Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лицензиране за 2009 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лицензиране за 2009 год.

    Тази година изискванията за лицензиране не са се променили,затова копирам поста на Краси Грудев от миналата година.







    Изисквания за лицензиране на клуб
    1. Решение на съда 2 копия,вярно с оригинала+печат
    2. Устав на клуба
    3. Списък на Управителния съвет,председател секретар контакти
    4. Заявление за лицензиране на състезатели и клуб










    Изисквания за лицензиране на пълнолетен състезател
    1. Снимки 3 бр. (лиценз,картотека,пропуск)
    2. Договор с клуба от който се лицензира състезателя
    3. Кръвна група (талон който се представя при лицензирането)
    4. Годишен медицински преглед
    5. Копие от застрахователна полица (застраховка живот и всички рискове за спортисти мин.сума 15 000лв)
    Лицензите са 3 вида :
    • Годишни за състезатели
    • Еднократни за състезатели
    • Годишни за съдии

    Гръб










    Изисквания за лицензиране на непълнолетен състезател
    1. Снимки 3 бр. (лиценз,картотека,пропуск)
    2. Договор с клуба от който се лицензира състезателя
    3. Кръвна група (талон който се представя при лицензирането)
    4. Годишен медицински преглед
    5. Копие от застрахователна полица (застраховка живот и всички рискове за спортисти сума 15 000лв)
    6. Нотариално заверена декларация от двамата родители, в която изрично трябва да бъде опоменато, че двамата родители дават съгласието си непълнолетният им син/дъщеря да участва в тренировки и състезания по мотоциклетен спорт.
    7. Оригинален акт за раждане+копие.Оригинал за сверка
    По т.5 задължително трябва да пише "злополука на спортисти" и за тези ,които ще участват в международни състезания да пише "застраховката да важи за територията на България и чужбина".
    Използвайте застрахователни компании,които са проверени и са плащали по такива полици!!!










    Пропуски - 4 вида
    1. За състезатели
    2. За мениджъри
    3. За механици
    4. За автомобили (стикер-лепи се от обратната страна на стъклото)
    Пропуските се плащат допълнително 10лв за брой и са целогодишни.




    Пропуските не са задължителни,но ще осигуряват безпроблемен достъп до зоната на старт-финала и зоната на техничестия преглед.







    За участниците в Балканския шампионат пропуските са задължителни.
    • Всички състезатели над 50г са длъжни да представят и кардиограма.
    • От всеки състезател се изисква и предстартово медицинско,което се издава от медицинското лице,осигурено от организатора преди всеки кръг.
    Предоставяме ви и примерен ДОГОВОР МЕЖДУ КЛУБ и СЪСТЕЗАТЕЛ:
    Може да го изтеглите от тук:

    ДОГОВОР


    Съобщение до всички председатели на клубове:

    През 2009г. касиер на КЕ съм аз ( Вера Лагадова ) ,затова таксите за лицензиране ще бъдат внасяни при мен.
    Тези ,които са готови с документите могат да ми ги предадат и аз да ги внеса във БФМ.Може и лично да ги занесете и след това да ми се обадите.
    Тези състезатели,които имат лиценз от миналата година не е нужно да представят талон за кръвна група и няма да предават снимки,защото ги има вече в архива на БФМ.

    ve_la@abv.bg 0888 806 804
    Последно редактирано от Краси Грудев; 30-01-09, 22:04.

  • #2
    До: Лицензиране за 2009 год.

    Тази година е голяма далавера да си извадите годишен лиценз - за 9 кръга 100лв или по 11лв на кръг, доста по-изгодно е от 30лв за временен лиценз,който важи само за едно състезание

    Мога да допълня само,че лицензите са доста по модерни от тези на снимките

    Коментар


    • #3
      До: Лицензиране за 2009 год.

      Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
      Тази година е голяма далавера да си извадите годишен лиценз - за 9 кръга 100лв или по 11лв на кръг, доста по-изгодно е от 30лв за временен лиценз,който важи само за едно състезание

      Мога да допълня само,че лицензите са доста по модерни от тези на снимките
      Tи почна да говориш като Габровец,да вземем да те лицензираме в нашия клуб.

      Коментар


      • #4
        До: Лицензиране за 2009 год.

        Извинявайте но има някакав проблем с линка за договора.Ако може да дадете друг линк.Благодаря
        [COLOR=darkorange][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR]

        Коментар


        • #5
          До: Лицензиране за 2009 год.

          Първоначално публикуван от iva4o Преглед на мнение
          Извинявайте но има някакав проблем с линка за договора.Ако може да дадете друг линк.Благодаря

          Готово
          ДОГОВОР

          Коментар


          • #6
            До: Лицензиране за 2009 год.

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            Tи почна да говориш като Габровец,да вземем да те лицензираме в нашия клуб.

            Бива

            Коментар


            • #7
              До: Лицензиране за 2009 год.

              Интересува ме Решението на съда-печата от съда ли да е или на клуба?
              И другото което ме интересува е от каде да набавя "Заявление за лицензиране на състезатели и клуб"


              Благодаря предварително
              [COLOR=darkorange][SIGPIC][/SIGPIC][/COLOR]

              Коментар


              • #8
                До: Лицензиране за 2009 год.

                Първоначално публикуван от iva4o Преглед на мнение
                Интересува ме Решението на съда-печата от съда ли да е или на клуба?
                И другото което ме интересува е от каде да набавя "Заявление за лицензиране на състезатели и клуб"


                Благодаря предварително
                -Копие от решението на съда заверено с текст "Вярно с оригинала" и печат на клуба.
                -Заявлението е свободен текст и може да съдържа например:
                ЗАЯВЛЕНИЕ
                ОТ МСК"РИСК-ГАБРОВО",АДРЕС.........
                С НАСТОЯЩЕТО ПИСМО ЗАЯВЯВАМЕ ЖЕЛАНИЕТО СИ ДА СЕ ЛИЦЕНЗИРАМЕ ЗА РЕШ- СЕЗОН 2009год.В клуба членуват 30 души,от които 10 искат да бъдат лицензирани за настоящия сезон.Прилагаме всички документи за лицензирането на клуба и състезателите.

                председател:име..........печат...........

                дата.......град.......
                Последно редактирано от VE LA; 03-02-09, 14:23.

                Коментар


                • #9
                  До: Лицензиране за 2009 год.

                  Да попитам - срок има ли?
                  EnduroX Alba-Damascena 2019

                  Коментар


                  • #10
                    До: Лицензиране за 2009 год.

                    Кой ще каже кои състезателни номера са свободни?
                    ........................
                    Иван Маринов
                    CRF 250 X
                    Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Лицензиране за 2009 год.

                      Дайте повече инфо за медицинското, какво точно трабва да е, т.е. какъв тип. И как да тълкуваме това "Годишен медицински преглед"
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        До: Лицензиране за 2009 год.

                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        Дайте повече инфо за медицинското, какво точно трабва да е, т.е. какъв тип. И как да тълкуваме това "Годишен медицински преглед"
                        Медицинското е като за шофьорска книжка,и отделно за кръвна група.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Лицензиране за 2009 год.

                          За състезателните номера:

                          Който има класиране от сезон 2008 ,ще се състезава с номер еднакъв с мястото,което е заел и съобразявайки се с определената номерация на класа.
                          Т.е. мотори експерт 1 място-№1
                          мотори хоби 1 място-№ 201
                          атв експерт 1 място -№ 101
                          атв хоби 1-място -№ 301 и т. н.

                          За новите състезатели -моля изпращайте ми л.с. в кой клас ще се състезавате и аз ще ви пиша кои са свободни.
                          Засега само 2 клуба са запазили номера за новите си състезатели.

                          Ако дойдете на състезание без номер,ще ви дам първия свободен.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Лицензиране за 2009 год.

                            По принцип медицинското свидетелство трябва да бъде издадено от спортен диспансер и да позволява на лицето участие в спортни състезания (по-късно ще ви покажа образец на такова). При издаване на такова свидетелство се извършва реален годишен преглед. Но за шампионатите MX ATV, SM ATV, ATV Challenge Cup Bulgaria 2009 и за ендуро шампионата важи и стандартно свидетелство за шофьорски курс.

                            Моля Ви, побързайте с подаването на документите за лицензиране на клубове и състезатели, шампионатите започват!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Лицензиране за 2009 год.

                              Първоначално публикуван от VE LA Преглед на мнение
                              За състезателните номера:

                              Който има класиране от сезон 2008 ,ще се състезава с номер еднакъв с мястото,което е заел и съобразявайки се с определената номерация на класа.
                              Т.е. мотори експерт 1 място-№1
                              мотори хоби 1 място-№ 201
                              атв експерт 1 място -№ 101
                              атв хоби 1-място -№ 301 и т. н.

                              За новите състезатели -моля изпращайте ми л.с. в кой клас ще се състезавате и аз ще ви пиша кои са свободни.
                              Засега само 2 клуба са запазили номера за новите си състезатели.

                              Ако дойдете на състезание без номер,ще ви дам първия свободен.

                              Ние целия клуб си направихме отборни тенески на които има и напечатени номера !!! Сега всяка година трябва да печатаме тенески с различни номера,мисля че и доста други клубове са на този хал !!! не може ли да се запазят номерата от миналата година ???
                              [CENTER][SIGPIC][/SIGPIC][/CENTER]
                              [CENTER][COLOR=darkorange]Мото клуб "Екстрийм Райдърс" Търговище[/COLOR][/CENTER]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X