира по 10-15 пъти след спиране. Може да прецениш коя изпуска, като само с нея се качиш на тротоар и изчакаш 2-3 минути - направо ще си опре на тампоните за това време.

          може да се тества и със сапунена вода

          Сега с новите, най-много 3-4 пъти да се чуе и толкоз...
          LR Disco II, Td5

          Коментар


          • #6
            До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

            Ако не си се решил да слагаш още пружини имай впредвид че имам една здрава възглавница и здрав компресор.Та дано не ти се наложи,но ако се наложи свиркай
            LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

            Коментар


            • #7
              До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

              С две думи симптомоте са следните: Като запаля сутрин - на студен двигател- съвсем нормално си се качва задницата и си върви. След 10 мин. спирам , гася двигателя / оставям детето в градината/ и след още 5 мин. паля, тръгвам и задницата пада и вече не може да се вдигне. След около 5-6 часа паля, вдига се върви нормално. Гася, след малко / до 30 мин./ паля, задницата пада и не се вдига до другия ден /като изтине/ . А сега да видим за кво става въпрос???????? То въпрросите много , ама няма отговори!!!!!!!!!!
              [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

              Коментар


              • #8
                До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

                Като начало пробвай със сапунена вода и двете втзглавници в момента който казваш че падат,така поне ще разбереш дали е от тях.
                Ако са минимално спукани компресора ги помпи (при мене беше така).
                LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                Коментар


                • #9
                  До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

                  като си говорихме на срещата, ти каза, че ти свети индикатора за проблем със SLS-а (джипка със стрелки нагоре и надолу която се намира в ляво долу) - вчера прегедах rave cd-то и има описани всички ситуации при които светва - днес, ако ми остане време, ще ти ги преведа - относно големия интервал след който всичко се "нормализира" - пишеше че данните в ecu-то на SLS-а се пазят около час и половина след като си изключил от контакт след това се ресетват - определено си си за диагностика, ама къде могат да я направят - незнам ...

                  при мен този индикатор не светваше и в 2-та случая когато имах проблеми

                  наистина може да се окаже проблем с някой от клапаните - има общо 3 които се контролират електрически, 2-та които контролират потока към индивудуалните възглавници и един изпускателен - има и още един пасивен, за защита от свръх налягане

                  това от мен,
                  лек ден
                  LR Disco II, Td5

                  Коментар


                  • #10
                    До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

                    Днес направих диагностика и всичко работи - възглавниците, клапаните, датчиците/ джипа се беше вдигнал нормално като започнахме/. Така беше докато не натиснахме копчето за вдигане.
                    Задницата падна. Не може да се напомпи, дори и с команди от компютъра. Компресора се включва за около 5 секунди и дава грешка , че е работил дълго и се изключва. И така до безкрая. Сега чакам да мине час и половина и да пробвам както Дамян сподели, дали ще се рестартира. Като начало ще разглобявам компресора.
                    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                    Коментар


                    • #11
                      До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

                      След около 3 часа запалих и задницата се вдигна съвсем нормално. Прави ми впечатление, че при паленето се чуват три звука и тогава работи. Ще видим след колко време ще падне.
                      [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                      Коментар


                      • #12
                        До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

                        Току що получих пружините. Хиляди благодарности на Lazar ! Kато ги сложа ще кача снимки.
                        [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                        Коментар


                        • #13
                          До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

                          Екстра,това е решението!
                          Като дадеш снимки кажи и колко кинти ти взеха за смяна и "угасиха" ли лампата с двете стрелки
                          LAND ROVER DISCOVERY II 2000,Td5,AUTO

                          Коментар


                          • #14
                            До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

                            Вече съм с пружини. Цялата "операция" беше около един час. За сега не мога да намеря разлика. Утре ще тествам на път.
                            [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                            Коментар


                            • #15
                              До: Май се прецака въздушното на Диско 2 ТД5

                              Първоначално публикуван от бай Иван Преглед на мнение
                              Екстра,това е решението!
                              Като дадеш снимки кажи и колко кинти ти взеха за смяна и "угасиха" ли лампата с двете стрелки
                              Като пари ми излезе - 240 лв. пружините заедно с планките от Падок и 100 лв. за монтажа. От Мото Пфое ми искаха 640 лв. само за комплекта, а труда отделно не знам. Сега сложих и нови гуми Пирели- Скорпион ATR - много яки за 210 лв. на гума с монтажа. Ще кача снимки довечера.
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 27-03-09, 17:44.
                              [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=79977&stc=1&d=1237313877[/IMG] Дискавъри 2 , ТД5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X