Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатор за Land Rover

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Акумулатор Land Rover

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Значи, да. Значи че не разбират от акумулатори, а в свойта област може да са супер специалисти.
    Добре. Благодаря! А няма ли да навреди нещо това на алтернатора - ако е драстично по-голям акумулатора? Предполагам "не", но ми е важен категоричен отговор.

    Коментар


    • #47
      До: Акумулатор Land Rover

      Има цяла тема за акомулаторите.Аз съм съгласен с хората,които казват,че акомулатора трябва да е такъв,какъвто го предписва производителя.Най-малкото е че трябва да е съобразен с наличния алтернатор.Все пак трябва да е зареден ,нали?
      П.П:С Вельо сме писали заедно,просто тои има по-бързи пръсти явно
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • #48
        До: Акумулатор Land Rover

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        П.П:С Вельо сме писали заедно,просто тои има по-бързи пръсти явно
        12 години пиано. А дълги години "на пияно".
        Извинявам се за спама, но прецених че е добре да се пусне малко ток /"прав" или кой го знае/ от темата - и Айзенщайн би бил съгласен.

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        Има цяла тема за акомулаторите.Аз съм съгласен с хората,които казват,че акомулатора трябва да е такъв,какъвто го предписва производителя.Най-малкото е че трябва да е съобразен с наличния алтернатор.Все пак трябва да е зареден ,нали?
        Аз , че съм прочел темата - прочел съм я. Ама в нея се навлиза в дебри, които моят до-ре-ми-фа-сол мозък не може да премине. Затова задавам точни въпроси, които може и да звучат абсурдно. Ама и аз да пусна тема за кверщанд от субдоминанта към доминанта на трета степен и доброто гласоводене в конкретния случай... Само Насов ще ме разбере. И още макс. 5 човека от целия форум.
        Последно редактирано от velio; 17-11-09, 20:40.

        Коментар


        • #49
          До: Акумулатор Land Rover

          Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
          Добре. Благодаря! А няма ли да навреди нещо това на алтернатора - ако е драстично по-голям акумулатора? Предполагам "не", но ми е важен категоричен отговор.
          Не. Слагай голям и злорадствай над тези, които преди тебе останат без ток.
          Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
          ...Все пак трябва да е зареден ,нали?
          Това не зависи от размера, а от други неща.

          Коментар


          • #50
            До: Акумулатор Land Rover

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Не. Слагай голям и злорадствай над тези, които преди тебе останат без ток.
            Да сложа, ама няма място, да му се незнае. Трябва да резна артериите на климаКтика.

            Коментар


            • #51
              До: Акумулатор Land Rover

              айде-айде, глезотии. Щом в моята Самара влезе 100Ач на щатното място...

              такъв имах

              Коментар


              • #52
                До: Акумулатор Land Rover

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                айде-айде, глезотии. Щом в моята Самара влезе 100Ач на щатното място...

                такъв имах
                Аа,Самарата е друга бира...При мен ако успееш да завреш нещо по-голямо от 75 Ач(говорим за нормален акомулатор),те признавам.Както Цецо спомена,упражнението е доста сложно...просто е тесничко...
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #53
                  До: Акумулатор Land Rover

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  айде-айде, глезотии. Щом в моята Самара влезе 100Ач на щатното място...

                  такъв имах
                  Със зор влиза 75Аh. И място за пръсти няма - когато го вадя обръщам джипката да изпадне акумулатора.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Акумулатор Land Rover

                    знам бе. Аналогичен проблем при мен в Нива. Сега се оглеждам за разни измислени японски стандарти, които са по-високи.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Акумулатор Land Rover

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      знам бе. Аналогичен проблем при мен в Нива. Сега се оглеждам за разни измислени японски стандарти, които са по-високи.
                      Японските са по-високи за сметка на ширина и дължина ли?

                      Коментар


                      • #56
                        До: Акумулатор Land Rover

                        Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                        Японските са по-високи за сметка на ширина и дължина ли?
                        да. Ако имаш място нагоре и кабелите са достатъчно дълги, вместо 75Ач европейски влиза 100Ач японски.

                        п.с. по-точно: всички европейски акумулатори са еднакви на височина, растат само настрани - от 35 до 235 Ач. Японските - и те така, но височината им е по-голяма и на една и съща площ се събират повече амперчасове.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Акумулатор Land Rover

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          да. Ако имаш място нагоре и кабелите са достатъчно дълги, вместо 75Ач европейски влиза 100Ач японски.

                          п.с. по-точно: всички европейски акумулатори са еднакви на височина, растат само настрани - от 35 до 235 Ач. Японските - и те така, но височината им е по-голяма и на една и съща площ се събират повече амперчасове.
                          Аха. Благодаря! Дяволите му ниедни! Кой ги знае дали поради остров/континент или поради размера /в хоризонтален план/ - от значение/без значение са го измислили...

                          Коментар


                          • #58
                            До: Акумулатор Land Rover

                            И при мен е така. Мога да събера европейски 75Ah и японски 95 или 100Ah. Мястото си е предвидено за японски, и съптоветно съм с такъв. Син BOSCH 95Ah. Ако можех бих сложил и по-голям, но ще трябва да местя двигателя. Под капака е наблъскано като за световно.

                            Виж във ферозата, дето оригинално е с 45Ah, без никакъв проблем ще се побере 100 и кусур. Само трябва да му направя съответната стойка, че да е достатъчно здраво закрепен.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Акумулатор Land Rover

                              Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                              Аха. Благодаря! Дяволите му ниедни! Кой ги знае дали поради остров/континент или поради размера /в хоризонтален план/ - от значение/без значение са го измислили...
                              Те щото са дребнички и гледат по височки работи да сътворяват.
                              А за акумолаторите - най-големия който се събира все пак в дупката. На мен на едното Диско е от Фиеста 44 Ачаса, пали та се къса, но още си е топло, ще видим зимъска. Но затова пък ако реша може два такива един до друг да събера.
                              Тази земя, по която тъпча сега,
                              тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                              тази земя – не е моя земя,
                              тази земя, простете, е чужда.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Акумулатор Land Rover

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Не. Слагай голям и злорадствай над тези, които преди тебе останат без ток.

                                Това не зависи от размера, а от други неща.
                                Ясене,колко най-много би захранил Дисковия алтернатор?Ако че си купих 75 Ач...Т.е с колко е преоразмерен?
                                Виден столичен ихтиолог

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X