Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Pajero 2 заден спирачен апарат

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Pajero 2 заден спирачен апарат

    От няколко време ми стържеше като на износена накладка и днес сутринта реших да взема някакви мерки. Разглобих го, за да си купя новите накладки със старите в джоба (помага срещу неколкократно връщане до магазина ), но самото разглобяване на апарата ме накара да се препотя няколко пъти въпреки околната температура.



    Левия (на снимката) водач излезе без никакви проблеми, но другия ми отне около час връткане, теглене и майки... Яко беше блокирал - ето резултата



    И бях много изненедан, като видях, че са различни .





    Та питането ми е това така ли трябва да бъде, или предишния собственик е бил творец? Така и така ще купувам накладки - да търся и водачи.

    И понеже ме питаха каква система са ми спирачките, а аз гледам тъжно - някой може ли да помогне







    Благодаря предварително.

  • #2
    До: Pajero 2 заден спирачен апарат

    ще ти уточня /помогна/, но ми кажи джипа ти с с никелираните брони ли е/без стопове/, или с с тези дето има стопове в тях ? разликата е ОГРОМНА
    0876 79 25 21

    Коментар


    • #3
      До: Pajero 2 заден спирачен апарат

      Ей го на

      Коментар


      • #4
        До: Pajero 2 заден спирачен апарат

        Виж да не е крив някой от водачите.

        Коментар


        • #5
          До: Pajero 2 заден спирачен апарат

          ясно, почисти и смажи добре водачите, ако ти е възможно и цилиндъра........грабвай една накладка в ръка, и във всички магазини ги има !
          приблизителна цена от 40 до 80 лв. е комплекта
          0876 79 25 21

          Коментар


          • #6
            До: Pajero 2 заден спирачен апарат

            Почисти добре, раздвижи, сложи грес да има и пътувай...
            Повдигни с тънка отвертка манщончето на цилиндъра - ако няма ръжда и си стои оригиналната смазка не пипай и не слагай нищо друго.
            Don't hunt IF you can't kill
            първо 0883 после 333 накрая 448

            LZ1BGD

            Коментар


            • #7
              До: Pajero 2 заден спирачен апарат

              Съгласен съм с колегите относно почистването от ръжда, проверката на цилиндърчето /внимателно да не се скъса маншончето/ при наличие на ръжда почистване и раздвижване, но НЕ съм съгласен по въпроса за смазването с грес.
              Водачите и цилиндърчето се смазват със специална смазка за спирачни системи, защото греста запича от температурата и проблема отново е на лице. Такава смазка съм виждал и ползвал от Вюрт, но предполагам, че има и други производители.

              Коментар


              • #8
                До: Pajero 2 заден спирачен апарат

                Един документ, който може да ти е от полза.
                Намери си от някой от VIN-декодерите оригиналните номера на частите, които ще търсиш и обикаляй с тях и със свалените части в ръка. Спестява неприятности.

                Коментар


                • #9
                  До: Pajero 2 заден спирачен апарат

                  Днеска смених накладките - AKEBONO му купих, да не му се плъзгат лапичките .
                  Ма аз питах дали е нормално да са ми различни водачите бре, не гледате ли снимките ?

                  Коментар


                  • #10
                    До: Pajero 2 заден спирачен апарат

                    Ами аз не виждам различни водачи, а различно износени такива...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Pajero 2 заден спирачен апарат

                      Еее, виж на първата снимка - десния има някаква гумичка на върха и зарад нея влиза доста по-трудно в канала си...и върви тегаво едно такова...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Pajero 2 заден спирачен апарат

                        Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                        Еее, виж на първата снимка - десния има някаква гумичка на върха и зарад нея влиза доста по-трудно в канала си...и върви тегаво едно такова...
                        Нямам наблюдения за конкретния модел, но за 30 години опит и 20-тина автомобила, не съм виждал такава гума. Нещо е преправяно - поради износване, може би, да не трака предпрдажбено.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Pajero 2 заден спирачен апарат

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Един документ, който може да ти е от полза.
                          Намери си от някой от VIN-декодерите оригиналните номера на частите, които ще търсиш и обикаляй с тях и със свалените части в ръка. Спестява неприятности.
                          Ето го!!
                          Паджеровод, благодаря!
                          Всичко ми е "как положено по инструкции"
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            До: Pajero 2 заден спирачен апарат

                            С моя крив късмет, ми се падна глуха акула.
                            Не ми стават накладките и сега обратно в магазина.
                            А и моите апарати са различни от тези на снимките.
                            Само един болт освобождава апарата.

                            Модела дато ми дадоха са по-дълги с поне 2 см.

                            Айде обратно...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Pajero 2 заден спирачен апарат

                              Първоначално публикуван от vektor Преглед на мнение
                              ще ти уточня /помогна/, но ми кажи джипа ти с с никелираните брони ли е/без стопове/, или с с тези дето има стопове в тях ? разликата е ОГРОМНА
                              Огромна е, наистина.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X