Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ризата да ми изпереш...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ризата да ми изпереш...

    Абе, петна от червено вино как се чистят?

    Цяло щастие, беда, късмет, проклятие е това, че бургаската "Billa" ми е на пътя като се връщам от работа...

    Колата сама си прави левия завой и ето ме сред вкусотии за ядене и пиене.
    Наблюдавам че не само аз си правя грижливо сметката.

    -Да купим кило от печените ребра! (Той)
    -Ти луд ли си? Да са ти увеличили заплатата?...(тя)
    -Че един път не може ли?


    Таман се бях поотърсил от нерадостните перспективи с работата, и - откъде ми дойде тази песен, не знам - се сетих за Балканджи Йово, който преди неизбежната гибел, е искал да му операт ризата.Че красиво да виси на бесилото...

    Американските ипотечни бандити ще ни бесят ба-а-авно и с насла-а-ада. Чисто бяла риза - няма и да я забележат. Сещам се ,че вкъщи белите ми ризи са все изпрани, пък и не си спомням скоро да съм ги ползвал...

    Като си блеех между рафтовете гледам - бутилка " Nouveau Beaujolais" - нивга не съм го кусвал...

    Това ще ми е бялата изпрана риза, реших. (Помирать - так с музыкой!)

    Накупих червено зеле, моркови, панджар, ряпа и съставям моята си салата за поморийската отлежала.

    Обаче, не бързам. Нека я поизмъча. Малко ли хубави вина имаме, че да ме шашва някакво си Божоле...

    Претупвам набързо две-три филета маринована сельодка, тарама със сьомга и очите ми все в красивата - френска работа, майтап ли е - бутилка...

    Пускам и телевизора, да ме разсейва.

    Накрая слагам къшей от печеното пиле, към него маринован карфиол и жълти камби от "Царската" и отва-а-а-рям бутилката.

    Чакате да извикам Ур-р-ра-а! Като замезих с бутчето на Буш, си наливам 150 грама. Цветът - като алжирка-кераца + малко памид както го правеше дядо ми Киряк. Но работата ще е във вкуса, предпочитам...

    Като пиете Божоле, си избърсвате устата със салфетка и отпивате пробно за оценка на букета...

    Не намерих да е лошо винцето, но и нищо повече от споменатото на дядо ми.
    Ами, за 5,99 лева толкоз. Ровя в Нет-а - и французите си го пият. Оригинално е...

    Докато привършвам бутилката, и разсърден, че петлите и бандерол не са сложили, бутвам чашата върху бялата покривка!!! Все има някаква химия, която чисти петна от Божоле...

    Сега, или изхвърлям празната бутилка, или отивам за още една. Жена ми е на работа а трябва и тя да куси от Божолето. С колата? Нали пих! Викам жълтото спасение. Разказвам на шофьора и човекът се съгласи да ме почака на аванта - без брояч.

    Кво да ви препоръчам? Ако не сте кусвали японка - опитайте, за да се хвалите. Но по-добре залягайте на българското.

  • #2
    До: Ризата да ми изпереш...

    Българското си айлавиме бате българскотооо
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • #3
      До: Ризата да ми изпереш...

      Мале, как сладко ги нижеш тия бисери бели!
      Направо едвам ме нави, да взема и аз да си изпера ризката с една бутилка "Финландия" примерно.......нещо такова ще дойде!!!

      Коментар


      • #4
        До: Ризата да ми изпереш...

        След Финландийката нема само ризата да переш.....Дръш се мале..
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • #5
          До: Ризата да ми изпереш...

          Абе вие сте егати експериментаторите ! Ей ся сядам на едно домашно каберне - и ако персила на жена ми ( дето как беше ...пере и след изпиране или нещо подобно ) неутрализира цвета , ше опитам с повишена доза ... утре резултатите !
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #6
            До: Ризата да ми изпереш...

            Атака преди всиччччко.В мометнта пием червено .Не е лошо ама да повеече
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X