Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

    Здравейте Колеги.Наскоро си купих Паджеро 2 97г 2.8 ТДИ Автоматик.Откакто го купих според мен джипа има проблем.Пуши много черно също дава голям разход и не върви както трябва.Двигателя пали много лесно и работи много хубаво.Свалях помпата и дюзите и ги носих на стенд казаха ми че са добре.Направих проверка на ангренажа всичко е наред.Между 2000 и 3000 оборота като подам резко газ се отваря клапана който е отзад на смукателния колектор и се чува как изпуска въздух.И още като тръгва на около 1500 оборотa със нормална газ пуши черно.Дайте мнение от какво може да е.

  • #2
    До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

    Малко е странно: хем имаш излишък на въздух, хем пуши черно.
    Може би трябва да започнеш със запушване на EGR клапана.

    Коментар


    • #3
      До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

      Първо това направих .Сложих му пластина .И гърнетата свалях все така работи

      Коментар


      • #4
        До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

        Уестгейта работи ли правилно? Да не заяжда някъде и изведнъж да пуска турбото. Към това ме подсеща "Между 2000 и 3000 оборота като подам резко газ се отваря клапана който е отзад на смукателния колектор и се чува как изпуска въздух."

        Коментар


        • #5
          До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

          Колега преди месец си продадох моето пак 2.8, 97г.,дълго,но ръчка.Абсолютно същия проблем ми се появи преди 1 година,но ще допълня че се мъчеше много след 2800-3000 /мин.Пушеше дори на обороти.....Какво ли не проверявахме,чак от суеверие викам ще сменя CD-то.Това помпи,филтри(с тях почнах),дюзи,маркучи за въздуха,компресии,смених цялата изпускателна система,изолирахме някъв "еко" клапан ли бешо кво(до всмукателния колектор),но резултата беше 0.Така и го продадох след 1 г.(на комшия)той беше запознат с проблема,но се оказа по сериозен и откриха спукване в интеркулера,смениха го и сега е ок.

          Коментар


          • #6
            До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

            Първоначално публикуван от сиско Преглед на мнение
            Колега преди месец си продадох моето пак 2.8, 97г.,дълго,но ръчка.Абсолютно същия проблем ми се появи преди 1 година,но ще допълня че се мъчеше много след 2800-3000 /мин.Пушеше дори на обороти.....Какво ли не проверявахме,чак от суеверие викам ще сменя CD-то.Това помпи,филтри(с тях почнах),дюзи,маркучи за въздуха,компресии,смених цялата изпускателна система,изолирахме някъв "еко" клапан ли бешо кво(до всмукателния колектор),но резултата беше 0.Така и го продадох след 1 г.(на комшия)той беше запознат с проблема,но се оказа по сериозен и откриха спукване в интеркулера,смениха го и сега е ок.
            Човек се учи с много практика:D

            Коментар


            • #7
              До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

              Kолега при мен проблема е , че като подам рязко газ между 2500 и 3000 оборота се отваря разтоварващия клапан на колектора и изпуска въздух и пуши много черно.А иначе като го запаля студен пак пуши черно на тихи обороти и когато подам газ да тръгне много бавно вдига оборотите докато е студен.

              Коментар


              • #8
                До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Уестгейта работи ли правилно? Да не заяжда някъде и изведнъж да пуска турбото. Към това ме подсеща "Между 2000 и 3000 оборота като подам резко газ се отваря клапана който е отзад на смукателния колектор и се чува как изпуска въздух."
                човека ти е казал,вервай му!!!
                този клапан е точно свързан с уестгейта,турбото ти прави по-високо налягане от зададеното-мисля,че беше 0.9 атмосфери и тва му е работата-да се отваря...
                а за пушилката,има си сервизи брат ,минал съм по този път та знам,направи си един реглаж на помпата да си рахат,ама ние все обичаме да се правим на по-големи турци от ходжата)

                Коментар


                • #9
                  До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

                  Голям е дебита на горивонагнетателната помпа.
                  Иска на стенд.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

                    Да така е .Първо това направих свалих помпата и дюзите и ги закарах на майстор. На Николай в Ловеч слага я на стенд и каза че е перфектна.Не я бил пипал каза.А уестгейта още несъм го проверил ама утре ще го проверя. Някой може ли да ми каже как.
                    Последно редактирано от pepibgl; 22-01-09, 22:00.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

                      Ами ще ти трябва манометър за да провериш налягането на турбото. Трябва в движение, при газ до край и 3000 об/мин да не вдига повече от 0.9 атм. Ако вдига повече - затова ти отваря предпазния клапан.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

                        Днес измерих компресия на цилиндрите на всички 28 бар .А турбото вдига до 1 и връща на 0.9 . Някой ако може да даде някакъв съвет ще съм много благодарен.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

                          Ами то какво остана?!? Помпа и дюзи наред, въздух има, центровка наред
                          Нещо изпускаш, и то за да пуши така, значи е нещо съществено!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

                            Цъ, цъ!!

                            Помпа и дюзи НЕ СА НАРЕД!!!


                            След, като турбината вдига около 1 бар, компресията е наред ..... к'во остана??
                            Проблема е МНОГО гориво.
                            Вероятно дюзите "пикаят" или отварят рано.
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              До: Паджеро 2.8 ТДИ пуши черно

                              А сега де?! В първия пост казва, че са проверили помпа и дюзи... и центровка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X