Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Legend и лаптоп софтуер за навигация?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Garmin Legend и лаптоп софтуер за навигация?

    Кажете откъде да надърпам такъв софтуер? и всъщност има ли такова животно, идеята е да се ползва за мързелива навигация и да ми го говори а ся налево а ся надясно
    no signature no problems

  • #2
    нещо ? GPS маняците? Събине? HELP айде де никой ли няма да каже? има ли такъв софтуер?
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      Има. Казва се NRoute и може да си го дръпнеш от сайта на гармин.

      http://www.garmin.com/support/agree.jsp?id=575

      Коментар


      • #4
        мерси
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          Молба към знаещите и можещите!Не мога да подкарам ГПС ми да тръгне с Nroute!Помагайте!
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            що? кво ти казва?
            какъв ти беше ГПС-то Чуров.
            (не че аз съм от знаещите ама при мен си работи) с Garmin eTrex Legend и няква тошиба лаптопче.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              Garmin 60csx.Ами разпознава ГПС-а ,след което излиза съобщение , че ще изключи ГПС-а след обмяната на информация и това е .Съобщението не го цитирам точно защото лаптопа не е пред мен.Най вероятно проблема е в някаква настройка , ама... Трябва ли да обясня на Гармина , че ще работи с лаптопа и как.
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #8
                ъъъ ами на моя не му обяснявам нищо, просто си тръгва и готово, а тва съобщение за което говориш има ли бар индикатор който да ти отчита колко процента ти е обменил ако да отдолу трябва да има чавка която да казва "turn off GPS when done"робвай да я махнеш докато текът процентите и след като свърши виж дали си работи!
                no signature no problems

                Коментар


                • #9
                  Ако си му дал да свали картите на компютъра или track/route/waypoints.... и вади точно това меню което описваш.
                  [url=http://www.peterhr.hit.bg/cars/vectraext/vectraext0.htm][img]http://images12.snimka.bg/001664421.jpg[/img][/url]

                  Коментар


                  • #10
                    Нещо не разбрах , какво да съм му свалил?
                    На лаптопа имам картата на Сабин ,включвам ГПС-а с кабела и пускам ROUTA-а
                    Съобщение:
                    Do not attemp to enter route information or ajust the nroute application while driving.
                    failure to pay full attention tothe operation of your vehicle could result in death,serious injury , or property damage. you assume total responsibility
                    and risk for using this software.
                    OK
                    следва :биип и на ГПС-а се появява ,,transfer compliete''
                    и толкова.когато му дам select GPS се появява: to perform this action the GPS connection will be broken.
                    OK и ,,select GPS device''- разпознава го като USB устроиство
                    ОК на ГПС-а ,,transfer cmompliete'' и толкова!
                    Горе на екрана остава надписа ,,searching for satellite''
                    от някъде си измисли два стари мои трака , които нямам в ГПС-а.
                    не ще да работи онлайн и това е!
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • #11
                      С MapSource работи ли ти GPS-a? т.е. може ли да качваш карти от компютъра към ГПС-а и обратно?

                      Да не би да иска драйвер?

                      След като стои надпис Searching for satellite, означава че уж има връзка с ГПС-а, иначе е Attempting conn.....

                      nRoute си показва при всяко стартиране последните заредени тракове, така че няма нужда те са в момента в GPS-a.
                      [url=http://www.peterhr.hit.bg/cars/vectraext/vectraext0.htm][img]http://images12.snimka.bg/001664421.jpg[/img][/url]

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от churov
                        На лаптопа имам картата на Сабин ,включвам ГПС-а с кабела и пускам ROUTA-а
                        А къде го правиш това упражнение? Щото на работното ми място в къщи ГПС-а не може да хване връзка със спътниците и, съответно, няма как да ме навигира. И нРута остава да си виси, както при тебе, със съобщение "Searching satellites".

                        Що не пробваш на място, където със сигурност имаш добър прием?
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          Колега , ства въпрос за 60CSX все пак - той ме позиционира и в офиса с грешка от 12м.
                          С mapsource работи прекрасно и аз много съм задобрял.Прехвърлам данни и в двете посоки безпроблемно. В интерес на истината в My computer GPS-а не се появява като устройство , а си работи с мапсорса.За връзката когато му дам да избере ГПС нроута ме предупреждава ,че връзката ще се разпадне след обмена.Защо не се появяват траковете от гармина?Никъде в ГПС-а не намерих настройки за подобно нещо.
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от churov
                            Колега , ства въпрос за 60CSX все пак - той ме позиционира и в офиса с грешка от 12м.
                            С mapsource работи прекрасно и аз много съм задобрял.Прехвърлам данни и в двете посоки безпроблемно. В интерес на истината в My computer GPS-а не се появява като устройство , а си работи с мапсорса.За връзката когато му дам да избере ГПС нроута ме предупреждава ,че връзката ще се разпадне след обмена.Защо не се появяват траковете от гармина?Никъде в ГПС-а не намерих настройки за подобно нещо.
                            Да де, моят е абсолютно същият. Само че на повечето места в хола ми НЕ може да хване спътниците (най-много да стигне до 1-2). И като не може да го направи - нРут-а си остава да виси със съобщението, че търси спътници. Затова си мисля, че е възможно и при тебе да има нещо такова. Поне симптомите са същите.

                            Не съм използвал нРут за навигация, но доколкото съм го разглеждал, нещо нямам спомен да имаш възможност в него да дърпаш тракове от ГПС-а.
                            Що не пробваш да дръпнеш траковете от ГПС-а в Мапсорс, там да ги запишеш като *.gdb файл, който после да отвориш в nRoute?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              nRoute неможе да прехвърля тракове от ГПС-а към компютъра и обратно.

                              Има си Export и Import но са само за предварително свалени файлове.

                              Ти как успяваш да пуснеш nRoute в режим на прехвърляне на информация към/от ГПС-а?
                              [url=http://www.peterhr.hit.bg/cars/vectraext/vectraext0.htm][img]http://images12.snimka.bg/001664421.jpg[/img][/url]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X