Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блъска ми волана при 80км/ч (JEEP)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Залепих ги с течен метал защото нямах под ръка телоподавъщо. Сигурен съм че не мърдат. Добре де ще им прасна по един шев.

    Коментар


    • М ... Не знам как ще изчистиш лепилото. Ще гори, ще пръска и ще прави шупли. То всъщност е епоксидна смола с железни стружки.

      Коментар


      • Не му трябва шев, трябват му 4 капки на кръст.
        Моите не са заварени, питам се къде ми е шиммито?
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • Дай ми го на празното шосе, ше ти покажа))

          Коментар


          • Съгласен. Ама няма бре човек.
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • Аз досега гумени подложки не съм виждал И за какви китове и акули говорите като тази мизерия идва с два фланеца и няколко болта Регулируемите които си показал не са много удачни за Бг МНОГО ВРЕМЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПОЧИСТВАТ за да ги въртиш нормално Някои ги използват за JEEP-SPEED Само че там вече трябва и усилване на роговете като при бързи и бесмислени....Това е нещо като универсален елемент за различните размери при повдигане При истинските окачвания на това място завират бъмб стопа.... guadra ти като подскачаш че нямаш проблеми с какъв размер гуми си Знам поне три места в София където става тая гадост Даи да направим верно един тест В момента повдигаме едно Чероки с 4"от Currie enterprises и е много интересно защото не бяхме тунинговали толкова сериозно кола без шаси Ако подложките са ви оригинални би трябвало да са от някаква сплав внимаваите при тея заварки дето сте решили да правите ....Дали въобще има смисъл Самата пружина пак ще работи в режим на стрес притисната от подлогата

              Коментар


              • Чакай бре Петре, казах че не съм им фен, но ги предпочитам по финансови причини. Другото е че са 2`, сиреч 50мм. И са си стоманени, пък и аз не мисля да ги заварявам, и без това много плътно влязоха.
                А за гумите казах вече, съвсем стандартен размер са и джантите също, затова нямам проблеми. Проблема е от големите гуми според мен.
                По-голям лифт тоя джип няма да го огрее докато е в мои ръце, просто не смятам да инвестирам в него повече.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • аз си мисля че треперенето на волана в случая е по - малкото зло, голямото е че колата бавно но сигурно се разпада

                  иначе моите подложки, с които купих джипа от германия бяха от текстолит и още се таркалят някаде из гаража, накой ако иска мога да му ги продам, ще направя дискаун
                  drive alive

                  Коментар


                  • Именно. Освен това, нещо което Петър не признава е че има и раздвижни подложки. И не знам дали има някой да не се съгласи че това е най-ефективния метод да си запазиш клиренса при използване на демонтируема лебедка - здраве му кажи
                    Никъде по белия свят не карат като нас ...да друсаш лебетка на скоростно състезание .........То и едно скоростно каране нащо В това състезание Джип Спиид са само черокита в няколко класа има и клас без преден мост Много е яко щото колите са с равни възможности и там си личи вече кои как кара Незнам с този реглаж дали ще има осезаема разлика с и без лебетка Ако пружините са добри би трябвало само в твърдостта на поемане на препятствията да има разлика Ако натегнеш пружините така че да ти вирнат носа на колата вътре ще ти изпадат пломбите

                    Коментар


                    • Въпроса беше да се оберат няколкото сантиметра пропадане които ще се получат като сложиш четиресе и кусур килограма пред моста. А иначе за чистенето съм абсолютно съгласен че ще се наложи.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • Сложих стандартните гуми 235/70/16. Старите бяха 275/70/16. Отидох до Резово и обратно общо 800км. Пак усещам дупките във волана но резонанс НЕ се получи нито веднъж.
                        Преди време съм карал със същия размер(235) и дупките изобщо не ми бутаха волана. Явно тогава демпфера е бил здрав и не е позволявал ударите по гумите да се предават на волана.

                        Коментар


                        • Аха, ето че си дойдохме на думата
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • Смених демпфера.
                            Новия е по твърд и два пъти по-дебел. Олд ман ему.
                            Разликата е огромна. Сега волана не мърда като минавам през дупките.
                            Обаче като движих демпфера на сухо усещам че вътре има въздух.
                            Има ли някаква особенност при монтажа.
                            Сега ако искам да разбера дали блъскането е било от демпфера трябва да сложа пак старите широки гуми. Защото откакто сложих по тесни проблема изчезна. Ама вече ме мързи.

                            Коментар


                            • Днес смених отново селеновите фтулки на реактивната щанга. Тази която държи предния мост да не се мърда на страни.
                              Старите си бяха чисто здрави Все пак са карани няколко месеца
                              То не че най старите дето бяха на 100 000км им имаше нещо ама както и да е.
                              Сложих от задни носачи на Мерцедес.
                              Вътре между метала не е с гума а е на ябълка като шарнирите.
                              Сега моста е фиксиран много стабилно към купето и на прав път няма нужда постоянно да коригирам волана.
                              Обаче се притеснявам дали е удачно тези връзки да са толкова твърди.
                              Доколкото си спомням на старото ГрандЧероки реактивната щанга към моста е с гумена фтулка а към купето със шарнир.
                              Дефакто при мен сега и в двата края е със шарнир.
                              Дали не се издъних.

                              Коментар


                              • Ще си покаже ако точне да кърти разни неща наоколо... Ако не кърти нищо, значи е правилно. Доколкото знам така правят колите за рали рейд - оптимизирани не толкова към проходимост, колкото за скоростно каране по лош път.
                                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X