Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение

    Утре ще заредим 9 проби по 0.5л. от ЕКО-К и ще ги третираме с добавките.
    Да видим кои работят и кои са гола реклама.
    И пак по същата схема.
    rumba дойде ми на ум, че може отново да сложим едно шише без добавка, за да имаме база за сравнение.

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Нафтата спокойно би трябвало да преминава през филтъра за кафето. Не си спомням точно колко микрона беше, мисля че около 60-80, водата спира да преминава. Нафта спокойно преминава и през 2 микрона хартиен филтър. Фунията от снимката сам я ползвал много пъти, водата остава в нея/ говорим за вода неразтворена в нафтата / а нафтата си минава без проблем. Баджанака не вярваше, та се наложи да му донеса от тук фуния и my направих проба нагледно. Смесихме в един стъклен буркан 50 % / 50 % нафта и вода, изсипахме сместта във фунията и отдолу изтече само нафтата. Мисля че фуниите са на около 50-60 микрона. Не съм сигурен колко микрона са оригиналните филтри на колите, но ако тази нафта се затруднява даже и малко да премине през филтъра от кафето, то задължително ще запушва филтъра на колата. Има ли начин пробите с добавките да минат през автомобилен филтър?
    P.S Евала за труда ви. Чета и ви се кефя. За уважение сте!

    Тя и моята фуния, макар да не изглежда така лъскава, също не пропуска вода, а нафтата си минава нормално. Когато е топла разбира се. Може би на филтърната хартия се отлага парафинен слой и я импрегнира.
    http://www.nakladkibg.com
    накладки, спирачни дискове, съединители

    088 8613380

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от niki p Преглед на мнение
      ...Може би на филтърната хартия се отлага парафинен слой и я импрегнира.
      Точно това е проблема. И поради същата тая причина, нагревател на филтъра за нафта е супер удачно решение. Едни 100-ина вата, че дори и по-малко. Хем няма да могат да направят беля, дори и лятото в жегите, хем няма да позволяват на филтъра да се запуши, хем ще подгреят нататък и помпа, и дюзи.

      А ако хавата е такава, че до самия филтър не може да стигне гориво, то така или иначе нещата са безнадеждни.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Евала за положените усилия. Направо си стана MITHBUSTERS

        Ако имате възможност - сложете и една проба с REDEX DIESEL - ползвам я повече от 5 години и съм страшно доволен, с нея на -27 съм палил VM мотор на Чероки , едно единствено подгряване. Много хора твърдят, че си била газ за горене и ще ми е много интересно да се направи лабораторно упражнение.
        Зима иде

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Благодаря, Ники.
          Няма много време и условия, иначе ще спретнем яко лабораторно упражнение по химия.

          А коя точно на REDEX е антигел?
          Вчера взех една синя, но тя била само за почистване на горивната система.

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Аз ще потърся REDEX и ако намеря, ще взема едно шише.

            П.П. Чух, че по бензиностанциите са ни разлепили снимките с rumbata и ни чакат само да им паднеме
            http://www.nakladkibg.com
            накладки, спирачни дискове, съединители

            088 8613380

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Имам 10-тина нови маслени филтъра, които не мога да използвам. Ако мислите, че филтърната хартия от тя е същата като за нафта, мога да ги докарам. тел. 0888661711
              sigpic

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Пробите с добавки ще ги цедим утре.
                Днес само ще ги миксираме.
                Пенчо, ако искаш донеси твоя филтър, но е добре да изрежем по някакъв начин металната част, та да се вижда какво става вътре.
                Пък ако ни хареса ще вземем и тия на Владо-2

                Набавих и керосин.
                На два метра от мен вече е забранено пушенето
                Последно редактирано от rumbata; 09-12-08, 14:07.

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Обиколих всички бензиностанции в района, но такъв REDEX няма. Има само от този, който е за почистване на горивната система. Довечера като тръгна ще гледам и по пътя, дано някъде да е останало някое шишенце.
                  http://www.nakladkibg.com
                  накладки, спирачни дискове, съединители

                  088 8613380

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Въпрос:

                    Добавките от "народната медицина" в каква доза да ги използваме?

                    На другите си пише по колко за литър, а за тези?

                    Спирт
                    Газ
                    Бензин
                    Керосин

                    Давайте предложения.

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                      Въпрос:

                      Добавките от "народната медицина" в каква доза да ги използваме?

                      На другите си пише по колко за литър, а за тези?

                      Спирт
                      Газ
                      Бензин
                      Керосин

                      Давайте предложения.
                      Е тука вече е време за нова тема от сорта: как да караме дизелов двигател с друго гориво?
                      И дали той ще върви?
                      Нали, все пак, идеята е не само да запалим, а и да се придвижим от т. А до т.Б.
                      Мисля, че всичко над 5% е от лукавия.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        ... Не съм сигурен колко микрона са оригиналните филтри на колите...
                        Това което намерих в мрежата е 10-30 микрона за основния филтър и 2-10 микрона за тези които имат втори между помпата и инжекторите.

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                          Въпрос:

                          Добавките от "народната медицина" в каква доза да ги използваме?

                          На другите си пише по колко за литър, а за тези?

                          Спирт
                          Газ
                          Бензин
                          Керосин

                          Давайте предложения.
                          Специални поздрави за Химиците!
                          По спомени от преди 15г. , в книжката на Мерцедес 123 д , пишеше:
                          "При ниски /отрицателни/ температури да се добави бензин 10литра на 60литра нафта."
                          Предложението ми е да се добавят последователно 5 , 10, 15, 20%
                          Духом сме с Вас!
                          Успех!
                          ________________________________________________________________________________________
                          Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                          HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Е тука вече е време за нова тема от сорта: как да караме дизелов двигател с друго гориво?
                            И дали той ще върви?
                            Нали, все пак, идеята е не само да запалим, а и да се придвижим от т. А до т.Б.
                            Мисля, че всичко над 5% е от лукавия.
                            Ми той дизела нали си е многогоривен двигател малко бензин;керосин ;газ няма да му навредят.
                            Единственото сигурно нещо е, че нищо не е сигурно.

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Първоначално публикуван от joe007 Преглед на мнение
                              Ми той дизела нали си е многогоривен двигател малко бензин;керосин ;газ няма да му навредят.
                              Ми дайте да караме на метан. За сега е най-тънко.

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Съвсем сериозно и отговорно - дизеловият двигател ще върви и със сироп за кашлица ако му впръскате, но въпросът е да има смисъл, т.е. изгода. Той е кръстен на Дизел (човекът), а не на горивото, което после е кръстено на двигателя.
                                Всеки мазен или сладък въглеводород ще гори с кеф при тези условия, въпросът е да се измисли технология за впръскването му. Нещо повече - този двигател ще гори с удоволствие и фин въглищен прах, стига някой да измисли как да го вкарва в цилиндъра... Те така вече ще е най-тънко!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X