Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотоциклетни 4т масла

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотоциклетни 4т масла

    Здравейте вярно ли е че имало специални масла на мотул само за мотори който имали добавка за съединителя и мотора не го горял толкова.Сега съм с 15/50 на мотул полу синтетика обаче дойде време за смяна няколко хора ми казаха че мойто било за кола и нямало добавка за съединител и трябвало да взема от това за моторите а маслото с което съм сега съм много доволен от него.

    П.П Нормално ли е за Хонда за 3000км да му долая 800грама.
    LIVE TO RIDE/RIDE TO LIVE

  • #2
    До: Интересен въпрос за масла Мотул

    Има добавки за съединител както и за по добро превключване на предавките. От значение е и това дали си с въздушно или водно охлаждане щото работната температура на двигателя е различна. Влез в сайта на мотул и много лесно ще провериш кое е твоето масло. От там нататък всичко е компромис.

    П.П. ако откриеш голямо ендуро -/над 400см3/ с въздушно охлаждане което не яде масло - обади ми се.
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      До: Интересен въпрос за масла Мотул

      Колега ако пуснеш още веднъж една и съща тема - ще си имаш проблеми с по-нататъшното писане във форума, най-отговорно ти го заявявам. Тия въпроси за мотул-а, и дали имат специално за мотоциклети и не, и кой продава мотул, ги задаваш на всеки два месеца, не знам за какви ни взимаш, честно. Вземи погледни назад собствените си теми !

      Накратко - от началото на 90те години нататък - маслата за четитактови мотоциклети със съединители в маслена баня са съвсем различни от автомобилните масла. Причината е че тези добавки които са толкова нужни в мотоциклетните масла вече не се допускат в автомобилните масла над даден клас.

      Автомобилните масла над даден клас карат мотоциклетния съединител в маслена баня да приплъзва, докато пък мотоциклетно масло в модерен автомобил - в дългосрочен план прецаква катализатора поради наличието на фосфор и други подобни. Едните са за автомобили, другите са за мотоциклети.
      Последно редактирано от Goblin; 08-12-08, 22:16.
      Издъних се на Тюринг теста

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X