Обява

Свий
Няма добавени обяви.

XT, масло във филтърната кутия????

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • XT, масло във филтърната кутия????

    Ямаха XT 600 E / 94 / ..... вчера отварям да позачистя въздушния филтър и ...о небеса , кутията на въздушния филтър е пълна с МАСЛО - отработило двигателно масло , шок и ужас ......... това според вас нормално ли е ??? , 1-2 пръста масло в най ниската част. от какво ще да е
    .....позачистих с един пуловер на жената кутията до блясък , затворих !! но сега ми е притеснено ..дали е в норма това
    Последно редактирано от Chinela; 14-11-08, 17:13. Причина: Правописна грешка в заглавието.

  • #2
    До: XT,масло във филтърната кутия????

    Първоначално публикуван от ilkomotor1 Преглед на мнение
    ямаха XT 600 E / 94 / ..... вчера отварям да позачистя въздушния филтър и ...о небеса , кутията на въздушния филтър е пълна с МАСЛО - отработило двигателно масло , шок и ужас ......... това според вас нормално ли е ??? , 1-2 пръста масло в най ниската част. от какво ще да е
    .....позачистих с един пуловер на жената кутията до блясък , затворих !! но сега ми е притеснено ..дали е в норма това
    Отдушника на маслото не е ли вкаран във филтарната кутия ако е така може да е от много масло в двигателя
    Последно редактирано от Chinela; 14-11-08, 17:12.
    0888 074 049

    Коментар


    • #3
      До: XT,масло във филтърната кутия????

      Първоначално публикуван от ilkomotor1 Преглед на мнение
      ямаха XT 600 E / 94 / ..... вчера отварям да позачистя въздушния филтър и ...о небеса , кутията на въздушния филтър е пълна с МАСЛО - отработило двигателно масло , шок и ужас ......... това според вас нормално ли е ??? , 1-2 пръста масло в най ниската част. от какво ще да е
      .....позачистих с един пуловер на жената кутията до блясък , затворих !! но сега ми е притеснено ..дали е в норма това
      същия сам и аз , струва ми се че тва е умишлено , ако евентуално попадне некав прахоляк тва масло да пообере фините прашинки ............ аз така си го обеснявам , нека някои по запознат ако знае причината да я онясни !!!!
      Последно редактирано от Chinela; 14-11-08, 17:12.

      Коментар


      • #4
        До: XT,масло в филтърната кутия????

        Имаш един маркуч , който е за вентилация на картерните газове.Тръгва от двигателя(пада се зад жилото на съединителя) и влиза във филтърната кутия.99% смуче от там.Най-често срещаната причина е мръсен(задръстен) въздушен филтър.Маркуча влиза зад възд.филтър и когато двигателя създаде вакуум , филтъра играе като преграда.Друг възможен проблем е много плътен дунапрен(ако си махнал оригиналния филтър и си сложил заместител).Може, разбира се, причината да е друга,но прегледай първо тия неща.
        Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


        "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
        Джон Кенеди

        Коментар


        • #5
          До: XT,масло в филтърната кутия????

          И ако си препълнил с повечко масло пак така става.
          [SIZE=5][FONT=Garamond][B][COLOR=red][COLOR=blue][/COLOR][/COLOR][/B][/FONT][/SIZE]

          Коментар


          • #6
            До: XT,масло в филтърната кутия????

            Този маркуч на отдушника го изкарвай навън, не му е там местото, а и да ти цапа всичко с масло.
            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

            Коментар


            • #7
              До: XT, масло във филтърната кутия????

              Първоначално публикуван от ilkomotor1 Преглед на мнение
              ямаха XT 600 E / 94 / ..... вчера отварям да позачистя въздушния филтър и ...о небеса , кутията на въздушния филтър е пълна с МАСЛО - отработило двигателно масло , шок и ужас ......... това според вас нормално ли е ??? , 1-2 пръста масло в най ниската част. от какво ще да е
              .....позачистих с един пуловер на жената кутията до блясък , затворих !! но сега ми е притеснено ..дали е в норма това
              Ако, отдушника е във фил. кутия и караш редовно на задна гума не се чуди
              Последно редактирано от Chinela; 14-11-08, 17:45.

              Коментар


              • #8
                До: XT, масло във филтърната кутия????

                А най-гадната причина може да е издухан двигател! Тогава хвърля масло нагоре по маркуча даже и да си е добре нивото и даже и да е изваден края на маркуча от филтърната кутия!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • #9
                  До: XT,масло в филтърната кутия????

                  Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                  Този маркуч на отдушника го изкарвай навън, не му е там местото, а и да ти цапа всичко с масло.
                  Искам само да допълня ако го махаш, да не забравиш да запушиш дупката на филтърната кутия, защото иначе ще смуче прашен въздух от там.

                  Коментар


                  • #10
                    До: XT, масло във филтърната кутия????

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    А най-гадната причина може да е издухан двигател! Тогава хвърля масло нагоре по маркуча даже и да си е добре нивото и даже и да е изваден края на маркуча от филтърната кутия!
                    Не подлагам думите ти на съмнение. Само ако можеш да ми обясниш защо така се получава.
                    KAWASAKI Let the good times roll

                    Коментар


                    • #11
                      До: XT, масло във филтърната кутия????

                      Износените бутални пръстени/цилиндри предизвикват повишено картерно налягане. Този маркуч по принцип извежда картерните газове във филтърната кутия, за да ги върне обратно за доизгаряне, вместо да ги изхвърля в атмосферата. От повишеното картерно налягане, може да се качва масло по маркуча.

                      Коментар


                      • #12
                        До: XT, масло във филтърната кутия????

                        Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
                        Не подлагам думите ти на съмнение. Само ако можеш да ми обясниш защо така се получава.
                        Изпреварили са ме с обяснението!
                        Моя мотор има и втори маркуч излизащ от филтърната кутия и висящ (другия му край) под предния пиньон. Този край на маркуча е запушен с гумена тапичка! Хубаво е тази тапичка да се маха от време на време за да се източи насъбраното във филтърната кутия масло. Ако дълго не е източвано това масло също може да се събере доста във филтърната кутия дори и само от пръските, които се качват с картерните газове.
                        Гледах в един сайт че някакви си бяха направили приспособления на ямахите - прозрачно казанче, в което отдолу влиза маркуча от скоростната кутия (като на казанчето за спирачна течност), а отгоре през капачката излиза друг маркуч, който отива до филтърната кутия. Така маслото остава в прозрачното казанче, а само газовете продължават нагоре към филтърната кутия бълбукайки (като през наргиле) през събраното в прозрачното казанче масло. Когато казанчето се напълни (нали е прозрачно та се вижда) просто се откача и маслото се връща в масления резервоар!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #13
                          До: XT, масло във филтърната кутия????

                          ... пак аз: значи маркуча за оттакане на филтърната кутия верно го бях запушил и може това да 1-вата причина! ..ако като 2-ра ..може би и въздушния филтър ми е много зацапан /а италянчето не си е направило труда да го сменя никога/ - ОПравям и двете неща и нагодина то ша си каже само

                          Коментар


                          • #14
                            До: XT, масло във филтърната кутия????

                            Първоначално публикуван от ilkomotor1 Преглед на мнение
                            ... пак аз: значи маркуча за оттакане на филтърната кутия верно го бях запушил и може това да 1-вата причина! ..ако като 2-ра ..може би и въздушния филтър ми е много зацапан /а италянчето не си е направило труда да го сменя никога/ - ОПравям и двете неща и нагодина то ша си каже само
                            Маркуча за оттакане трябва да е запушен, иначе ще смуче прахоляци от там! Отпушваш го само за да източиш маслото (примерно на 1000 км.) и пак го запушваш.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              До: XT, масло във филтърната кутия????

                              ...така де / отпушвам източвам ... и пак затварям отвора, така и направих

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X