Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

    А защо точно дизел? Казваш "карал съм и съм доволен", само това ли?
    От както цената на нафтата е колкото на бензина и повече, не виждам смисъл от дизела. Разхода на 2,0/ 2,2 бензин е колкото на дизелите. Преимуществата са много повече, не е необходимо да ги изреждам. А и имаш алтернатива - газова уредба. Газов инжекцион - 1000-1300 лв. изплаща се за 10 000 км.

  • #2
    До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

    Излизаме от темата, но дизел, защото за гората искам дизел.

    Карал съм 4-5 коли с г. уредби и 2 с метанови. Благодаря! След всяка такава доработка колата се променя- то обороти, то миризми, то свещи, то отверки... Завършил съм ДВГ, ама не желая да съм автомонтъор.

    Уредбите се изплащат за повече от 10000 км.

    На всичко отгоре 1 дизел е проблем за серв. работници- при проблем почти нищо не може да се направи от страна на собственика, а бензина е проблем и на собственика- свещи, кабели, центровки...

    Коментар


    • #3
      До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

      Уредбите се изплащат за повече от 10000 км.

      На всичко отгоре 1 дизел е проблем за серв. работници- при проблем почти нищо не може да се направи от страна на собственика, а бензина е проблем и на собственика- свещи, кабели, центровки...[/quote]


      Напълно ше подкрепям колега и аз съм на същото мнение.
      Успех на тези с бензинките.

      Коментар


      • #4
        До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

        При тези цени на дизела все пак предпочитам бензин - газ, а и ремонтите на бензиновия мотор са по-лесни и по-евтини, пък който не разбира от двигатели -да ходи на сервиз. Успех на колегите с нафтовите печки......

        Коментар


        • #5
          До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

          Първоначално публикуван от Georginenov Преглед на мнение
          Излизаме от темата, но дизел, защото за гората искам дизел.
          Но защо трябва да е дизел? Щом ходиш в гората, би трябвало да знаеш, че там където мине бензинова газка, дизеловата в 50 % от случаите закъсва. Само като пример.

          П.С. при 10/100 разход и при разлика в цената около 1 лв. - 10 000 км е приблизителното / е може и 10 200 км/. А и не е задължително да слагаш /беше пример за алтернатива, икономически изгодна/, аз си карам само на бензин и се отказах от газта, но не от икономически съображения.
          Нямам нищо против дизелите. Просто не разбрах мотивите ти. Желая ти успех!

          Коментар


          • #6
            До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

            Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
            Но защо трябва да е дизел? Щом ходиш в гората, би трябвало да знаеш, че там където мине бензинова газка, дизеловата в 50 % от случаите закъсва. Само като пример.

            П.С. при 10/100 разход и при разлика в цената около 1 лв. - 10 000 км е приблизителното / е може и 10 200 км/. А и не е задължително да слагаш /беше пример за алтернатива, икономически изгодна/, аз си карам само на бензин и се отказах от газта, но не от икономически съображения.
            Нямам нищо против дизелите. Просто не разбрах мотивите ти. Желая ти успех!
            Хайде пак невероятни истории .... Пък аз (и не само аз)съм бил свидетел как една и съща кола с един шофьор минава, а с друг-не на едно и също място и така няколко пъти по ред . Шофьорите са братя, обаче единият е собственик на джипа, а другият-не. Ха познай при кой е по-проходима ....
            П.П. Я кажи кой джип харчи 10/100 градско газ, щото аз малко леки коли съм имал, дето се вместват в тоя разход и са били все под 1,3 см*3 и пак с доста уговорки.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

              И аз искам такъв джип, дето харчи 10/100 градско........
              Кадет 1,4 91г. C14NZ 8-9 градско
              Фронтера 2,0 96г. X20SE 16-17 градско
              това във Варна, в София ми харчат повече....

              Коментар


              • #8
                До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                Първоначално публикуван от kiki45 Преглед на мнение
                ОФА 2.3 ТДИ-около 11/100 градско[спокойно каране].
                Май изместихме нещата в аритметиката Я да видим:
                Градско каране по цени приблизителни към днешна дата :
                - ОФА 2.3 ТДИ- дизел 11/100 х 1.70 = 18.70 лв
                - Фронти на газ - 16/100 х 0.80 = 12.80 лв.

                Спокойно каране и от мен
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #9
                  До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                  Аритметиката е безсмислена според мен, понеже цените на горивата се доста временни. До преди не повече от месец нафтата беше около 1,90 лева, а газта - около 1,20 .... По-груби сметки при 21 лева/100 при дългата база срещу 19 при късата май не е много икономично да се кара на газ. Ами ако беше дълга с 2,4 мотор? Дали щеше да гори 16 или по-скоро 26/100 в тия задръствания .... Не искам да паля спорове, всеки да си кара каквото му е по сърце и по джоб ...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                    Първоначално публикуван от Oldman Преглед на мнение
                    Но защо трябва да е дизел? Щом ходиш в гората, би трябвало да знаеш, че там където мине бензинова газка, дизеловата в 50 % от случаите закъсва. Само като пример.
                    Ма това е тема за Фронтера ,не за ГАЗ.Разликата между дизеловата и бензиновата Фронтера,не е както е при "Перкинс-а",колега.Това просто са други агрегати,с по=-различен въртящ момент и т.н......
                    Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                    NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                      Аритметиката е безсмислена според мен, понеже цените на горивата се доста временни. До преди не повече от месец нафтата беше около 1,90 лева, а газта - около 1,20 .... По-груби сметки при 21 лева/100 при дългата база срещу 19 при късата май не е много икономично да се кара на газ. Ами ако беше дълга с 2,4 мотор? Дали щеше да гори 16 или по-скоро 26/100 в тия задръствания .... Не искам да паля спорове, всеки да си кара каквото му е по сърце и по джоб ...
                      Извинявам се за спама , ама не е точно така с цените .Когато газта гонеше 1.20 , дизела гонеше 2.50. Това което исках да вметна с аритметиките е че почти винаги в последните 20-на години газта като гориво е била най - изгодна . А за останалото си прав - кой каквото му е на душа ...
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Аритметиката е безсмислена според мен, понеже цените на горивата се доста временни. До преди не повече от месец нафтата беше около 1,90 лева, а газта - около 1,20 .... По-груби сметки при 21 лева/100 при дългата база срещу 19 при късата май не е много икономично да се кара на газ. Ами ако беше дълга с 2,4 мотор? Дали щеше да гори 16 или по-скоро 26/100 в тия задръствания .... Не искам да паля спорове, всеки да си кара каквото му е по сърце и по джоб ...
                        Митко без да размиваме темата само да ти кажа, че мойта фронтера харчи 13/100 газ, и 16/100 в задръстванията. А на брат ми гранда е с 5.2 мотор и харчи 26/100 газ в задръстванията но пък като го настъпиш не може да тръгне от въртене на 4-те гуми. А 2.4i щеше да ти харчи 14-18 газ. Което както и да го смяташ и каквото и да е съотношението като цена, винаги ще ти е по-евтино отколкото саждо-производителя под капака ти.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #13
                          До: Фронтера 2.3tdi или 2.5tds

                          Няма нужда да спорим- газта е най на сметка /особено метана/, обаче аз съм търговец, а не монтъор...
                          При различните температури и като зареждаш на разл. места, газ./мет. уредба се държи фриволно и различно, което на мен ми бърка в мозъка и вадя отверките.
                          Една новосложена уредба работи с почти устойчиви параметри около 2 години и се почва- клапанче, утайник, кранче, мембрани...
                          Слагаш нови мембрани, обаче колата не е същата и вече зная- на 2-3 години- нов изпарител и по- малко ядове.
                          Никой не прави сметка, че слагането особено на метан струва пари, а при мен и време...
                          Никой не си дава сметка, че газаджиите го цакат и с лош монтаж- единият ми работен кон се запали от метанови майстори- не е за приказка и добре, че изгоря само инсталацията, но фул- на целия автомобил... Само инсталацията, защото го угасихме...
                          Преди 15 г. ми се пална качествено възд. филтър на буса /пак с намеса на газови малоумници/ и пак гасихме... Да продължавам ли?
                          Господа, темата е 2,3 или 2,5. Да караме по нея, а?

                          Коментар


                          • #14
                            До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                            А сега ще извадя най голямото предимство на дизела срещу бензина
                            А именно максимале въртящ момент при много по ниски обороти!
                            Какво му трябва на един джип?
                            Коне за какво са ми при 5000 оборота когато сам затънал ?
                            Въртящ момент при 4000 оборота и гумите се въртят с бясна корост и се закопава повече?
                            Не е ли по добре да имаш сила при 2000-2500 оборота и да го излъжеш преди да пробуксува или угасне?
                            Я пак си помислете! Не говориме за състезания!
                            Рак, мерак и простак не се лекуват!!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Фронтера Дизел, Бензин, Газ!

                              Оппа, май разбудих духовете, а и без да искам съм отворил нова тема. Та по новата тема! Защо смятате само градско? Нима не карате извън града т.е. има смесен разход. Както съм писал по горе карам 2,2 ДБ само на бензин 8-9/100 извън, 10-12/100 градско при нормално шофиране. Предположих, че на газ едва ли ще качи повече от 1/100. А и я споменах само като алтернатива.

                              Дизел? Няма лошо, но когато нафтата беше 1/3 от цената на бензина. в момента не виждам смисъл. Бил по лесен за обслужване??? И кое му е по лесното. При /-5 градуса/ парафина в нафтата кристализира, а при /- 10/ как палите?? Аз от 1/4 обр. Не случайно някои тирове имат отделна печка, която върти охладителната течност в двигателя, когато е загасен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X