Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ходове на окачването на Газ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ходове на окачването на Газ 69

    В сряда вечерта ходихме да караме и, докато с Голди чакахме колегата Трол качихме моята газка на прословутата рампа за измерване на ходовете на окачването. Резултата потвърди моите отдавнашни подозрения относно ходовете на Газ 69. А той е най-добър за момента




    Имайте впредвид, че на тази рампа са се качвали много и различни джипове. Газката се качи поне 5 см повече( преди да отлепи колело), но аз я изпуснах, докато я гасях за снимка( после се оказа, че в тъмното съм изключил хъбовете вместо обратното и съм се качил само на задно).
    За мен изводите са два:
    1. Когато един джип е проектиран и направен добре, дори елементарен тунинг( трабантови листове на ресьорите отпред(без първи и втори), маслени втулки вместо гумени тампони и по-дълги задни обеци), може да го превърне в отличник. Обикновени амортисьори (Газ 53- 35лв./бр.), поставени по подходящ начин осигуряват голям ход.
    2. Това, че джипове с листови ресьори нямат ход не е вярно.
    3. Проходимостта на нашите машини се дължи на комплекс от фактори, като: ниско тегло, бавна раздатка, добро разпределение на масата, жилава рама и не на последно място добра артикулация на окачването. Рамата доста се кърши, а и тънките, тесни многолистови ресьори оказват положително въздействие.
    Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

  • #2
    До: Ходове на окачването на Газ 69

    Браво. И аз съм на мнението,че текезесарката седи доста по добре в гората от Уаз-а ама пък пуста кабина не ме кефи толкова Имам и Уаз и Газ така,че са наблюденията са реални,а не само прочетени отнякъде.

    Само не разбрах какво ще рече маслени втулки

    Иначе с Газ-кови амове управлението и поведението е доста добро спрямо оригиналните прави амове.Направо бих казал,че няма база за сравнение
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      До: Ходове на окачването на Газ 69

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Газката се качи поне 5 см повече( преди да отлепи колело),


      2. Това, че джипове с листови ресьори нямат ход не е вярно.
      5см повече от колко.

      Да това че ресьорите нямат ходове не е вярно. Ходовете им обаче са малко въдух под налягане, защото ресьорите не създават натиск на гумата към терена, за разлика от пружините.

      Коментар


      • #4
        До: Ходове на окачването на Газ 69

        Браво Жоре, от много време се чудех дали е пробвана там газка...
        А ако направите и едни снимки на светло ще е супер
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • #5
          До: Ходове на окачването на Газ 69

          Предоставям ви още снимки с Газ-ката на Жоро. Ходовете наистина са много добри.














          LZ1VMH

          Коментар


          • #6
            До: Ходове на окачването на Газ 69

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            5см повече от колко.

            Да това че ресьорите нямат ходове не е вярно. Ходовете им обаче са малко въдух под налягане, защото ресьорите не създават натиск на гумата към терена, за разлика от пружините.
            5см. повече от колкото се вижда на снимката.
            Ако ресьорът не създава натиск на гумата към терена как съм се качил само на задно?!? БТР-ския блокаж не е 100%-ов и "изпуска", когато едното колело започне да губи сцепление( започва да щрака, а ние не чухме подобно нещо).
            Следващия път ще пробваме на светло, като ще доведа някой колега с напълно стандартно окачване, за да видим разликата( ако я има).
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #7
              До: Ходове на окачването на Газ 69

              Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
              Само не разбрах какво ще рече маслени втулки
              Имен ми е интересно какво ще рече това.
              ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
              тел.088четири 9едно9 4нула4
              -------------------------------------------------------

              Коментар


              • #8
                До: Ходове на окачването на Газ 69

                Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                Само не разбрах какво ще рече маслени втулки
                Това е цилиндър, в който има сфера с дупка по средата. Това нещо е напълнено с грес и затапено с два маншона отстрани. Набива се в ухото на ресьора, а през отвора минава болт. Стандартна част от лека кола(15лв/бр.). Идеята и изпълнението са на Слави-Лудия Уаз. Направихме го понеже ми писна да сменям гумените тампони на ресьорите. Вече една година работи безпроблемно.
                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                Коментар


                • #9
                  До: Ходове на окачването на Газ 69

                  Ето я и темата с естакадата:
                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...t=7823&page=18
                  Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ходове на окачването на Газ 69

                    Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                    5см. повече от колкото се вижда на снимката.
                    Ако ресьорът не създава натиск на гумата към терена как съм се качил само на задно?!? БТР-ския блокаж не е 100%-ов и "изпуска", когато едното колело започне да губи сцепление( започва да щрака, а ние не чухме подобно нещо).
                    Аха, ясно. Щото казахте че са много големи та си помислих че сте вдигнали гумата над 70см от земята.
                    Качил си се само на задно щото си на асфалт.
                    Има един много красноречив белег за това какъв е натискът върху гумата при артикулации. Махаш амортисьорите и мериш с колко се увеличава хода. При ресьорите разликата е минимална. При пружините - огромна.
                    На снимката е без амортисьори, и ако не са спирачните маркучи пружината ще избутва още няколко сантиметра преди да се отлепи.


                    Коментар


                    • #11
                      До: Ходове на окачването на Газ 69

                      Натискът не ще да е голям щом спирачните маркучи не се късат.
                      Няма спор, че най-големи ходове се постигат с пружини, но тук говорим за ходове на почти фабрично ресьорно окачване!!
                      Не е за пренебрегване и факта(поне за мен), че хубаво тунингово окачване струва повече от една Газ69. На моето окачване каквото и да счупя ще го сменя на другия ден за максимум 50лв. , а няма да го чакам два месеца от щатите и накрая да се върже над 1000лв.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ходове на окачването на Газ 69

                        Нормално е като слезе гумата на един метър под джипа пружината вече да не може да натиска много. Важното е че малко по-нагоре си има доста стабилен натиск.
                        Ама и маркучите са яки. Често се случва да изпълняват ролята на ограничителни колани.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ходове на окачването на Газ 69

                          Интересно ми е нетунингована газка как ще се представи
                          Газ 69 2.4i
                          Густо майна, пътят свърши !!!
                          GSM: О895 7О6О59

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ходове на окачването на Газ 69

                            С 2 см по-зле.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ходове на окачването на Газ 69

                              Срещнах някъде във форума нещо за обиците на ресьорите,но не го намирам сега.Искам да попитам-какъв е ефекта от леко удължаване на обиците и ще повлиае ли като цяло на окачването?
                              088пет16пет3пет7

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X