Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте мнение за това Kawasaki Kx 250, мисля да го купувам

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте мнение за това Kawasaki Kx 250, мисля да го купувам

    Здравейте колеги,
    Тъй като съм начинаещ се обръщам към вас за съдействие.Решил съм най-накрая да си взема мотор, до сега не съм имал.От около месец се оглеждам и в крайна сметка се спрях днес на ето това - http://www.mobilen.bg/pcgi/printdet....32212599609526.Кажете си с две думи мнението за машинката - цената ми се вижда добра, годината също /стига наистина да е тази/.Внесен е от САЩ Октомври месец, тук не е каран.По думите на продавача си има добри гуми и е технически изправен, като малка забележка е това че кормилото е леко криво, с мотора е падано, но нямало други щети освен тази.Не знам и относно мощността как стои въпроса, аз съм около 110 килограма, достатъчен ли ще ми е?
    Тъй като, както казах и по-горе съм абсолютно начинаещ, даже не знам дали ще мога да го подкарам нямам идея как да разбера дали мотора е ОК ........ Ако на някой колега от Габрово му се очертава скучен уикенд може да дойде с мен да го гледаме и пробваме пък после ще го полеем.
    И последен въпрос - мотора няма абсолютно никакви документи - по принцип не ми трябва да е регистриран, но продавача казва, че няма абсолютно нищо с което да докажа, че мотора е мой и съм го купил от него - това нормално ли е?
    Извинявам се предварително за многото въпроси и благодаря на всички колеги, които помогнат със съвети!
    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
    2007 HOMDA FMX 650

  • #2
    До: Дайте мнение за това Kawasaki Kx 250, мисля да го купувам

    Относно "големината" на мотора и неопитността ти имай предвид, че в мотокроса няма по-големи 2-тактови от 250 куб. см!

    Коментар


    • #3
      До: Дайте мнение за това Kawasaki Kx 250, мисля да го купувам

      Този мотор е обявен за 1998г. което е лъжа. Модела който е на снимките е 1990г. Иначе калниците са от 2001 модела.
      Втора лъжа че няма никакви документи. Бе как става тоя внос от щатите без документи ??? Дайте да внесем тогава малко пушки
      За първи мотор да се качиш на 250 кубиков крос ще е сериозно приключение.
      Не ти препоръчвам да го купуваш този КХ. Продавача много лъже.
      2010 CRF 250 R

      Коментар


      • #4
        До: Дайте мнение за това Kawasaki Kx 250, мисля да го купувам

        Благодаря за отговорите!
        Съдейки по тях, на първо време правя заключение, че 250 кубика ми е много, но пък 125 не е ли малко, все пак съм доста едър и тежък?
        Аз също се усъмних за годината и явно с основание.......Как се установява тя в случая и колко горе-долу е реалната цена на този мотор?
        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
        2007 HOMDA FMX 650

        Коментар


        • #5
          До: Дайте мнение за това Kawasaki Kx 250, мисля да го купувам

          250 2т определено ще ти е тегаво за каране, та даже и опасничко.
          125 2т ще те дърпа няма проблеми. Сега ще ми се нахвърлят 10 човека зашото ти препоръчвам 125, но като гледам за кави пари търсиш мотор 125 2т ще е определено по-добрия избор от някой очукан 250 4т, освен ако неискаш някой 600 4т мотор от по-старото и изключително здраво поколение. Изясни повече какво искаш. Но за мен по-спортния вариант е 125 кросче. КДХ 200-220 незнам как ще е, за него има компетентни да кажат ставали за начинаещ или не. Аз за него мога да кажа, че е много идиотоустойчив.
          KAWASAKI Let the good times roll

          Коментар


          • #6
            До: Дайте мнение за това Kawasaki Kx 250, мисля да го купувам

            И аз мисля ,че КХ ще е "нервен" за теб,по-добре се орентирай към някое ендуро.А пък и без документи аз лично не бих рискувал
            Когато няма друг изход- използвай централния вход!

            Коментар


            • #7
              До: Дайте мнение за това Kawasaki Kx 250, мисля да го купувам

              Ако тарсиш ендуро мога да те свържа с един приятел продава SUZUKI-DR 350 4т. 2000г.с документи е и е за доста прилични пари.Мога да ти кача и снимки ако се интересуваш.Мисля че е доста по добре за начинаещ.
              [SIGPIC][/SIGPIC]

              Коментар


              • #8
                До: Дайте мнение за това Kawasaki Kx 250, мисля да го купувам

                Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                250 2т определено ще ти е тегаво за каране, та даже и опасничко.
                125 2т ще те дърпа няма проблеми. Сега ще ми се нахвърлят 10 човека зашото ти препоръчвам 125, но като гледам за кави пари търсиш мотор 125 2т ще е определено по-добрия избор от някой очукан 250 4т, освен ако неискаш някой 600 4т мотор от по-старото и изключително здраво поколение. Изясни повече какво искаш. Но за мен по-спортния вариант е 125 кросче. КДХ 200-220 незнам как ще е, за него има компетентни да кажат ставали за начинаещ или не. Аз за него мога да кажа, че е много идиотоустойчив.
                Колега, проблема е, че и аз не знам какво искам.....Избирам според тавана на парите, които съм си определил за покупката на самия мотор - около 2000лв.Просто искам да изпускам напрежението, разхождайки се с него вечер или през уикенда в гората, нищо сериозно и спортно нямам като намерение.....
                2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                2007 HOMDA FMX 650

                Коментар


                • #9
                  До: Дайте мнение за това Kawasaki Kx 250, мисля да го купувам

                  Първоначално публикуван от Lazarov 426 Преглед на мнение
                  Ако тарсиш ендуро мога да те свържа с един приятел продава SUZUKI-DR 350 4т. 2000г.с документи е и е за доста прилични пари.Мога да ти кача и снимки ако се интересуваш.Мисля че е доста по добре за начинаещ.
                  ОК, ако е около парите, които съм споменал можеш да ми дадеш подробности и да качиш снимки.
                  2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                  2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                  2007 HOMDA FMX 650

                  Коментар


                  • #10
                    До: Дайте мнение за това Kawasaki Kx 250, мисля да го купувам

                    Първоначално публикуван от shavo Преглед на мнение
                    Колега, проблема е, че и аз не знам какво искам.....Избирам според тавана на парите, които съм си определил за покупката на самия мотор - около 2000лв.Просто искам да изпускам напрежението, разхождайки се с него вечер или през уикенда в гората, нищо сериозно и спортно нямам като намерение.....
                    Препоръчвам ти да се насочиш към ендуро модел. Без значение дали е 2Т или 4Т.
                    Освен че искат по-точно дозиране на газта, кросовите имат и доста подръжка, която може да ти вгорчи живота.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X