Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

    TOYOTA-L J 73 ,91Г ПР.Още не съм го сменял но ,когато го купих от Германия долях 1 лтр .От тогава съм минал около 3 ,000 хлд км и май пак трябва да долея 1 лтр-а там са му сипали 10w40 можеби това е пречината да го гори.Аз ще го сменя с 15w40 ,когато дойде време.
    0887 526 564/ 0897 933 755 /

    Коментар


    • #47
      До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

      Сузуки самурай 88г 1.3 карбуратор с масло 15/40 сменям го на 8-9000 км. Доливам около 0.700 мисля че е нормално,поздрави

      Коментар


      • #48
        До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

        Фронтера 2.8тди 15W40 за 10 000 1 - 1,3л зависи от десния крак и пушилката по пътищата (като се зацапа въздушния филтър си посмуква от някъде).

        Коментар


        • #49
          До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

          Аз имам джипка от скоро и още несъм я засякъл с маслото но карам и новата Фабиа 1.9 ТДИ спорт, карам я с Liqui-Moli 5W30 Top Tec и ако щете вярвайте на 22000км ми беше бутнала 270мл.

          Коментар


          • #50
            До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

            Лада Нива-1.7-115000км.-За 10000км. маслото ми пада от MAX на MIN.При Нива това е равно но 0.8л.Карам само с руско масло-LUXOIL-15W40.

            Коментар


            • #51
              До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

              Щом Нивата ти на тия километри харчи само толкова си направо екстра. Руските двигатели по принцип като се разтекат кажи речи само основен ремонт му е майката.
              Vitara 2.0 V6
              Honda CRV (Gen 1)
              Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
              ВАЗ 2131

              Коментар


              • #52
                До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                Мицубиши паджеро 2 , 2.5 TDI , масло ARAL 0 W 40 , 230 х.км.Наливам до MAX, пробег 10000 км. Не доливам- пада между минимум и средно положение.Разход 700-800 мл.на 10000 км.наблюдение 70000 км.Двигателя е в много добро състояние.

                Коментар


                • #53
                  До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                  Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                  Щом Нивата ти на тия километри харчи само толкова си направо екстра. Руските двигатели по принцип като се разтекат кажи речи само основен ремонт му е майката.
                  Здравейте!
                  Доста добра темичка!
                  Ладовия двигател при грамотно каране издържа 300-350 хил.км без ремонт.Приятел на дядо ми е бил инструктор цял живот и е сигурен в това отношение.Когато един автомобил е в топлинен режим и не се пали често на студено,той не гори почти масло.Москмич 2140 1500см3-7000 километра 500милилитра-Съгласни ли сте с това?
                  Уаза ми гори на 5000км-500 милилитра масло,но е с двигател от Ниса 2300см3.
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                    Тойота Ленд-Крузър LJ-70,2.4TD(2-LT),къса база,88год.
                    Първи 1000км.,откакто имам "магаренцето".
                    масло Мобил 10/40
                    разход-200гр./1000км.,но не е ясно каква част изтича под гарнитурата на капака на клапаните точно над генерацията?Никакви притеснения нямам!

                    След прочитането на някои предишни постове бих искал да посъветвам:
                    -сменявайте си маслото на нафтовите "печки" на 7-8000км.,като не обръщате внимание на рекламните трикове на производителите напоследък за смяна на 20 000км.?!?!Няма кой-знае какви новости в маслата,докато двигателите стават все по-форсирани и прецизни!и представяте ли си на какво ще прилича въздушния филтър след такъв пробег....?ама кой-както си желае,де...!
                    -всеки производител,за да си "върже гащите" обявява за"нормален" разхода на масло от литър за 1000км.,така че няма смисъл да се разправяте с него на тази тема.
                    много автомати-слаби резултати!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                      Марка: Тойота
                      Модел: Хайлукс
                      Двигател: Дизел, 3.0Л D4D
                      Година: 2007
                      Км по километраж: 76000км.
                      Масло: каквото сипват в сервиза на Тойота
                      Смяна на 15000км.
                      Разход: 0 (нула,не бута масло и т.н.)

                      Коментар


                      • #56
                        До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                        По книжка дават за Санта Фе СМ 2.4 1л/1000км или 1.5/1000км при тежък режим на работа
                        Mazda N1

                        Коментар


                        • #57
                          До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                          Моита пък нещо не иска да гори масломоже би ,но чисто малко ,незабележимо

                          Коментар


                          • #58
                            До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                            Аз досега съм свикнал на дизелов автомобил докато сменя маслото и след 50 км да е черно, ама - този път се изложих - отивам с Хайлукса в сервиза на тойота и им викам няма ми маслото в двигателя - тез се хванаха за главите, как така бе момче - я отваряй - дига щеката и вика нормално си е всичко, на макс - ма как бе - ми то няма цвят и не се вижда по щеката а това на 12 500 км е на нов автомобил де, втория и третия път пак го смених на толкова и леко оранжавее вече накрая инак нито мирис на изгоряло, ни на нищо - мирише все едно е в тубата, за харчене не се вижда да гори, но предполагам на 10 000 км дръпва поне 100-200 гр. Друг е въпроса, че аз над 3000 об не карам или избягвам. Та такаа, Тойота бее....

                            Коментар


                            • #59
                              До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                              Първоначално публикуван от ixeos Преглед на мнение
                              Не си прав, двигателят на всеки Голф или Астра на повече от 10 години ще те опровергае. Питай който искаш собственик на такова.

                              Опровержение карам голф всекидневно и предимно градско и гори около литър на 5000км. масло 10/40 километри по километраж 250000, а иначе само той си знае.
                              Прави ми впечатление, че като се кара на къси разтояния разхода на масло е по-голям отколкото на дълги разтояния.
                              Уаз 469б на 5000км след ремонт не съм забелязал да гори, понеже го сменям веднъж годишно
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • #60
                                До: Колко *Масло* Ви харчи Вашето 4х4?

                                Марка: Хюндай
                                Модел: Санта Фе СМ
                                Двигател: Бензин, 2.4Л
                                Година: 2002
                                Км по километраж: 142500
                                Масло: 15W40 Полусинтетика
                                Разход: ~160ml (милилитра на 1000 километра)
                                Mazda N1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X