Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

    Не зная да плача или да се смея!
    Днес след обяд изкарах от магазина на Хюндай отдавна планирания подарък за съпругата за Коледа - нов Санта Фе! Оформихме документите приех колата и от комплекса на Хюндай на околовръстното срещу бизнес парка полека потеглих по околовръстното към Банкя. Тъй като ми предстоеше пътуване до провинцията, а нямах винетка, пък и горивото в резервоара беше малко спрях на ОМВ-то след разклона за Горна баня. Казах на пича който зарежда - "алпин дизел догоре", влязох вътре да купя винетка и комплект пожарогасител, аптечка и т.д.! Заплатих на касата, взех касовата бележка /и добре, че я взех/, и продължих към Банкя. След около 1 км., малко преди разклона за суходол колата почна да прекъсва! Веднага отбих вдясно шашнат - кола на 20 км. и проблем?!! А после ми светна - абе аз току що заредих! Гледам касовата бележка и се ококорвам - вместо дизел сипан бензин супер 100! Цели 65 литра в 75 литровия резервоар!!
    Пътна помощ, сервиза в края на работното време, "ще можем да я оправим чак след празниците!"
    А преди това обратно в ОМВ и хващане на управителя за гърлото! Гледане на записа от камерите, гледане на касовата бележка и пълен шаш. След силно настояване ми беше написан протокол с подпис и печат и обещание да се поемат всички разходи! И какво - мислите това е всичко?! Да, ама не! След половин час поокопитения управител ме намира в момента когато товарим Санта Фе-то на платформата и ми носи някаква декларация да подпиша - че след ремонта няма да имам никакви претенции към ОМВ!! Ей сега я подписах!! Добре вика, върнете ми онзи протокол, той не ви трябва, вие имате касовата бележка! Ще го върна, аха! Ей сега! Явно се е свързал с горестоящите!
    Та сега си мисля - имам касова бележка, имам протокол! Искам да ги съдя - развалиха ми целия празник, пропадна ми подаръка-изненада, загубих цяла вечер, колата ще мога да я взема чак след нова година! И не съм сигурен дали няма да има по-сериозни последици за двигателя, макар, че аз спрях веднага!
    С една дума - хем си имам нова кола, хем съм бесен!!
    Абе внимавайте какво ви сипват в резервоара!!
    יעבור
    «И това ще мине»

  • #2
    До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

    Колега колега искрено ти съчуствам ама ти как можа да повериш сипването на гориво на друг тука сме в страната на чудесата.Ти го гледаш в ръцете а той се усмихва и баш как не трябва.Навсякъде малоумници не трябва капка доверие.
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

      вчера слушах касиерите на Еко на 4-ти киломитър, как едно от момчетата наляло бензин на някакво Х5... поне се усетили преди да тръгне и източили веднага резервоара...
      Ако си спрял веднага щом си усетил придърпване, предполагам няма повреда... източване на резервоара, смяна на филтъра и би трябвало да е пушка!

      Съмнявам се, че ще ги осъдиш, щото трудно ще докажеш, че си казал "Алпин дизел догоре", а не "100 октана догоре"... Твоята дума срещу тяхната... От друга страна те са длъжни да гледат - 100% съм сигурен, че пише около капачката "дизел онли"...

      Да не кажа голяма дума, ама винаги изчаквам да видя кой пистолет вдигат...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

        Абе пише на капачката на резервоара с големи букви - дизел!!
        Ама се чудя защо толкова се разтича управителя след случката?!
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #5
          До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

          Плътни малоумници. Ама сега имаш всички козове в ръкава. Мятай ги.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • #6
            До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

            Преди около два месеца пак на OMV- Бургас същата работа на един фолцваген чисто нов на двадесет километра. И пак бензин вместо дизел. Дано да ти оправят колата колега.

            Коментар


            • #7
              До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

              Разтичал се е защото не те знае какъв си, и защото наистина ако си по-нечестен можеш след ремонта да му вадиш душата всяка седмица след всяка повреда по колата.

              На теория не би следвало да е проблем да подпишеш, защото ремонта, при положение че ще се извърши във фирмен сервиз, и предполагаемо като хората, би трябвало да отстрани ВСИЧКИ последици от повредата.

              Демек - ако след това се счупи - трябва да е от некачествен ремонт, който не е отстранил всички последици.

              Но това е на теория. На практика - ти си знаеш. Със сигурност - в никакъв случай не връщай протокола.
              Успех
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #8
                До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Разтичал се е защото не те знае какъв си, и защото наистина ако си по-нечестен можеш след ремонта да му вадиш душата всяка седмица след всяка повреда по колата.

                На теория не би следвало да е проблем да подпишеш, защото ремонта, при положение че ще се извърши във фирмен сервиз, и предполагаемо като хората, би трябвало да отстрани ВСИЧКИ последици от повредата.

                Демек - ако след това се счупи - трябва да е от некачествен ремонт, който не е отстранил всички последици.

                Но това е на теория. На практика - ти си знаеш. Със сигурност - в никакъв случай не връщай протокола.
                Успех
                Протокола е абсурд да го върна!! А такава декларация може и да подпиша, ама след ремонта!
                Ама въпроса даже не е в това! А в това, че ми развалиха празника! Има такова нещо като обещетение за морални щети! Или поне би трябвало да има! Ама тук незнам!
                יעבור
                «И това ще мине»

                Коментар


                • #9
                  До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

                  Колега не че искам да те притеснявам ама на приятелката ми след такава грешка и прекратиха гаранцията на фиат пунто на 3 месеца Иначе при нея нямаше повреди но и сместа нафта бензин е била около 30/70 и колата просто отказа да запали след като я изгаси. А грешката станала на о5 ама не пазеше бележката.....
                  0-

                  Коментар


                  • #10
                    До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

                    Случвало ми се е - пак на OMV. Поради ,,липса на обслужващ персонал" бях сипал Super100 - около 35 литра, по невнимание от моя страна Добре, че имам също навик да гледам касовия бон. Без палене, източихме на място и сипахме догоре SprintDiesel. Нямаше проблеми, но наистина изтръпнах като си помислих какво можеше да се случи...
                    Иначе на капачката със сигурност си пише Diesel Only и според мен служителите нямат никакво оправдание в твоя случай
                    Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                    „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                    LZ1EMS

                    Коментар


                    • #11
                      До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

                      Малко да разведря темата - един ( на познат познатия) отива с Г-клас на бензиностанцията и казал като теб "Дизел догоре" , женицата обаче стои с пистолета и се ослушва нещо. Той пак повтаря , а тя го пита "Сигурен ли сте , щото тука пише бензин" и сочи надписа MERCEDES "BENZ" .
                      Та има и ''съвестни'' служителки.

                      Коментар


                      • #12
                        До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

                        И аз съм бил свидетел на подобен случай само, че водачът беше виновен..
                        1993г аз и един колега отидохме до Германия и си купихме по един мерцедес 190 от магазина им във Франкфурт на Майн чисто новички,
                        аз си взех 190ка с 2,3 бензинов двигател а той 190ка с 2,5 ДИЗЕЛ.
                        Взимаме ние колите и с жълто на гащите тръгваме към първата бензиностанция но беше на самообслужване и ДО ГОРЕ....
                        Тръгваме да излизаме на аутобана и всеки иска да пробва колко ще вдигне...
                        Но още преди да се качим на него колегата спря, връщам се а той блед като платно...
                        Питам го какво стана а той ми вика тропа жестоко и угасна.. С триста мъки го запалихме ама трака не е истина и леко полеко 4-5км до магазина.
                        Вкараха вътре колата и след 10 минути идва един с костюм и вика щом сте искали да карате бензинова кола защо си взехте дизел..
                        Одрусаха го 400 марки за промиване на системата и др.
                        После не спрях да го бъзикам с години... на колата нищо не и стана кара я около 5-6 години и я продаде после.
                        Дотогава не бяхме виждали на една колонка по 3-4 маркуча...

                        Коментар


                        • #13
                          До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Протокола е абсурд да го върна!! А такава декларация може и да подпиша, ама след ремонта!
                          Ама въпроса даже не е в това! А в това, че ми развалиха празника! Има такова нещо като обещетение за морални щети! Или поне би трябвало да има! Ама тук незнам!
                          Не връщай нищо.Така или иначе автомобила ти е гаранционен и ще ти го оправи фирмата която ти го е продала.Но в този случай грешката е на банзиностанцията и те могат да си потърсят парите за ремонта от тях.Той и затова ти е искал първия протокол.
                          А за празника и изненадата наистина жалко.Но,по важно е да сте здрави другото се оправя.
                          Поздрави.
                          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                          Коментар


                          • #14
                            До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

                            Аз пък винаги сам си наливам течните горива (то е рядко, защото съм привърженик на метана и пропан-бутана). Най-редовно посягат да ми налеят бензин 95, което за един старателно метанизиран двигател е бърза (и звънлива) смърт.

                            Абе, дизеловите пистолети не са ли различни по форма или размер? Имах останало впечатление, че не всичко навсякъде влиза. Или това е приказка за друг, далечен свят? Срам не срам, не съм зареждал дизелова кола.

                            ...

                            А какво точно може да му стане на един дизел от бензин? Освен да откаже да работи до промиване на уредбата, разбира се?

                            Коментар


                            • #15
                              До: ОМВ - бензин вместо дизел в резервоара!!!

                              На това се казва ха честито Така преди една година правя аз мотора на toyotatat.И отивам на ОМВ и казвам ма момчето дизел за 30лв.И тръгвам колата почна да загрява нещо да не върви лоша работа.Обаждам се на майстора нещо проблем има тука колата не върви бре.Викам тъкмо налях нафта и той къде да не сити налели вода викам не може да бъде аз на ОМВ заредих.И ми вика не знам и нещо ме накара да си помириша резервоара то мирише на бензин.Но не бях се взел касовата бележка.Отивам да се разправям и нищо само ми възстановиха горивото даже искаха да им върна това горивото дето беше източено от резервоара.Даже управителя се опитваше да ми обясни как би ли вървели дизелите с бензин а бе луда работа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X