Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотор с двойно предаване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мотор с двойно предаване

    гледах по телевизията някво състезание по ендуро и коментираха ,че някъв карал мотор с двоино предаване и че можело да се изключва??? кви са тия
    http://datingsidorsingel.com/

  • #2
    До: мотор с двоино предаване

    Първоначално публикуван от MapTo Преглед на мнение
    гледах по телевизията някво състезание по ендуро и коментираха ,че някъв карал мотор с двоино предаване и че можело да се изключва??? кви са тия

    Ямаха
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • #3
      До: мотор с двоино предаване

      Не е Ямаха, това е предаването за Ерзбрег -2008 и мотора е КТМ.
      Гледал си го по BBT а предаването е Виктори Екстрийм.
      Ето го и самото предаване.

      П.П. Въпросът Ви така зададен не предразполага да получите отговор но все пак.

      Коментар


      • #4
        До: мотор с двоино предаване

        Ако е по-старичко състезанието - Ямаха.
        Ако е по-новичко - Christini.

        Американци, правят мотори с двойна предавка на базата на съществуващи. Имат комплекти а хонда и ктм.

        Предполагам че е ставало реч за кристини. Ямахата с двойна предавка я позанемариха малко май.

        Но мисля че все още има такава в Ямаха София.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          До: мотор с двоино предаване

          Аз също гледах предаването по ХобиТВ и то е същото като това, което е дал Чинела!
          За този мотор с двойно предаване става дума на 19:38-мата минута от предаването (клипчето, дадено от Чинела)
          Suzuki TS 200R - 1996, Suzuki Dr 250 SHC - 1991, Suziki RMZ 450 - 2007, Yamaha YZ 450F - 2010...

          Коментар


          • #6
            До: мотор с двоино предаване

            мисла,че беше ктм ! а за предпочитане ли e

            Последно редактирано от MapTo; 03-12-08, 16:30.
            http://datingsidorsingel.com/

            Коментар


            • #7
              До: мотор с двоино предаване

              Първоначално публикуван от MapTo Преглед на мнение
              мисла,че беше ктм ! а по ли са за предпочитане
              Колега, опитай се да пишеш по-грамотно и да задаваш по-пълни въпроси. На въпрос от половин изречение колко да е отговора?

              "По"?

              Иначе е въпрос на вкус - повечето хора казват, че са по-трудни за управление, но основния недостатък според мен е цената. Ямаха с двойно задвижване е почти двойно по-скъпа от нормалната.

              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
              И целият филм е сниман от Чинела...
              Вярно е!
              ....не можа да не се похвалиш
              Последно редактирано от tatkobarba; 03-12-08, 15:59.
              Път без препятствия обикновено не води до никъде.

              Коментар


              • #8
                До: мотор с двоино предаване

                Първоначално публикуван от Chaveto Преглед на мнение
                Аз също гледах предаването по ХобиТВ и то е същото като това, което е дал Чинела!
                За този мотор с двойно предаване става дума на 19:38-мата минута от предаването (клипчето, дадено от Чинела)
                И целият филм е сниман от Чинела...

                Коментар


                • #9
                  До: мотор с двоино предаване

                  Поклон г-н Чинел
                  Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                  Коментар


                  • #10
                    До: мотор с двоино предаване

                    клипчето от чинела е много хубаво,то не съм и видял нещо лошо пуснато от него де

                    Коментар


                    • #11
                      До: мотор с двоино предаване

                      Последния път когато ходих в представителството на Ямаха,там все още седеше един с двойно предаване.До колкото успях да го разгледам,предното предаване е на базата на хидромотор-към двигателя е куплирана хидравлична помпа , която подава масло(или някаква друга течност-не знам точно) под налягане,което през маркучи отива в главината на предното колело.Там съответно има мехънизъм с турбина(или нещо подобно) , а маслото задвижва въпросния механизъм , като по този начин създава въртящ момент.Конструкцията ми се видя доста масивна и тежка(нещо което излишно увеличава теглото на мотора като цяло) , не се знае какво ще стане с управлението когато пробоксува предната гума(по въздействието на въртящия момент) , а като прибавим към това и солената цена в общи линии се получава една имиджова екзотика.Аз не бих си купил такъв мотор.
                      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                      Джон Кенеди

                      Коментар


                      • #12
                        До: мотор с двоино предаване

                        Специално за Ямахата е изписано много във форума, включително впечатления. Търсете, интересно е

                        Коментар


                        • #13
                          До: мотор с двоино предаване

                          Toзи от филма определено е с AWD kit на Christini. Според мен единственият сериозен недостатък на тази система е цената й - около $6000. Иначе е сравнително лека (~7кг), надеждна (след като оцелява на състезания като Erzberg, Last man standing), а и може да се изключва, когато не е необходима.
                          Иначе за Ямахата - преди седмица я видях в mobile.bg на цена от 28000лв. Общо взето си е голяма екзотика, и май не ги произвеждат вече.

                          Коментар


                          • #14
                            До: мотор с двоино предаване

                            - Ямахата е абсолютна колекционерска рядкост вече, и бих казал че може би си струва парите.

                            - Хидравличната система е съвместна разработка с Ohlins от времето когато принадлежаха на Ямаха, и е оптималният възможен вариант.

                            - Механичната система на Кристини е механична основно понеже системата на Ямаха е защитена отвсякъде с патенти. Иначе по кристини-то са вериги, предавки, планетари и какво ли не още. Сложно е като нефтена рафинерия. При ямахата са две помпи и тръбички.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #15
                              До: мотор с двоино предаване

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...3+%F2%F0%E0%EA

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X