Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

    Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение

    Човек ако е събрал куража, има хъс и реши, че му е дошъл момента да мине Пътя - нищо не може да го спре.

    На каква цена обаче?

    Щото може да се простиш я със здраве, я с живот...

    Коментар


    • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

      http://www.mi-taka.net/temp/gallery/...ion/index.html

      ето и снимки от съвсем прясна разходка с байкове в Таджикистан. Мога да ги свържа с участниците за подробности.
      Иначе се оказа че съсвсем от далече съм въвлечен в тая експедиция, но ще проверя първо за кво иде на реч...

      Коментар


      • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

        Мнооого готина тема!Точно в духа на този форум!С уважение към куража на Радо и Радо! Ще предложа мнението си по този начин - задача + бюджет = успех.
        1.Според мен Преминаването на този мршрут ако не се разглежда етапно е грешка.Географските ширини и условията на прехода са коренно различни.Автопарка в различните райони е различен / имам предвид по-лесно достъпни части за ремонт/.Затова мисля, че Радо и Радо правилно са педвидили изоставянето на кола.Бих предложил условно три етапа на приклюяението - до Касахстан; Русия - Монголия - Китай; Индия.
        2. Бюджета. Съгласен съм с всички , че е невъзможно да се подготви кола за тези пари. Но приемлив вариант бихме могли да предложим. Така или иначе Пичовете влизат в боя затова да ги подкрепим!Не съм привърженик на мнения от сорта "така няма да стане" без да се предожи вариант на решение, макар и грешен.
        Макар да съм фен на Тойота, на тяхно (Радо и Радо) място бих предпочел този вариант- Ексвоенен мерцедес Г( пух ) дълга база.купен директно на търг от примерно Австрийската армия за около 10 000лв. Като предимства бих посочил немного километри,(под 150 000) , надежден двигател , без електроники, 2 акумулатора, с верига, атмосферен дизел, два фабрични блокажа, повечето имат и печки, предвидени са фабрично места за резервно гориво, нищо излишно, нормален разход,здрав и непретенциозен (така си е проектиран), обслужван редовно и предполагам както тябва.След покупката - смяна на тампони , обслужване, преглеждане - 2000-2500лв и в крайна сметка биха имали автомобил за 12500, който вероятно би ги откарал поне до Русия и както е предвидено бюджетно биха могли да зарежат.
        Недостатъка е както беше писано по-пано , че "немците" не са много популярни по тези ширини.Въпреки това, аз бих рискувал по този начин.
        [IMG]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/IMG]TLC LJ70 - първата любов

        Коментар


        • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

          Първоначално публикуван от bliss-stick Преглед на мнение
          http://www.mi-taka.net/temp/gallery/...ion/index.html

          ето и снимки от съвсем прясна разходка с байкове в Таджикистан. Мога да ги свържа с участниците за подробности.
          Иначе се оказа че съсвсем от далече съм въвлечен в тая експедиция, но ще проверя първо за кво иде на реч...
          Света е малък...
          Стуци (фотографа) на байк експедицията от линка отгоре го познавам и аз.

          Коментар


          • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

            А възможен ли е вариянт за руска машина ?
            за 10к може да се вземе напълно сносна машина,да се обслужи и да и се сложат някои допълителни шукарийки.Отделно УаЗ е напълно познат навсякъде освен в Индия може би.Вички други страни са ги имали на въоръжение в армиите си.Частите са евтини.За надеждност...абе поне са ремонтопригодни.Струва ми се не лош вариянт.Заслужава си да се обмисли.
            BMW X6

            Коментар


            • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

              Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
              За надеждност...абе поне са ремонтопригодни.
              Май сам си си отговорил защо НЕ!

              За разходчици из България и дори европа - ОК. И да стане нещо - не е страшно. Ама накъдето са се запътили тия момчета, все си мисля че основната задача е не да правят джип n пъти, а да минат планирания маршрут с минимални затруднения, поне тия-дето зависят от тях.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                След като се налагат компромиси защо не помислите за автомобил с десен волан? Свиква се сравнително лесно, а цените са по-ниски.
                ++359885252320
                Драго

                Honda CR-V 3 gen.

                Коментар


                • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                  Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                  На каква цена обаче?

                  Щото може да се простиш я със здраве, я с живот...
                  Без риск - няма герои!
                  Няма път до Колумбова "Индия", няма Гагарин, няма Хилари и Тензинг,
                  няма ...."Черноморско приключение" един месец след войната в Грузия и т.н.
                  Първите са ни далечни, но трите "Д" са част от форума.

                  Коментар


                  • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                    Здравейте, тези дни интензивно се занимаваме с организационна работа, и не успяваме да отговаряме на всички коментари.
                    Следим темата непрекъснато и много се радваме за подкрепата и интереса от страна на участниците.
                    www.roadsofasia.net

                    Коментар


                    • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                      Без риск - няма герои!
                      Няма път до Колумбова "Индия", няма Гагарин, няма Хилари и Тензинг,
                      няма ...."Черноморско приключение" един месец след войната в Грузия и т.н.
                      Първите са ни далечни, но трите "Д" са част от форума.

                      Идеята беше да не тръгнат с нещо негодно. Риск си трябва, но не и без да се прецени. Това исках да кажа.

                      Коментар


                      • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                        За какви пари става дума,не разбрах/за автомобила/,може би някаде съм я пропуснал? Сори!

                        Коментар


                        • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                          За това съм абсолютно сигурен. В Китай не можеш да шофираш без Китайски "кетап" освен ако не пробиеш на партийна линия.
                          Здравейте отново,

                          Вчера ходихме до китайското посолство и говорихме с китайците, опитахме се да ги запознаем и с маршрута. Относно маршрута не можахме да разбрем подробности, обяснихме от каде искаме да влезем и до каде искаме да отидем, дори бяхме направили списък с основните градове по пътя , да не би някой да е забранен. Отговора който получихме беше да проверим в интернет за маршрута (не споменаха нищо за Тибет, маршрута ни минава през Лхаса,това беше и едно от нещата които можеха да бъдат проблем) това ни кара и да бъдем обнадеждени !

                          Относно книжката и варианта да шофираме там, казаха ни да си извадим няакакви удостоверения от министерството на правосъдието и от външно министерство и след това да отидем пак при тях за да ни дадат някакво свидетелство с което да караме там. Надявам се с това да решим този проблем.
                          www.roadsofasia.net

                          Коментар


                          • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                            Без по никакъв начин да омаловажавам написаното по-горе (с почти всичко от което съм абсолютно съгласен), искрено препоръчвам на всеки да прочете книгата Свирепа арена на Джо Таскър - един от най-изявените алпинисти на великобритания от 70-те години. В тази книга има вълнуващ разказ за две момчета, които за да осъществят изкачване на девствен връх в Хималайте, предприемат пътуване от Англия до Индия с микробус фолксваген за 500 лири. В сервиза им казали, че дори да имат самолетни билети, този автомобил едва ли ще ги закара цял до лондонското летище.... До Индия стигат безпроблемно, а там продават буса за да платят самолетния билет на единя от двамата, сериозно измръзнал по време на изкачването. Другия се връща месеци по-късно почти "на стоп".
                            Отново дебело подчертавам, че съм последния човек, който ще даде акъл да се тръгне с по-малка потготовка от необходимата. Просто книгата си струва да се прочете, за да се усети приключенския дух.
                            Поздрави и успех в начинанието!
                            Другия Радо, Радо Саров я е чел , аз не съм но ще опитам да намеря време .
                            www.roadsofasia.net

                            Коментар


                            • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Света е малък...
                              Стуци (фотографа) на байк експедицията от линка отгоре го познавам и аз.

                              Със Стуци се знаем, също голям ентиусиаст!
                              www.roadsofasia.net

                              Коментар


                              • До: Toyota Land Cruiser - автомобил за пътешествие?

                                Конкретно по въпроса с автомобила. Румбата ни даде съвет ако се спрем на нещо да го снимаме и да качим снимки в форума , надяваме се на вашата помощ относно състоянието на автомобила:

                                Toyota LandCruiser HJ60
                                1989 г. 250 000 km.
                                Употребяван в Швеция

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:005.jpg
Прегледи:1
Размер:134.3 КБ
ID:5078095

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:004.jpg
Прегледи:1
Размер:160.4 КБ
ID:5078096

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:006.jpg
Прегледи:1
Размер:83.4 КБ
ID:5078097

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:007.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5078098

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:008.jpg
Прегледи:1
Размер:85.2 КБ
ID:5078099

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:009.jpg
Прегледи:1
Размер:83.7 КБ
ID:5078100

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:010.jpg
Прегледи:1
Размер:149.4 КБ
ID:5078101

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:011.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:5078102

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:012.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5078103

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:013.jpg
Прегледи:1
Размер:146.3 КБ
ID:5078104

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:014.jpg
Прегледи:1
Размер:120.6 КБ
ID:5078105

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:015.jpg
Прегледи:1
Размер:141.1 КБ
ID:5078106

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:016.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5078107

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:017.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5078108

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:018.jpg
Прегледи:1
Размер:128.6 КБ
ID:5078109

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:019.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5078110

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:020.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5078111

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:021.jpg
Прегледи:1
Размер:91.7 КБ
ID:5078112

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:022.jpg
Прегледи:1
Размер:118.5 КБ
ID:5078113

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:023.jpg
Прегледи:1
Размер:120.8 КБ
ID:5078114

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:024.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5078115

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:025.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5078116

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:026.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5078117

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:027.jpg
Прегледи:1
Размер:117.7 КБ
ID:5078118

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028.jpg
Прегледи:1
Размер:108.1 КБ
ID:5078119

                                Както си я искаме, с ръжда

                                Надяавам се не съм прекалил с снимките?!
                                www.roadsofasia.net

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X