Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Леко корабно гориво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Леко корабно гориво?

    Вчера ми донесоха някаква течност вместо нафта - червена на цвят, с по - особена миризма и не много мазна. Закълнаха се, че е нафта с присадки. Слагам малко на ТЛК - то, а то взе че тръгна и то добре. Отивам на първия баир - върви, по асфалт - още по-добре, че и не пуши. Що за чудо е това? Мисля си дали не е точно това гориво? И ако е да карам ли с него? Някой ми беше казвал, ако ми попаднат съмнителни горива, за всеки случай да слагам по малко двутактово масло в тях - примерно 2 мл. на литър. Вярно ли е това и няма ли да стане нещо на ДВГ - то или по - скоро на нафтовата помпа?
    Предварително благодаря на знаещите!

  • #2
    Лекото корабно гориво е голяма гадост. Навремето ползваха нашето разтоварише за разтоварване на такива цистерни и имаше доста наточено от маркуча. Има толкова парафин и тежки утайки че никой уважаващ себе си дизел няма да го понесе, освен ако не е наистина корабен... като знаем че някои от тях работят и с мазут...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      Червеникаво / по-скоро червено/ и толкова бистро, че чак прозрачно и никаква утайка на дъното. Не знам!?

      Коментар


      • #4
        Я проверете да не е ATF, т.е. хидравлично масло...То изглежда според описанието и предполагам ще гори като дизел...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          По-скоро наистина е някаква хубава нафта, например локомотивна, тя беше червена.
          Лекото корабно гориво прилича на зеленикава смес на нафта и горено масло, доста мътно и мазно...
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Доставчика каза, че била за някакви нови трактори / предполагам не Беларуси/. Притеснявам се да не стане нещо с ДВГ-то. Чувал съм, че продавали керосин, коресилин и какви ли не още неща.

            Коментар


            • #7
              Не знам колко са чувсвителни Тойотите към качеството на горивото. Имам познат с Г, който и мазут сякаш да му налее ще върви, а пък да не говорим за по-некачесвена нафта.

              Коментар


              • #8
                Колега май са ти дали трансформаторно масло. Хич да не се притесняваш става и е доста по-добро от нафта. След мноооого време умирали гумички на ГНП-то ама за сметка на по-добрата динамика си заслужава. 608-та колко е изпила е хеееее
                Единствено не ми побира акъла от къде са го взели и другото, че е доста по-скъпо от дизел.
                А може и да греша

                Коментар


                • #9
                  Хич даже не е по - скъпо - 1.4!

                  Коментар


                  • #10
                    Червената нафта се води газьол за промишлени и комунални цели,има по -високо съдържани на сяра,повече парафин.Интересното е,че наистина харчи по-малко,нозимата много запушва филтрите.

                    Коментар


                    • #11
                      Дизеловото гориво трябва да е безцветно и с ниско съдържание на сяра. Това е по евронормите според които и се правят дизеловите двигатели. Горивата с Високо(с пъти, а не с проценти) съдържание на сярата каквито са всички Лукойлски производни скапват маслата на двигателите и те стават като чорба с ниски смазочни качества. От там и скъсяването на живота на ДВГ-то, помпата и т.н. Руския нефт е с високо съдържание на сяра, а от там и дериватите са с такива качества. Всичко останало не мине ли през лабораторни изследвания си е чиста проба авантюризъм. Дизела и неговата помпа са чудно нещо, ама да не ти се скапе нещо, че тогава ела че ми трябваш. Ама колите са си Ваши!
                      Успех
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар


                      • #12
                        в ЕС нафта с подобен цвят наистина е много по-ефтина и са ползва за селскостопанска техника,тежки машини и парни котли.НО можеш да я купиш само по поръчка и ти я доставят със специални цистерни,ако си имаш например лична ферма с ГСМ или парен котел със съответния му резервоар.Проблем е ако те хванат да си караш колата с подобно гориво.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Леко корабно гориво?

                          някои знае ли как се въстановява цвета на оцветена във, примерно синио нафта.или как може да се оцвети в друг цвят ?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Леко корабно гориво?

                            Първоначално публикуван от petko1 Преглед на мнение
                            някои знае ли как се въстановява цвета на оцветена във, примерно синио нафта.или как може да се оцвети в друг цвят ?
                            С бентонит.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Леко корабно гориво?

                              Навремето се занимавах малко с леко корабно и промишлен газьол. Лекото корабно червенее и няма парафинови отлагания. Автомобилът върви много добре с него , зимно време пали по-лесно , но е желателно да се меси с газьол именно заради сухотата си. Шофьорите на цистерните /защото те караха само с такова/ казваха , че при смес 50/50 с нафта камионите вървят по-добре , изобщо не пушат и им дават икономии.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X