Обява

Свий
Няма добавени обяви.

L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

    Здравеите

    на новото L200 DI-D му врътнах вече 10 000 км и се чудя дали да не му сменям двигателното масло ?
    Кога нормално се сменя първото масло, филтри, и какво още трябва да се сменя?
    С какво масло ? гледах че препоръчват 5W30 ?

    Нормално ли е за една зима да се появи ръжда (не по боядисаното купе) избили са точки ръжда по предпазната ламарината отпред по задния диф и по ресьорите по железата отдолу? може би там кадето за се удряли камани и други ,но предимно е каран по асфалт и от време на време в калта.

  • #2
    До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

    Първоначално публикуван от thefog Преглед на мнение
    Здравеите

    на новото L200 DI-D му врътнах вече 10 000 км и се чудя дали да не му сменям двигателното масло ?
    Кога нормално се сменя първото масло, филтри, и какво още трябва да се сменя?
    С какво масло ? гледах че препоръчват 5W30 ?

    Нормално ли е за една зима да се появи ръжда (не по боядисаното купе) избили са точки ръжда по предпазната ламарината отпред по задния диф и по ресьорите по железата отдолу? може би там кадето за се удряли камани и други ,но предимно е каран по асфалт и от време на време в калта.
    За коя година говорим? Ако е 2008 не е ли още в гаранция. Нямаш ли сервизна книжка в която да пише какво и кога се прави?

    Коментар


    • #3
      До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

      2008 е но не е купено от Балканстар (няма гаранция) а книжката не я намирам там кадето трябва да е (жената преподрежда къщата)
      Та да сменям ли маслото а да ли и да не погресирам кадето видя гресьорка?
      Ще потърся книжлето и ще го намеря (все някога) но дали да не сменя все пак маслото защото минах 10000км?

      Коментар


      • #4
        До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

        Първоначално публикуван от thefog Преглед на мнение
        2008 е но не е купено от Балканстар (няма гаранция) а книжката не я намирам там кадето трябва да е (жената преподрежда къщата)
        Та да сменям ли маслото а да ли и да не погресирам кадето видя гресьорка?
        Ще потърся книжлето и ще го намеря (все някога) но дали да не сменя все пак маслото защото минах 10000км?
        Ох какво да ти кажа? А на какви километри последно е сменяно и с какво масло? На някои им дават5000, на други 15000, а има и по 30000? Не е само маслото. Какво все пак показва километража? Горивен филтър, въздушен филтър, поленов такъв и каквото още се сетиш. Какъв е пробега след последните смени??

        Коментар


        • #5
          До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

          Пенчо,
          колата е нова взех я на 0 км и сега е на 10 000 км и от горе.
          нищо никога не е сменяно по нея със заводските течности и филтри си е.
          Та откаде да започна да сменям консумативите?

          А за ръждата тук там на точки по железата отдолу маи е нормано а (от удрянето на камъчета и влаченето по каните ОФФ пътища)

          Коментар


          • #6
            До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

            Първоначално публикуван от thefog Преглед на мнение
            Пенчо,
            колата е нова взех я на 0 км и сега е на 10 000 км и от горе.
            нищо никога не е сменяно по нея със заводските течности и филтри си е.
            Та откаде да започна да сменям консумативите?

            А за ръждата тук там на точки по железата отдолу маи е нормано а (от удрянето на камъчета и влаченето по каните ОФФ пътища)
            Повечето автомобили очакват първото масло да се смени след 500-1000км разработване, а след това на всеки 10000км (по-новите - повече). Ако си пропуснал това първото (от разработката), сменяй веднага и имаш още 10000км да мислиш къде е сервизното ръководство и какво пише там.


            Гресирането - ако този автомобил изобщо има места за гресиране, няма такова нещо като прекалено често гресиране. Ръчкай с текаламита, има полза.

            Коментар


            • #7
              До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

              Първоначално публикуван от thefog Преглед на мнение
              Пенчо,
              колата е нова взех я на 0 км и сега е на 10 000 км и от горе.
              нищо никога не е сменяно по нея със заводските течности и филтри си е.
              Та откаде да започна да сменям консумативите?

              А за ръждата тук там на точки по железата отдолу маи е нормано а (от удрянето на камъчета и влаченето по каните ОФФ пътища)
              А къде ги дават тези на нула километри без гаранция и без сервизна книжка, че и аз да си купя? А иначе смяната е описана в книжката. Те за това ги печатат.

              Коментар


              • #8
                До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

                Книжка си има, проблема е че се преместих в нов дом и нищо ненамирам.
                Иначе колата я купих от Дубай чисто нова излезе ми 30000 лева всичко.
                Ръчна кутия easyselekt . Прикачил съм снимка на нея се вижда и камиона.
                Произведен е Март 2008 докараха ми я Август и от тогава до сега не съм се сещал че трябва да се сменят консумативи но от два дни ми прищрака че е вече на 10000км.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

                  Първоначално публикуван от thefog Преглед на мнение
                  Книжка си има, проблема е че се преместих в нов дом и нищо ненамирам.
                  Иначе колата я купих от Дубай чисто нова излезе ми 30000 лева всичко.
                  Ръчна кутия easyselekt . Прикачил съм снимка на нея се вижда и камиона.
                  Произведен е Март 2008 докараха ми я Август и от тогава до сега не съм се сещал че трябва да се сменят консумативи но от два дни ми прищрака че е вече на 10000км.
                  Ами отиваш при официалния вносител и там ще ти кажат и направят всичко необходимо.

                  Коментар


                  • #10
                    До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Ами отиваш при официалния вносител и там ще ти кажат и направят всичко необходимо.
                    Не е мъдро. Ако са като едни други вносители, няма да се върне на ход, ако влезе в сервиза им с кола купена от чужбина.

                    Коментар


                    • #11
                      До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Не е мъдро. Ако са като едни други вносители, няма да се върне на ход, ако влезе в сервиза им с кола купена от чужбина.
                      Абе за мъдро не знам. Ама от къде да знам къде, какво и кога да се сипва на нова кола,ако не си прочел книжката?
                      Извод: Търси се инструкция за експлоатация за горецитирания автомобил.

                      Коментар


                      • #12
                        До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Абе за мъдро не знам. Ама от къде да знам къде, какво и кога да се сипва на нова кола,ако не си прочел книжката?
                        Извод: Търси се инструкция за експлоатация за горецитирания автомобил.
                        Инструкция може. Но да я вкара в ръцете на тези, които са пропуснали да му вземат около 10000 отгоре, ...

                        Коментар


                        • #13
                          До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

                          На моето му го смениха гаранционно на 15000. Маслото мисля, че е 5 или 10 - 40.
                          Ако искаш звънни на БС на резервните части и им кажи, че ти трябва за доливане , така ще разбереш какво сипват те.
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #14
                            До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

                            Не бих отишъл при вносителя при положение че не съм го всел от тях.
                            Офертата на БАЛКАНСТАР беше с 20 000 лева повече.
                            По междо другото открих книжката на колата- бая дебела.
                            Ето малко инфо :

                            Маслото е SEA 10W-30 за наште температури и климат -20+40
                            Първа смяна на 10 000км. + смяна на масло ,маслен и въздушен филтър и смяна на всеки 10000 км, горивния на 20000 км.

                            По междо другото се оказа че комшията ми в Лозен работи в сервиза на Mitsubishi но на предишния вносител Ratola (маи се намира в СБА то на Горубляне - пътя за Панчарево) и той потвърди това което пише в книжката .
                            Направо ще се оговоря с него и ще ходя да смени всичко и да гресира малко кадето трябва и до огледа дали още нещо не трябва да се прави.

                            Благодаря за мненията , надявам се и аз да съм полезен.

                            Коментар


                            • #15
                              До: L200 2008г. какво масло и кога да го сменя

                              Първоначално публикуван от thefog Преглед на мнение
                              Не бих отишъл при вносителя при положение че не съм го всел от тях.
                              Офертата на БАЛКАНСТАР беше с 20 000 лева повече.
                              По междо другото открих книжката на колата- бая дебела.
                              Ето малко инфо :

                              Маслото е SEA 10W-30 за наште температури и климат -20+40
                              Първа смяна на 10 000км. + смяна на масло ,маслен и въздушен филтър и смяна на всеки 10000 км, горивния на 20000 км.

                              По междо другото се оказа че комшията ми в Лозен работи в сервиза на Mitsubishi но на предишния вносител Ratola (маи се намира в СБА то на Горубляне - пътя за Панчарево) и той потвърди това което пише в книжката .
                              Направо ще се оговоря с него и ще ходя да смени всичко и да гресира малко кадето трябва и до огледа дали още нещо не трябва да се прави.

                              Благодаря за мненията , надявам се и аз да съм полезен.
                              Ха така, добре че си я намерил книжката. Сега остава да спазваш препоръките и да слагаш печати за извършените обслужвания. Дано вече да почнем да се приближаваме към Европата (не към Италия)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X