Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

    Преди да започна да пиша, бих искал да се извиня за поредния
    въпрос, чийто отговор е някъде из форума. Имам нужда от съвет
    при избора на първото ми 4х4 и се убедих че форумът Ви е най-подходящото място да го получа.
    Опитах се да открия отговора сам, но след една безсънна седмица
    осъзнах, че докато обходя този океан от информация, най-вероятно ще умра от старост.
    Затова се надявам искрено да споделите опита си с мен.

    Дилемата ми е следната:
    Обичам гората и поради промяна в работното положение вече имам
    времето да й се насладя.
    Машината, от която се нуждая ми трябва за лек до срден off road.
    Но съм доста ограничен финансово за момента, а не ми се чака и миг.
    Машината трябва, поне за сега, да може да се справя с:
    - кал
    - коловози
    - сравнително стръмен наклон
    - плитки потоци
    - каменист път
    - да може да ме закарва до горската местност с приличен
    разход и елементарен комфорт(средно 30 до 100км асфалт)
    - да може да вози няколко мъже(средно 4бр) и оборудване за лагер, риболов, лов
    - !!! да е защитен от долу !!! Беглият ми опит до сега е доказал, че винаги удрям нещо, някъде
    - поне в първите няколко месеца да не се нуждае от "подобрения"
    надвишаващ 1000лв.
    - поради характера ми, желая машината да е по-здрава(издръжлива)
    като цяло

    Възможностите са ми следните. Заради финансови причини единственият начин да се
    сдобия с така желаното 4х4 е да "бартеросам" с доплащане от моя страна непродаваемото bmw на бившата ми приятелка.
    Търсенето ми из продаваните в момента в България SUV-та, доведе до 4-5 машини, чиито собственици са съгласни на сделката.
    Възможността ми за доплащане е 3000лв. Стойността на колата,
    която "бартеросвам" е 3400-3800лв.

    Вариантите, които в момента имам пред себе си са:

    1.Land rover Discovery 2.5TD лащ 1992г. с доплащане 3к
    в добро състояние, с нови гуми и страни срещуположни седалки отдзад.
    2.Land rover Range rover 2.4TDi 1990г. с доплащане 1к
    3. OPEL FRONTERA 2.2 1997г с доплащане 3к
    изключително приятна машина, с допълнително слагани големи(широки) гуми (утре ще прибава още информация за машината)
    4. Jeep Wrangler 2500 1993г. с доплащане 2к
    газова бутилка, ролбар но с брезентов таван....
    5. Toyota Hilux 2400 TD 1993г. с доплащане 3к
    ролбари, перфектно състояние, но ДЕСЕН ВОЛАН!!
    6. Nissan Terrano 2.7 TDI 1992г. с доплащане 1,5к


    Предварително благодаря за съветите Ви.

    Бих искал и да помоля за по-бързи коментари и съвети, понеже,
    разбирате, офертите няма да са в сила повече от седмица...

    Поздрави К. Пеев
    [IMG]http://kachi-snimka.info/images/bfi1236759624s.GIF[/IMG]

  • #2
    До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

    Сподели повече информация за БМВ-то, което бартеросваш, понеже ако е бензиново, шестцилиндрово, с климатик и LSD имаш шансове да му намериш купувач в мое лице.
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

    Коментар


    • #3
      До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

      Първоначално публикуван от Peev Преглед на мнение
      ...2.Land rover Range rover 2.4TDi 1990г. ...
      От тоя бягай далече - моторът му е патологичен случай

      Дискавъри може да пробваш при колегата стокси - градски ти е

      Коментар


      • #4
        До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

        Първо здравей.
        То от сега трябва да ти е ясно,че всеки ще тегли към своята черга и че пълно щастие няма.
        Според изискването ти автомобила да вози 4 човека удобно + багаж мисля,че вранглера отпада автоматически ,освен това с този мотор колегите разправят че харчи почти колкото 4 литровия,а е пълен мъртвец.
        За тойота ми се вижда трудно да намериш свестна каквато и да е за тия пари плюс,че десния волан,което си е неудобство.Отделно от това внесените коли от Ангия по мои наблюдения имат сериозен проблем с раждата.
        От останалите три (Ровър ,Фронтера,Терано) имай в предвид че само ровъра е с твърд преден мост.Другите са с А носачи.И ако някога ти се прииска някакъв тунинг при Ровъра има много повече възможност за по големи идиотии плюс,че те са на къде къде по-добри пари от всички останали.Освен това за тоя бюджет спокойно можеш да вземеш Диско 97-98с клима .Двигателчето е доста безпроблемно с прилична динамика,без излишна електроника и излючително икономично.Частите за него обикновено повечето от форума пазаруваме от Англия директно по нета и излиза неколкократно по-евтино отколкото от тука и цените не могат въобще да се сравняват с частите за другите изброени от теб автомобили.Също така мисля че е и най-голямо като вътрешно пространство.
        Моя съвет е да ппочетеш във форума за отделните марки и да вземеш нещото което най-ти е паднало на сърцето.Кола и жена се избират със сърце.



        За рейнджа важи същото Като за Диското ама не и с този мотор.Само ще се вкараш в голям филм.
        M.P.

        Коментар


        • #5
          До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

          Първоначално публикуван от Chico Преглед на мнение
          Първо здравей.
          То от сега трябва да ти е ясно,че всеки ще тегли към своята черга и че пълно щастие няма.
          Според изискването ти автомобила да вози 4 човека удобно + багаж мисля,че вранглера отпада автоматически ,освен това с този мотор колегите разправят че харчи почти колкото 4 литровия,а е пълен мъртвец.
          За тойота ми се вижда трудно да намериш свестна каквато и да е за тия пари плюс,че десния волан,което си е неудобство.Отделно от това внесените коли от Ангия по мои наблюдения имат сериозен проблем с раждата.
          От останалите три (Ровър ,Фронтера,Терано) имай в предвид че само ровъра е с твърд преден мост.Другите са с А носачи.И ако някога ти се прииска някакъв тунинг при Ровъра има много повече възможност за по големи идиотии плюс,че те са на къде къде по-добри пари от всички останали.Освен това за тоя бюджет спокойно можеш да вземеш Диско 97-98с клима .Двигателчето е доста безпроблемно с прилична динамика,без излишна електроника и излючително икономично.Частите за него обикновено повечето от форума пазаруваме от Англия директно по нета и излиза неколкократно по-евтино отколкото от тука и цените не могат въобще да се сравняват с частите за другите изброени от теб автомобили.Също така мисля че е и най-голямо като вътрешно пространство.
          Моя съвет е да ппочетеш във форума за отделните марки и да вземеш нещото което най-ти е паднало на сърцето.Кола и жена се избират със сърце.



          За рейнджа важи същото Като за Диското ама не и с този мотор.Само ще се вкараш в голям филм.
          +1 с малката добавка,че трябва да имаш предвид че Рейнджа е с пъти по-скъп от Диското за поддръжка.
          [SIZE=4][COLOR=black][SIGPIC][/SIGPIC]БЪЛГАРИЯ НАД ВСИЧКО![/COLOR][/SIZE]

          Коментар


          • #6
            До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

            Говерейки за Рейндж Класик,не мисля че е по-различен като поддръжка от Диското
            M.P.

            Коментар


            • #7
              До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

              Рейнджа не е с подходящия двигател. По-добре при еднакво състояние вземи Диското. Тераното харчи доста повечко от Диското. Вранглера - ако ти трябва пичеловка. Фронтерата се замисли, защо ти я предлагат толкова по-нова от другите на тази цена. Тойотата, ако не те бърка десния волан също е добра идея.
              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

              Коментар


              • #8
                До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

                При така зададените условия и според мен от класацията отпада десния волан и вранглера. От там нататък само ланд ровера е с цял мост отпред.

                Коментар


                • #9
                  До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

                  Аз бих изключил веднага десния волан и Рейнджа, след което от другите бих взел тази в най-добро състояние. С уговорката, че Вранглера си е въпрос на лична преценка, дали е достатъчно голям за целите или не. На мен ми се вижда малък точно за това, така че при еднакво състояние бих ги подредил така:

                  1. Диското
                  2. Тераното
                  3. Фортерата
                  4. Вранглера

                  Ако обаче се търси по-проходима машина, за сметка на големината, Вранглера може да отиде и на първо място...

                  Пак подчертавам, че това е при еднакво техническо състояние. Иначе най-добре, най-запазената. Разликите не са чак толкова фрапиращи, че да компенсират състоянието, ако експлоатацията ще е точно описаната.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #10
                    До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

                    Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                    Аз бих изключил веднага десния волан и Рейнджа, след което от другите бих взел тази в най-добро състояние. С уговорката, че Вранглера си е въпрос на лична преценка, дали е достатъчно голям за целите или не. На мен ми се вижда малък точно за това, така че при еднакво състояние бих ги подредил така:

                    1. Диското
                    2. Тераното
                    3. Фортерата
                    4. Вранглера

                    Ако обаче се търси по-проходима машина, за сметка на големината, Вранглера може да отиде и на първо място...

                    Пак подчертавам, че това е при еднакво техническо състояние. Иначе най-добре, най-запазената. Разликите не са чак толкова фрапиращи, че да компенсират състоянието, ако експлоатацията ще е точно описаната.
                    И аз съм на същото мнение, с малка корекция при подреждането:
                    1. Диското
                    2.Фортерата
                    3.Вранглера
                    4.Тераното
                    ________________________________________________________________________________________
                    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                    Коментар


                    • #11
                      До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

                      Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
                      И аз съм на същото мнение, с малка корекция при подреждането:
                      1. Диското
                      2.Фортерата
                      3.Вранглера
                      4.Тераното
                      Моята класация е :
                      1.Диското
                      2.Тераното
                      3.Вранглера
                      4.Фронти
                      Съпостави в мобилето цените и годините и сам ще видиш, а пък Фронтерката си е само за хасвалт.
                      Тази земя, по която тъпча сега,
                      тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                      тази земя – не е моя земя,
                      тази земя, простете, е чужда.

                      Коментар


                      • #12
                        До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

                        Благодаря Ви за съветите, господа. Убеден бях, че ще получа
                        нужната помощ тук.
                        Сега на ред...
                        Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                        Сподели повече информация за БМВ-то, което бартеросваш, понеже ако е бензиново, шестцилиндрово, с климатик и LSD имаш шансове да му намериш купувач в мое лице.
                        Колата е Е36 1.8i '94г. Силно се съмнявам да представлява какъвто и
                        да е интерес за тук присъстващите.

                        lazar
                        От тоя бягай далече - моторът му е патологичен случай

                        Дискавъри може да пробваш при колегата стокси - градски ти е

                        A има ли 2.4TD при Range Rover '90г? И ако има интересува ме мнението ви за тази конкретна машина:


                        Доплащането от моя страна тук ще бъде не повече от 1000-1300лв.

                        Като нов потребител не мога да отворя профила на "Стокси". Ако можете да направите някаква връзка.... отново ще съм задължен


                        Chico, убеден съм, че ако тръгна с кеш пара да търся ще намеря
                        много по дори варианти, но просто съм притиснат до крайна степен
                        от обстоятелствата. Това за частите определено е ГОЛЯМ ПЛЮС. Мерси.


                        В крайна сметка, вариантите ми са вече 3(4) конкретни машини.
                        Ще публикувам техни снимки. И ако някой от Вас разпознае конкретна
                        машина и сподели впечатленията си, наистина ще трябва да се организира
                        посещение на OFFRoad Bulgaria в Несебър!

                        1. Въпросният LAND ROVER 2.5 TD '92г. с доплащане 3к ; ot Плевен



                        Може би най-правилният избор!


                        2. OPEL FRONTERA 2.2i '96г с доплащане 3к





                        Признавам си, "органо-лептичният" ми фаворит.



                        3. RANGE ROVER 3.5 '94 с доплащане около 1000лв. от Смолян



                        Притеснен съм от размера на двигателя.
                        Какви са възможностите за газова уредба?



                        Още веднъж- благодарности за помоща!
                        [IMG]http://kachi-snimka.info/images/bfi1236759624s.GIF[/IMG]

                        Коментар


                        • #13
                          До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

                          Първоначално публикуван от vladstudio Преглед на мнение
                          Моята класация е :
                          1.Диското
                          2.Тераното
                          3.Вранглера
                          4.Фронти
                          Съпостави в мобилето цените и годините и сам ще видиш, а пък Фронтерката си е само за хасвалт.
                          Това сам ли го измисли, или го прочете в някое "специализирано" издание .... Ако искаш, поразпитай колегите от последната разходчица, как се държат колите им извън пътя. Даже и моята с "хасвалтовите" гуми се качи по заснежените баирчетата без проблеми, за разлика от едно Диско със офф гуми.... Може да се види и на снимките..... Та мисълта ми е да не пишем излишни глупости. Диското е най-евтино и става добре, ако ще се "наджипва" в последствие машината. От Тераното нямам впечатления, а и ми се струва тесничко. Фронтито предлага най-голям комфорт, но тунинга и е "малко" скъпичък .... Пък и ми се вижда подозрително евтина за тази година на производство. Затова бих гласувал за Диското като най-удачен избор в случая, стига да не е някой котор.
                          П.П. Сега ги видях... Диското е СДС (стани да седна). Едва ли ще е най-удобният вариант за пътуване на 4 едри мъже.
                          Рейнджа нещо поочукан ми се вижда, а и нещо не ми се връзва маската с тая година на производства, но специалистите да кажат.
                          Ако Фронтерката е читава, май ще остане като единствен сполучлив избор.
                          Последно редактирано от kuzdov; 11-02-09, 20:46.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #14
                            До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

                            Колега, аз имам Рейндж Класик, но с 2,5 , 300 тди двигател и ти казвам, не си дори и помисляй за този с 2,4 италиански двигател. 3,5 бензина е страхотен, но ламя, и на бензини и на газ, а и по решеткакта отпред съдя, че е бая старичък и не е 1994, освен ако не е сменяна. А и май 1994 бензина вече е 3р9, но в това не съм сигурен. От казаното от теб и от снимките като че ли зеленото Диско е твоята кола. Здрава, непретенциозна, сравнително евтина за поддръжка и добра база за развитие поетапно в бъдеще.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • #15
                              До: LAND ROVER vs. WRANGLER vs. FRONTERA

                              Диското си изглежда много добре, а съм карал в такова 5 човека (включая себе си) до немско без мрънкане при положение, че с лека кола ми бяха изяли предния път дроба да спирам, че са се схванали.
                              Разходът на фронтерата мисля, че е доста висок, а ако ще газифицираш май е по-добре да вземеш бензиновия Рейндж, ако и да е карбураторен.
                              "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X