Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kапацитет на радиатор CR250R 2004

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Kапацитет на радиатор CR250R 2004

    Здравейте,
    някой има ли информация колко течност събира радиатора на Хонда ЦР250 2004 година?
    Успях да източа 600 милилитра, толкова и концентрат долях чудя се колко е останала от старата на която един приятел и направи тест и каза,че ще издържи не повече от -5 градуса и дали получената смес ще издържи на студовете?
    [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

  • #2
    До: Kапацитет на радиатор CR250R 2004

    Щом си сипал концентрат запали мотора да загрее хубаво. Двигателя сам ще си разбърка останалата течност с концетрата като ще я направи по студо- устойчива като цяло. Намери си менюъл и прочети какво пише. Аз не смятам, че е правилно да се слага чист концентрат, трябва да си е поне 50/50 с вода. Имаше тема по-въпроса. Потърси я, Гоблин го е обяснил перфектно. На моя мотор си пише, че събира 1.2 литра, 50/50 вода-антифриз.

    Коментар


    • #3
      До: Kапацитет на радиатор CR250R 2004

      Най-сигурно се тества не с уред(щото има много китайски и турски уредчета и може да те подведат) а като източиш малко от системата в едно шишенце и го оставиш да пренощува във фризера(те работят на -18 до -20 градуса)
      Вики е прав за разреждането - поне 50/50 никога повече концентрат, че точката на кипене пада под 100 градуса с него...
      А най-добре си е етилен-гликол или пропилен-гликол - http://www.maximaoil-bg.com/?p=dealers&aid=48

      Коментар


      • #4
        До: Kапацитет на радиатор CR250R 2004

        Първоначално публикуван от borisgp Преглед на мнение
        Здравейте,
        някой има ли информация колко течност събира радиатора на Хонда ЦР250 2004 година?
        Успях да източа 600 милилитра, толкова и концентрат долях чудя се колко е останала от старата на която един приятел и направи тест и каза,че ще издържи не повече от -5 градуса и дали получената смес ще издържи на студовете?
        На всеки мотор на капачката на радиатора си пише колко сабира моя е 125 кубика и сабира 1,1лтр а твоя може би малко повече.Ти от каде источи течноста та излезе 0.6лтр от доло кадето е водната помпа би трябвало да излезе всичко защото е наи ниска точка но трябва да отвиеш капачката на радиатора успех
        0888 074 049

        Коментар


        • #5
          До: Kапацитет на радиатор CR250R 2004

          Понеже по-горе го пропуснах - задължително дестилирана или дейонизирана вода! Чешмяната има друг състав който предразполага към отлагания и наслагвания по системата и това влошава ефективността и като цяло, дори може да се получи и запушване на по-уязвими места.
          А и чистият антифриз има много по-малко топлоотдаване, затова във всички менуали пише задължително разреждане с вода поне 50 на 50.
          Ако работите с етилен-гликол внимавайте много, че е отровен при поглъщане. Защото за вас незнам, но аз съм опитвал вкуса на обикновения антифриз и то неведнъж... та... опасно сие точно с тази течност

          Коментар


          • #6
            До: Kапацитет на радиатор CR250R 2004

            Значи аз направих оняден последното каране за тая година мисля и идеята ми докато седи зимата навън да не ми се спука радиатора.
            Откачих маркуча, който влиза в двигателя до свеща и от там източих колкото можах, след това долях концентрат запалих го направих няколко отсечки загасих го и го зазимих
            Значи с 600 милилитра долят концентрат при капацитет най -много 1.5 литра не би трябвало да има проблеми?

            На всеки мотор на капачката на радиатора си пише колко сабира
            В събота ще проверя и ако е написано ще се застрелям
            [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

            Коментар


            • #7
              До: Kапацитет на радиатор CR250R 2004

              Няма да замръзне - гаранция!
              Освен това разреденият антифриз не замръзва а става като гел.

              Коментар


              • #8
                До: Kапацитет на радиатор CR250R 2004

                задължително дестилирана или дейонизирана вода!

                За новия сезон живот и здраве ще го имам в предвид заедно с още много неща

                Поздрави и Благодаря за отзивите!
                [IMG]http://www.maxmediabg.com/moto/bobi2_podpis.jpg[/IMG]

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X