Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата угасна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витарата угасна

    Та както си карах днеска,изведнъж при 90км/ч двигателя на витрата изгасни
    И после не се намери замна сила която да го накар да заработи
    Оказа се че не подава искра от бобината.Някой има ли идея защо и от какво може да се получава така?
    И как да проверя бобината дали е здрава или е проблема в компютъра?
    Благодаря
    п.п. Витарата е 89г 1.6 v8 TPI
    Последно редактирано от Камен Пецов; 30-12-08, 19:01.
    Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

  • #2
    До: Витарата угасна

    Закараи я на ел ком,трябва да се знае с сигурност какъв е проблема ,не може да се предполага.Навярно е бобината но трябва да си сигурен,тази Витара на практика е неразрушима
    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

    Коментар


    • #3
      До: Витарата угасна

      Първоначално публикуван от kamcho Преглед на мнение
      И как да проверя бобината дали е здрава
      с мултицет в режим "оммер"
      При запалванията без чукче и наковалня ( в общия случей) гори комутатора (това дет` се преви на чукче), а въпросния комутатор ( пак в общия случей ) прилича на нещо като кибритена кутийка в която влизат жици, завинтена или на делкото или по жицата, по жицата от делкото ....където са я сложили .ама как точно е на "витарата" незнам и без да видя ми е трудно....компютъра НЕ го пипай (остави си го за десерт)
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        До: Витарата угасна

        Няма комутатор- от бордовия компютър отива в нещо дато японците му викат "ignition amplifier" и от там - в бобината (поне по схема е така)
        Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

        Коментар


        • #5
          До: Витарата угасна

          Първоначално публикуван от kamcho Преглед на мнение
          "ignition amplifier"
          за него иде реч измери бобината, ако не е тя, намери от колега, смени го и ако не е той виж всички жици и връзки....после компа
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            До: Витарата угасна

            Виж да нЕмаш нЕкой имобилайзер и той да се е пос..л
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Витарата угасна

              Ми нямам имобилайзер
              Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

              Коментар


              • #8
                До: Витарата угасна

                Имах такъв проблем - случи се няколко пъти при тръскане.Изгасна ми таблото, двигателя.Съвсем случайно, докато търсех кутията с бушоните установих, че под кормилото има сноп кабели, на които се беше разхлабила връзката (куплунга) след като притегнах - повече не съм имал проблеми.
                Успех!
                Руен Хаджиниколов

                Коментар


                • #9
                  До: Витарата угасна

                  Та да се оплача:
                  Оказа се че има едни кабели в делкото и единия от тях се е откачил
                  Но все пак разглобих и компютъра и се оказа,че и там има подути кондензатори.
                  Последно редактирано от Камен Пецов; 04-01-09, 12:21.
                  Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

                  Коментар


                  • #10
                    До: Витарата угасна

                    Първоначално публикуван от kamcho Преглед на мнение
                    Та да се оплача:
                    Оказа се че има едни кабели в делкото и единия от тях се е откачил
                    Но все пак разглобих и компютъра и се оказа,че и там има подути кондензатори.
                    Направи си една профилактика и ги подмени, не знаеш кога заради еидн кондензатор ще останеш на пътя
                    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                    Skype: pach_bs

                    Коментар


                    • #11
                      До: Витарата угасна

                      Първоначално публикуван от kamcho Преглед на мнение
                      Та да се оплача:
                      Оказа се че има едни кабели в делкото и единия от тях се е откачил.
                      С такъв проблем въобще не се оплаквай - пляскай с ръце и се радвай
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от PACH Преглед на мнение
                        Направи си една профилактика и ги подмени, не знаеш кога заради еидн кондензатор ще останеш на пътя
                        Разбира се,че ги смених

                        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                        С такъв проблем въобще не се оплаквай - пляскай с ръце и се радвай
                        Верно, ама в началото доста се стреснах докато го разбера от какво е това
                        Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

                        Коментар


                        • #13
                          До: Витарата угасна

                          И аз имам същия проблем със самурая и сменях всичко комутатор датчик на хол и кондензатори и бобина и пак не пали утре ще го дърпам до един майстор да видим той какво ще каже.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Витарата угасна

                            Първоначално публикуван от dianko71 Преглед на мнение
                            И аз имам същия проблем със самурая и сменях всичко комутатор датчик на хол и кондензатори и бобина и пак не пали утре ще го дърпам до един майстор да видим той какво ще каже.
                            А пробва ли дали има искра???
                            Мислих,Мислих и на Края го измислих - Не Може така,Треа нещо да се Измисли

                            Коментар


                            • #15
                              До: Витарата угасна

                              Първоначално публикуван от kamcho Преглед на мнение
                              А пробва ли дали има искра???
                              От каде ще дойде искрата колега ами аз нали нея търся.То дадели искра ще запали.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X