Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Freelander TD4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за Freelander TD4

    Зравейте,
    отскоро съм собственик на LR Freelander 2001 TD4 и разбира се първите проблеми са факт и имам нужда от Вашата компетентна помощ.
    След покупката закарах колата за диагностика и преглед в Дару Кар. Хората я огледаха и ми казаха, че имам за смяна датчик на колянов вал (смених го) и че имам проблем с полуоските (първо мислехме, че е само дясната, но се оказаха и двете). Проблема е че вътрешните карета са разбити до неузнаваемост и съответно колата при подаване на газ на скорост тресе ужасно. След като установихме проблема започнаха и мъките, в Дару Кар ми казаха, че могат да поръчат цяла полуоска (не се предлагали само каретата) за скромната сума от 900лв./бр. и ще почакам 2 седмици. Този вариант не ми се стори приемлив и започнах да търся други, свалихме полуоските при познат майстор, който и обслужи напълно колата и ги закарах на Симеоновско шосе при хора за които ми казаха, че ги рециклират. Там обаче ми поискаха 480лв./бр само за рециклиране на вътрешните карета а на мен и външните са ми тръгнали и полека сумата се доближаваше до цените за нови такива. Отказах се и от този вариант и сега търся друг, гледах в сайта на Падок, но за съжаление съм много бос в областта ЛР и не намерих нито само карета, нито цели полуоски. Това е и първата ми молба, ако някой по-запознат от мен може да погледне в сайта и да ми каже предлагат ли тези неща и ако да то на какви цени. Ако пък знаете друг вариант за оправяне на проблема също ще съм благодарен да ги споделите.

    Вторият проблем е, че нямам дълги светлини. Когато дръпна лоста фаровете ми просто угасват и дори не светва синята индикираща влючени дълги фарове лампа?

    Третият и надявам се последен проблем е, че парното не работи на 4-та степен, на всички други е ОК, но на 4-та просто спира да върти вентилатора?

    Поста стана дълъг, но ще попитам и още нещо. По колата до момента съм сменил датчик колянов вал (наложи се), ляв шарнир (беше тръгнал леко), масло на двигателя BMW Castrol 5W40, масло на скоростите MTF 94, масло на раздатката и задния диференциал BP от Мото Пфое ми го дадоха за оригинално, маслен, въздушен, горивен, купе и картерни газове филтри и антифриз. Има ли нещо което съм пропуснал при обслужването на колата?

    Предварително благодаря на отзовалите се.
    Поздрави,
    Иво


    П.С. Номера на шасито на колата е SALLNAAE81A341787
    Последно редактирано от Voykov; 21-11-08, 14:51.
    '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

  • #2
    До: Няколко въпроса за Freelander TD4

    Предните полуоски са около 120 лири/бройката в зависимост от кой магазин ги поръчваш. Ще проверя къде, от кой и колко и ще пиша.

    Коментар


    • #3
      До: Няколко въпроса за Freelander TD4

      Много благодаря предварително, ако можеш и да ми кажеш как мога да ги поръчам защото досега не съм поръчвал нищо Онлайн?
      '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

      Коментар


      • #4
        До: Няколко въпроса за Freelander TD4

        Ще ти кажа, нека само да проверя от къде.

        Коментар


        • #5
          До: Няколко въпроса за Freelander TD4

          има много странни цени из нета за тези полуоски (TDB104020 и TDB104030)...
          например погледни тук :
          http://www.island-4x4.co.uk/freeland...c-25_2383.html

          по 65 лири са, а другаде под същия номер ги дават за поне 120-130 лири бройката (а даже има и за по над 300лири) - обаче незнам дали всичко което ти трябва влиза в комплекта - прати им профилактично едно запитване за да разбереш за какво идва реч ...

          note: от точно този магазин съм поръчвал/пазарувал 2 пъти досега без каквито и да е проблеми по доставките - единя път пратката беше малка и пристигна по пощата за 3 дни - другия път (~50kg) я пратиха с ТНТ и пътува 9 дни (после 2 дни се дебнахме с куриера докато се уцелим)

          ама събери още малко мнения ... а и Лазар може да има нещо друго наум...

          успех и много да те радва колата - стига ядове по нея
          LR Disco II, Td5

          Коментар


          • #6
            До: Няколко въпроса за Freelander TD4

            Не са странни, просто са от различни производители. Ценовите диапазони са около 70, 130 и 250. Най-скъпите естествено са оригиналните. Най-евтините са със съответното качество.
            Последно редактирано от Lazar; 21-11-08, 17:17. Причина: уточнение

            Коментар


            • #7
              До: Няколко въпроса за Freelander TD4

              Ангренажен ремък?
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #8
                До: Няколко въпроса за Freelander TD4

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Ангренажен ремък?
                Моят мотор ТД4 е с верига а не с ремък, причината е че двигателя е на БМВ а те от 90-те години не са правили мотор с ремък.
                '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                Коментар


                • #9
                  До: Няколко въпроса за Freelander TD4

                  А веригата в какво състояние е?
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #10
                    До: Няколко въпроса за Freelander TD4

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    А веригата в какво състояние е?
                    От ЛР не разбирам много, но се занимавам с БМВ от доста години и знам, че когато веригата е тръгнала обикновенно има признаци, като тракане и други а в моя случай няма такива а и ако се вярва на километража и сервизната книжка, колата е на 97 000 км. и е доста рано за смяна на верига.

                    Оглеждах много полуоските и наистина има огромни разлики в цените и като че ли ще се спра на варианта около 120-130 лири защото незнам най-евтините колко време ще изкарат. Остава само някой да ми каже как се поръчва.

                    По другите ми въпроси никой ли няма мнение
                    Първоначално публикуван от Voykov
                    Вторият проблем е, че нямам дълги светлини. Когато дръпна лоста фаровете ми просто угасват и дори не светва синята индикираща влючени дълги фарове лампа?

                    Третият и надявам се последен проблем е, че парното не работи на 4-та степен, на всички други е ОК, но на 4-та просто спира да върти вентилатора?
                    '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                    Коментар


                    • #11
                      До: Няколко въпроса за Freelander TD4

                      Мнение на Voykov
                      Вторият проблем е, че нямам дълги светлини. Когато дръпна лоста фаровете ми просто угасват и дори не светва синята индикираща влючени дълги фарове лампа?

                      Третият и надявам се последен проблем е, че парното не работи на 4-та степен, на всички други е ОК, но на 4-та просто спира да върти вентилатора?
                      прилича ми на проблем с реле ... огледай ги - ако можеш, смени с някое друго идентично и виж дали е от него ...
                      LR Disco II, Td5

                      Коментар


                      • #12
                        До: Няколко въпроса за Freelander TD4

                        Поръчах полуоските и докато ги чакам ще се заровя в релетата за да видя дали там ще намеря проблема с парното
                        .
                        За дългите светлини ми казаха, че може да е от лоста на фаровете... някой чувал ли е за подобен проблем?
                        '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Няколко въпроса за Freelander TD4

                          Update : Отких проблема с дългите светлини, релето което ги управлява просто липсва, когато сложих съседното идентично реле на мястото му всичко светна. Някой има ли идея откъде мога да намеря реле Tyco V23134-B52-X127 / YWB10012
                          '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                          Коментар


                          • #14
                            До: Няколко въпроса за Freelander TD4

                            Момчета не съм по темата много, но просто не мисля, че е редно да правя нова заради въпроса ми. Преди 2 дни ми смениха ремъците с водна помпа, въздушен филтър и още някои дреболии. Купих и горивен филтър, но станало късно и не ми сменили горивния филтър. Правеха ми услуга в сервиза и просто не съм и настоявал след това, защото нямат време, те са си фирмен сервиз на друга марка. Мисля да го сменя тези дни, но въпроса ми е къде се намира? Там за 2 минути майстора не можа да го види, аз честно казано не съм търсил, но съм сигурен, че някой ще знае, така че моля съвет къде се намира и има ли нещо специфично при смяна.
                            Говорим за:
                            Фрилендър 1.8 бензин 1998 година

                            Дано всичко с ТД4 да е добре, чувам че са добри машини и не се развалят, но като стане нещо е скъпичко.
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
                            http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

                            Коментар


                            • #15
                              До: Няколко въпроса за Freelander TD4

                              Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
                              Момчета не съм по темата много, но просто не мисля, че е редно да правя нова заради въпроса ми. Преди 2 дни ми смениха ремъците с водна помпа, въздушен филтър и още някои дреболии. Купих и горивен филтър, но станало късно и не ми сменили горивния филтър. Правеха ми услуга в сервиза и просто не съм и настоявал след това, защото нямат време, те са си фирмен сервиз на друга марка. Мисля да го сменя тези дни, но въпроса ми е къде се намира? Там за 2 минути майстора не можа да го види, аз честно казано не съм търсил, но съм сигурен, че някой ще знае, така че моля съвет къде се намира и има ли нещо специфично при смяна.
                              Говорим за:
                              Фрилендър 1.8 бензин 1998 година

                              Дано всичко с ТД4 да е добре, чувам че са добри машини и не се развалят, но като стане нещо е скъпичко.
                              Изрових интернет доколкото можах, но за съжаление не намерих това което ти е необходимо. При ТД4 пише че се намира наполовина под акомулатора, погледни и при теб да не е там.

                              Иначе освен че вече ми се изчака чакалото за тези полуоски си купих релето от Дару Кар и дългите ми светнаха, но все още ме мъчи прословутия проблем с 4-та степен на парното и за съжаление нито в интернет пише за този проблем нито някой се е сблъсквал явно с него.
                              '95 Opel Frontera A 2.0 КБ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X