Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко изкарва турбината на ГД 350?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко изкарва турбината на ГД 350?

    Имам намерение да си купя джип Мерцедес за 21-22000 лв.

    От всички коли, които видях, само една ГД-350 турбо, 150000 км, 1993г.,се оказа без видима ръжда.

    Колата е къса база с две седалки, праговете са тръбни и като калъфа за резервната гума са хромирани. Боята е - металик, добре запазен.

    Знам, че ТД 350 двигателите са едни от най-капавите - прегряват, пукат глави. Вентилаторите се повреждат. Все пак надявам се ако не успея да спукам главата двигателя да искара още 50-100000 км.

    Въпросаите ми са следните:

    1. Турбините колко изкарват без ремонт при нормална експлоатация?

    2. Могат ли да се поставят и узаконят задни седалки, намират ли се втора ръка и скъпи ли са?

    3. Тези коли фабрично оборудват ли се с хромирани калъфи за резервната гума и хромирани стъпенки?

    Моля за извинение, ако дублирм някоя тема, но при бърз оглед на сайта не намерих отговор на въпросите си.

  • #2
    До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

    От тука те виждам,че искаш сам да си сложиш таралеж в гащите.Иначе:
    1.Зависи.Въпрос на късмет е...
    2.Може.Узаконяват се в Технотест.Намират се...
    3.В Балканстар трябва да има...
    Иначе съветът ми е да си потърсиш друг,защото мотора не е от най-надежните,както сам знаеш,и стъпенките в един момент ще бъдат последната ти грижа.
    Успех!
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

      За тия турбини знам че изкарват няколко милиона завъртания. Твоята на колко завъртания е.
      А сега сериозно. Много зависи живота на турбината от стила на каране и нивото на култура при смяна и подбор на консумативите при подръжката на автомобила. Аз такъв мотор не бих си взел никога. По добре изчакай и си намери друга. Или си купи най ръждясалата, ама с правилния мотор.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

        колега, това не е правилния мотор на Мерседес - не се мъчи да се самоизлъжеш - няма смисъл....

        Коментар


        • #5
          До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

          А все пак ако стигнеш до задна седалка,имам я пълен комплект.

          Коментар


          • #6
            До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

            Айде и аз на клона.

            Мерцедес е стара марка с традиции,правят какви ли не мотори за какво ли не.От всичките им мотори било бензинови или дизелови намери кой е по-скапан от тоя мотор и после решавай дали си заслужава да подьржаш таралясник на цените на Мерцедес.
            За мотор говорим,че марката има и други издьнки като разграждащи се моторни кабели в годините 8/92-5/95,но не сьм сигурен при Гто дали са така.


            Намери рьждясалка с правилния мотор и забрави за 350 освен ако не е подарьк или близо до подарьк.
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #7
              До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

              Мотора е скапан но 350 турбо е след 09.93год и само 463. Мотора може да се смени, ама за 22000лв не е ли множко парата за кола без мотор.

              ПП Колега за какво ще я ползваш тая кола? Провери и с какви скорости е(коя кутия).
              Последно редактирано от drukman; 18-01-09, 09:53.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • #8
                До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                ...разграждащи се моторни кабели в годините 8/92-5/95,но не сьм сигурен при Гто дали са така.
                Не само при Г-то. Това са кабели които не ги ядът мишките но се разпадат от масло и миещи препарати. Докато се усетят немците много машини има с тях. Стават твърди и се трошат като гипс.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #9
                  До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

                  Първоначално публикуван от Steven Преглед на мнение
                  Имам намерение да си купя джип Мерцедес за 21-22000 лв.

                  От всички коли, които видях, само една ГД-350 турбо, 150000 км, 1993г.
                  350ТД се монтира на S-class W140 (150 к.с./4000об., 310НМ при 2000об/мин) и на G-class W463 (136 к.с./4600об., 305НМ при 1800об./мин) още от 91`ва. Проблемен е преди всичко при Ес-класата, на Г-то е по-балансиран и разтоварен, така че ако наистина е на 150000км. няма да имаш никакви проблеми. За кола 1+1 места обаче надали това е реалният пробег...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

                    Здравей, аз карам Г 350 вече около 50000 километра и не споделям нито едно от мненията в по-горните постове. При избор на автомобил втора употреба най-важният фактор е късмета, но ако се абстрахираме от него не се сещам за по-добро предложение за дизелов двигател от тези години. Ако колата на истина е в добро състояние според мен цената е повече от добра.
                    1. Ако консумативите са сменяни на време и с качествени такива, турбината би трябвало да изкара колкото и двигателя.
                    2. Можеш да поставиш задни седалки и да узакониш автомобила, а дали са скъпи е субективно.
                    3. Фабрично няма как да е с хромиран калъф за резервната гума (за стъпенките не съм сигурен) заради годината на производство.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Не само при Г-то. Това са кабели които не ги ядът мишките но се разпадат от масло и миещи препарати. Докато се усетят немците много машини има с тях. Стават твърди и се трошат като гипс.

                      Значи и Гто са уакали Немците с тия кабели.За всичко друго знаех,за Гто не бях наясно дали и той идва с тия кабели,но явно всичко живо от тия години е така.Справка подписа ми,но няма да навлизам в подробности

                      Турбина кара по 150 - 200 000 километра в зависимост от карането както писаха колегите,но и много зависи как е подьржана колата.Не го натискаш много,не го грееш,след спиране го оставяш на ниски да работи поне минута преди да го загасиш................Трудно ще разбереш дали така е каран,единственото което се знае сьс сигурност,е че мотора е кофти модел

                      Мотора прегрява,скапва турбина,криви бутала и от там си отиват лагери,гарнитура на главата хвьрля заради скапани болтове,цилиндьра го прави овал и почва да харчи масло и си заминава турбинката...................Имат и серия / много дьлга серия /с лека цепнатина в главата която няма как да се завари.От там пуска антифриз в цилиндьра и от компресията криви бутала.Познават се по маслото в антифриза,много малко масло,но има ли БЯГАЙ от тая кола.Не се оправя с гарнитура на главата само,това не те спасява.

                      Няма толкова кофти мотор без значение дали е на Г или С класа,конструктивно е скапан тоя мотор.Няма да питам в тая година нали Гто имат проблем с радиатора на климатика или по-точно с медната шия,че на някои друго модели положението е майката си трака.

                      Ако ти е много мерак мотора ЗАДЬЛЖИТЕЛНО мери компресия,никакви течове по мотора,като му вьрнеш газта не трябва да прекьсва / смешно за дизел ма тия са така / и не трябва да шуми,за греене няма да пиша.

                      Добре е мотора да е отварян и правен,имат подобрени болтове и гарнитура на главата и за разлика от другите дизели които е добре да не са пипани за тоя е мнооооого полезно друг да е налапал кокьла преди теб и да го е поправил вече.


                      Ако ли не...............3 други вземи и по-малко проблеми ще имаш.
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 18-01-09, 19:00.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

                        Първоначално публикуван от PUCH W460 Преглед на мнение
                        350ТД се монтира на S-class W140 (150 к.с./4000об., 310НМ при 2000об/мин) и на G-class W463 (136 к.с./4600об., 305НМ при 1800об./мин) още от 91`ва. Проблемен е преди всичко при Ес-класата, на Г-то е по-балансиран и разтоварен, така че ако наистина е на 150000км. няма да имаш никакви проблеми. За кола 1+1 места обаче надали това е реалният пробег...

                        http://www.mercedesshop.com/shopforu...t=350+PICTURES

                        Темичка за клекнал 350 при Г класата.




                        Тоя мотор се слага и на 126 модела като при клекнал 350 се сменя с 300 от годините 84-85,директен монтаж е.Имам им номерата,кой кьде влиза без много напьн ако на някой му е интересно.


                        Снимки на мотор 350
                        http://www.mercedesshop.com/shopforu...t=350+PICTURES
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

                          Благодаря на всички за отзивите!Ще помисля -единственото, което ме привличаше в тази кола бешелипсата на ръжда. Изискванията ми очевидно са трудно изпълними:- да е след 91г;- да е дизел;- да е сполучлив двигател;- да няма ръжда;- да е къса база.Да е до 23 000 лв.Оглеждам се от миналото лято и не бързам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

                            Първоначално публикуван от Steven Преглед на мнение
                            Благодаря на всички за отзивите!Ще помисля -единственото, което ме привличаше в тази кола бешелипсата на ръжда. Изискванията ми очевидно са трудно изпълними:- да е след 91г;- да е дизел;- да е сполучлив двигател;- да няма ръжда;- да е къса база.Да е до 23 000 лв.Оглеждам се от миналото лято и не бързам.
                            На твоите изисквания отговаря моята TOYOTA TLK 80 която продавам!
                            Само дето не е къса база, но има много други плюсове!

                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=35352
                            Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                            0884837709
                            0878383528

                            Коментар


                            • #15
                              До: Колко изкарва турбината на ГД 350?

                              Първоначално публикуван от Steven Преглед на мнение
                              Благодаря на всички за отзивите!Ще помисля -единственото, което ме привличаше в тази кола бешелипсата на ръжда. Изискванията ми очевидно са трудно изпълними:- да е след 91г;- да е дизел;- да е сполучлив двигател;- да няма ръжда;- да е къса база.Да е до 23 000 лв.Оглеждам се от миналото лято и не бързам.
                              За тия пари мога да кажа да ти потърсят в Германия. Имам колеги които карат такива коли и се познават. Трябва сам да отидеш ако има нещо да си го видиш и докараш. Гарантирано е, че не от борса и не е менте.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X