Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проверка на нивото на маслото при Honda XR400

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проверка на нивото на маслото при Honda XR400

    Здравйте,от края на лятото имам HONDA XR400 R.Много съм доволен само че се получава следното,на моменти ми се губи маслото от щеката и тя въобще не го хваща.Само че като го покарам малко пак се враща на нормално положение.Пробвах и да го източа когато показва че няма и цялото количество си беше там .Притеснява ме това че ту го има ту го няма,а иначе мотора си върви перфектно.Някои може ли да ми каже защо е така.
    Последно редактирано от Goblin; 03-12-08, 16:36.

  • #2
    До: Проверка на нивото на маслото при Honda XR400

    XR400 е със сух картер, и маслото трябва да качи и да се развърти малко за да се отчете правилно на щеката. При студен двигател и след работа на място ще показва грешно. Особено ако само е работил на място без да включваш скорости. Правилното четене на нивото на маслото е след няколко минути каране.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Проверка на нивото на маслото при Honda XR400

      При Хр 400 имаме маслена помпа състояща се от две отделни секции едната секция дърпа маслото от картера и го качва в рамката,другата секция го засмуква от рамката и го праща да маже колянов вал ,скорости и разпределителен вал,като се отече в картера пак го качва в рамката.Значи по принцип масло трябва да има в рамката постоянно,това че липсва значи че след като се изгаси мотора маслото се изтича през хлабините на маслената помпа.....тук някой може да започне да ти говори за клапан който стои в маркуча.....няма такова нещо. Аз имам Хр250 принципно е същия и имах такъв проблем но си ремонтирах помпата не стана перфектна но държи масло на щеката в продължение на 10 дни без да го паля. Имам приятел с Хр 400 2000г. с месеци му стои маслото на щеката,така че не е нормално да няма масло на щеката. Можеш да премериш какво налягане ти дава горе на тръбичката където ти влиза в главата,...прави се штуцер на мястото на болта на тръбичката ,слагаш манометър на студен двигател като запалиш,ако имаш 0,5....0,7bar. карай и да не ти пука.Значи много голямо значение има с какво масло караш,аз сега карам с Motul с него най-дълго време се задържа на щеката и го сменяй по често.
      Стефан Дянков

      Коментар


      • #4
        До: Проверка на нивото на маслото при Honda XR400

        Благодаря за информацията!Маското с което карам мотора е MOTUL само е че е 5w40,възможно ли е поради това че е много рядко да не се задържа в рамката ,а да се отича в картера.

        Коментар


        • #5
          До: Проверка на нивото на маслото при Honda XR400

          Абсолютно е възможно. Сложи си масло което ти е с гъстота по каталог, че не е и полезно за двигателя. Това 5W Сигурно е рядко като вода. Смени го.
          KAWASAKI Let the good times roll

          Коментар


          • #6
            До: Проверка на нивото на маслото при Honda XR400

            Първоначално публикуван от DINKO XR Преглед на мнение
            Благодаря за информацията!Маското с което карам мотора е MOTUL само е че е 5w40,възможно ли е поради това че е много рядко да не се задържа в рамката ,а да се отича в картера.
            Слагай 20W50 полусинтетика или пълна синтетика и нещата ще се подобрят,да не кажа ще се оправят напълно.
            Стефан Дянков

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X