Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подводен риболов и гмуркане

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подводен риболов и гмуркане

    Има ли колеги от форума, които се занимават с гмуркане и подводен риболов?
    Това ми е другата страст след оф роуда. Гмуркам се от много малък и страшно обичам морето от вътре. Там забравяш въобще за всичко навън и живееш и се движиш в съвсем друг свят, как става незнам ама при мен се случва. А в подводният риболов тепърва се опитвам да навлизам, макар че ми се е случвало да излезе красива и голяма риба пред мен без да я отстрелям. Просто ми е жал да наруша красотата там вътре. Повече ми доставя удоволствие да я гледам и да и се наслаждавам от колкото да отстрелям хубава риба. Преди години, когато имаше повече попчета с бащами ги ловехме с вилица, който го е правил знае, че не е трудно. Сега рибата поизчезна и с вилица трудно ще хванеш попчета дори за една вечеря.

    Ако има гмуркачи и подводни ловци може да обсъдим техники, тактики и съответно екипировки за гмуркане и отстрелване. Въобще да споделим красотата на оня другия свят.

  • #2
    Иван Алексиев. Ама на него май не му е хоби а част от занаята)
    Той е профи, учил е това и го прави.

    Коментар


    • #3
      Щом се добера до свесен Нет ще кача малко снимки и филми. От тази година преминавам от риболов към фотография въпреки, че досега калканите и лисиците с "лопата" да ги ринеш направо страхотна година. Аз съм до 20.07 в къмпинг Юг, един фургон точно на северните скали на плажа има и компресор може да се сглоби и необходимото за втори човек за гмуркане приемам гости.

      Коментар


      • #4
        Стига бе, ти хич без декомпресия ли? Бързо обаче ... ))
        Изяж един сафрид зарад мене.

        Коментар


        • #5
          Ванка баш ми е драго! Като каза фотография - снощи съм си легнал и се чудех за подводни снимки, до сега не ми беше хрумвало. Та съм решил да обиколя магазините и да се поинтересувам за подводни фотоапарати/модели, качества, цени/, много искам да снимам под водата и да показвам на хората които все ме питат какво толкова има в морето та като влезеш не излизаш.
          Иначе с удоволствие бих ти дошъл на гости, ама нещо много ангажименти и немога да се отскубна от Софето. Нещо август, септември, ако пак ходиш натам може и да се видиме, аз на Приморско имам дворно място с бунгало, така че съм в този район.

          Коментар


          • #6
            Идваш на язовир Батак и с мой приятел се гмуркайте колкото си искате.Той е полудял по гмуркането ,даде луди пари за екипировка.То бяха колани,тежести,харпуни,плавници по метър и нещо.Имаме лодки,скутери и какво ли още не.И въжета,аз мога да ви вържа и да ви издърпам ,да не мъчим после водолазите/майтапя се/

            Коментар


            • #7
              къде си на Батак? аз утре отивам... Поне да пием по една бира...
              Теодор 0888811914
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                Другата седмица отпрашвам за Приморско.
                Ако някой е към тоя район да се обажда.

                Коментар


                • #9
                  Докато видя темата и то стана студено гадост радвам се че има сродни души трябва да се запознаем и догодина да измислим нещо по въпроса . Аз също съм голям фен ан подводния риболов с дихателни апарати нямам никакъв опит но смаската и шнорхела съм номер 1 имам и два харпуна така че ще ми бъде много приятно да догодина да има с кои да гмуркам . Драснете по некои ред ако все още темата ви вълнува

                  Коментар


                  • #10
                    ми то с апарати....

                    ми то подводен риболов с бутилки си е престъпление.се едно на лов с гранати да ходиш...
                    само с фотоапарати!!!
                    всеки про водолаз ше ви го каже...
                    п.с. бил съм военен водолаз...
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #11
                      Хей това е страхотно, прекрасно е,че има и гмурци тук

                      Аз съм страшно запален по гмуркане и подводен риболов, малко повече от колкото по офф роад прекрасно предложение за Батак, сигурно е забавно да гмуриш в язовир без харпун разбира се , в Б-я е забранен лова с акваланг и лов в затворени водоеми със сладка вода.
                      Дори една от причините да търся джип (едно от оправданиятя пред себе си, че ми е нужен джип ))) е за да ми дърпа лодката и да ми събира такъмите

                      Поздрави.

                      П.С. нека споделя със вас един прекрасен сайт http://spearfish.org
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • #12
                        Днес ударих един калкан.На всичкото отгоре- малък.Малък ама вкусен.От 4-5 дни обучавам един приятел в басейна и днес реших да го пусна в морето, че и аз не бях влизал 2год. Пусти задачи нямат край. И значи плуваме си като туристи половин час-няма нищо. И пак си плуваме и пак няма нищо. Пък основната идея беше да видя поне една риба, че да му покажа как изглежда като е маскиран.да ама не. Риба няма. На колегата въздуха му свършва, надух му жилетката и го маскирах като шамандура.И се пускам моля ви се за последен оглед и го видях, иго мушнах и го изядахме, с много бира.КЕФ.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          У-Б-И-Е-Ц Накара ме да преглъщам, припомняйки си вкуса на пържен калкан и студена бира. Недей така! Имам язва
                          Цялата ми водолазна екипировка,въдици плюс Зодиак с двигател си седят неизползвани от години Виждам много добър повод да се запознаем и отпием.
                          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                          No wahalla.

                          Коментар


                          • #14
                            С риск да те изнервя, ще кажа, че 3 дни по късно мушнах още 3. И един избяга,ама като съм тъп и си забравих в джипа шилото с шлавовката и буя се наложи да ги стрелям с харпун, като Софиянец(не искам да обидя никого). Ходихме на Шабла на пометника, ако го знаеш мястото.Та като гръмнах първия го оставих нанизан на канапа и после стана голяма бъркотия.Ако си тука напролет, ще те водя по варненските пости.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              Абе някъде разправяха че софиянците ги ръгали с нож а можело и с ръце те трудно се забравят.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X