Обява

Свий
Няма добавени обяви.

инфо за фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Ами ще разбереш много лесно.Ако след смяната проблема остава,значи....А когато подменяш части от друг автомобил ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се пазят оргиналните за мостра,че често пъти по каталог дават едно, а на автомобила е сложено/по редица причини /друго.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • #32
      Проблемът се оправи,въпросът е колко ще издържи моето творение,но нейсе
      VENI-VIDI-VICI!

      Коментар


      • #33
        Е все пак проблема явно е бил в маркуча.А пък твоето творение може да издържи и повече от "оргинален" маркуч.Всичко е късмет.Стискам ти палци,а ти все пак имай едно на ум за въпросното колело.Чао.
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #34
          Здр. При мен се появи проблем в предницата т.е. при ляв завой и най вече при качване на неравност /бордюр или др. се получава силно изскърцване /същият звук както като се развива гайка от силно ръждясала шпилка но доста по силен/ Предполагам,че ще е пак някой от шарнирите но вече може и да е горен.А за цената на шарнир долен от Ниппарт е 169лв. .ако някой е имал подобен проблем нека сподели за да локализирам по -лесно мястото. Прави го и при мокро време.Поздрави

          Коментар


          • #35
            KOJO, случвало ми се е и на мен на нялко пъти с ферозата ми.
            Като се катера и завивам с пълен ляв се чува едно много яко изтропване.
            Питах няколко човека и един от тях/той също е с Фероза/ ми каза, че имало някакви ограничители и затова тропало.

            Коментар


            • #36
              Това не е изтропване а много здраво изскърцване ама доста силно.Може да се усъмниш,че едва ли не торсиона превърта.За ограничителите мн. ме съмнява да могат да скърцат така, като се има в предви,че са гумени едните а другите за огр. на завой не играят никаква роля при натоварванв на носача.Поздрави

              Коментар


              • #37
                Първоначално публикуван от KOJO
                За ограничителите мн. ме съмнява да могат да скърцат така,
                Точно те са. Когато гумения тампон, който е нахлузен върху тях се износи и започне да опира метал в метал се получва страховито скърцане. Погледни ги!

                Коментар


                • #38
                  Ами и на мен ми се струва,че нашият приятел с паджеротата е прав.Прегледай щателно тези тампони, изглежда най-вероятно проблема да е там.Чао.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #39
                    Здр. Явно ще излезе от тези ограничители защото на дясно колело липсва при мен така наречения тампон а на ляво и доста износено челото му и съответно на ляв завой скърца повече.Тези тампони при мен не са гумени а са пластмасови тапи върху ограничителя който се явява болт с контра гайка. Днес свалих и др. тапа и намазах мястото с грес само за проба и имаше ефект но краткотраен разбира се. Появи се друг въпрос и той е челото където ляга ограничителя би ли трябвало да е вдлъбнато или право. Поздрави

                    Коментар


                    • #40
                      Това чело и при мен е вдлъбнато, защото ограничителя се движи по някакъв радиус по дупките. Слагах гумени тампончета(не помня от кво бяха) но се износваха бързо и пак стрясках бабите като скачах от бордюрите Въпроса реших тотално като преместих ограничителите на завоя на средната щанга, която не се движи нагоре-надолу от окачването и сега е тихо и без гумени тампони. Тези дни ще патентовам да не ме оберат японците

                      Коментар


                      • #41
                        Хитрите хора слагат тези ограничители на хебела на курмилната кутия
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от quadra
                          Хитрите хора слагат тези ограничители на хебела на курмилната кутия
                          E, и аз не паса трева но ми беше трудно да ги направя там, затова стигнах до компромисния вариант на средната щанга

                          Коментар


                          • #43
                            Имам впредвид че са си така заводски
                            Иначе твърдия мост си е твърд мост - там няма проблем с мандахерцането нагоре-надолу
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #44
                              Виждам, че тук има доста запознати с този "джип" и специфичните му проблеми... Аз по принцип се бях насочил към Орел Фронтера, но почвам да се двоумя сериозно... Ако реша да си купувам Фероца вместо това, дали някой от вас ще може да ми помогне с оглед или къде е най-добре да я заведа да се видят тези специфични неща... да знам заслужава ли си покупката...
                              Щото така като премислям нещата май е по-добра комбинация от градска кола + джип... а и на джоба от към гориво ще ми се отрази по-леко...

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от Паджеровод
                                Това чело и при мен е вдлъбнато, защото ограничителя се движи по някакъв радиус по дупките. Слагах гумени тампончета(не помня от кво бяха) но се износваха бързо и пак стрясках бабите като скачах от бордюрите Въпроса реших тотално като преместих ограничителите на завоя на средната щанга, която не се движи нагоре-надолу от окачването и сега е тихо и без гумени тампони. Тези дни ще патентовам да не ме оберат японците
                                дай повече инфо за това решение . явно това си е стандартен проблем при ферозите. и мойта го прави , и няколко други които гледах - и те.
                                Daihatsu Terios ,Hyundai SF Classic, Suzuki Vitara Classic , Honda MTX 80 , ATV 200 cc (китайче) ,LZ4GG , GPS
                                [url=http://my.flightmemory.com/pepsii][img]http://my.flightmemory.com/banner/pepsii.gif[/img][/url]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X