Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Renegade или Outlander MAX

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Renegade или Outlander MAX

    Здравейте

    Имам намерение да си сменям ATB-то, че настоящото малко взе да ми е слабичко.
    Ако може да ми дадете съвет Renegadе или Outlander MAX (800 EFI и 2-те). Предимно карам Enduro, често и без път в горите да говорим като мнение за :
    1. Продхоимост
    2. Стабилност (вкл. и страничен наклон)
    3. Удобство...

    Чувал съм, че Renegede лесно се преобръщал при страничен наклон, както и е доста мощен са гората и ако в много стръмно те хвърля моментално... MAX-a пък малко големичък, в гората незнам дали лесно ще минава между дърветата, пък и по-муден.

  • #2
    До: Renegade или Outlander MAX

    Имал съм удоволствието да притежавам и двата модела, Х е с доста по спортен "характер" не слушай какво ти говорят че се обръщал или те мятал, всичко зависи от твоите умения на карач. МАХ е доста по дълъг от Х и съответно окачването му е различно. Ако ще караш само по разходки МАХ е твоя модел, но ако мислиш да се заиграваш Х


    Първоначално публикуван от kmeta Преглед на мнение
    Здравейте

    Имам намерение да си сменям ATB-то, че настоящото малко взе да ми е слабичко.
    Ако може да ми дадете съвет Renegadе или Outlander MAX (800 EFI и 2-те). Предимно карам Enduro, често и без път в горите да говорим като мнение за :
    1. Продхоимост
    2. Стабилност (вкл. и страничен наклон)
    3. Удобство...

    Чувал съм, че Renegede лесно се преобръщал при страничен наклон, както и е доста мощен са гората и ако в много стръмно те хвърля моментално... MAX-a пък малко големичък, в гората незнам дали лесно ще минава между дърветата, пък и по-муден.

    Коментар


    • #3
      До: Renegade или Outlander MAX

      Благодаря за отоговора. Ама явно не са много популярни тези модели в България, щом само едно мнение получих !

      Коментар


      • #4
        До: Renegade или Outlander MAX

        много са си популярни моделите даже
        относно това че са ти казали че се обръща това са глупости държи се супер както са казали преди мен то от теб си зависи оутландера за мен е единственото работно атв на това ниво невероятно е ренегада не го спрягам към работните препоръчвам ти именно него после да се похвалиш кое си взел

        Коментар


        • #5
          До: Renegade или Outlander MAX

          Първоначално публикуван от kmeta Преглед на мнение
          Благодаря за отоговора. Ама явно не са много популярни тези модели в България, щом само едно мнение получих !
          а бе популярни са ама............ Явор ще ми се разсърди и пак по лекичко да се изкажа нещо не си пасва цена-качество, ако цената няма значение за тебе взимай Ренагада в един момент ще ти се поиска малко по така
          Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

          Коментар


          • #6
            До: Renegade или Outlander MAX

            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
            а бе популярни са ама............ Явор ще ми се разсърди и пак по лекичко да се изкажа нещо не си пасва цена-качество, ако цената няма значение за тебе взимай Ренагада в един момент ще ти се поиска малко по така
            Що да ти се сърдя бе? BRP да не са на баща ми

            Коментар


            • #7
              До: Renegade или Outlander MAX

              Първоначално публикуван от petyr`ivanov`atv`maniq Преглед на мнение
              много са си популярни моделите даже
              относно това че са ти казали че се обръща това са глупости държи се супер както са казали преди мен то от теб си зависи оутландера за мен е единственото работно атв на това ниво невероятно е ренегада не го спрягам към работните препоръчвам ти именно него после да се похвалиш кое си взел
              Пич познаваме се знаеме се и много добре знаеш какво им се случи на Аутлендърите за 2-3 дена, просто тея машини нямат кой знае колко продължителен ресурс, а и не съда само от ваште машини аз лично не бих разчитал на по далечна дистанция без по често сервизиране.
              Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
              Що да ти се сърдя бе? BRP да не са на баща ми
              бъзик бе Явка видех че си постнал мнение та затова, знам много добре че си далеч от тея неща да се сърдиш
              Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

              Коментар


              • #8
                До: Renegade или Outlander MAX

                Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                Пич познаваме се знаеме се и много добре знаеш какво им се случи на Аутлендърите за 2-3 дена, просто тея машини нямат кой знае колко продължителен ресурс, а и не съда само от ваште машини аз лично не бих разчитал на по далечна дистанция без по често сервизиране.
                Аз като чета то ще вземе да излезе, че това cfmoto (Falcon 500cc), дето си ги яздя в момента е доста сигурно АТВ. Просто го изкъртвам по време на разходки и бая зор вижда , подръжка = смяна на масло и от дъж на вятър гресиране. Въпреки това няма 6-5 и най-много някой пластмаса да почупя - ама то все пак не е танк .

                Яворе между другото ми казаха, че преди време май точно с такова си прохождал . Проблема е, че малко си ми е мудно вече, отвсякъде минава ама на правата изостава.

                Коментар


                • #9
                  До: Renegade или Outlander MAX

                  Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                  Пич познаваме се знаеме се и много добре знаеш какво им се случи на Аутлендърите за 2-3 дена, просто тея машини нямат кой знае колко продължителен ресурс, а и не съда само от ваште машини аз лично не бих разчитал на по далечна дистанция без по често сервизиране.

                  бъзик бе Явка видех че си постнал мнение та затова, знам много добре че си далеч от тея неща да се сърдиш
                  Какъв е критерия Ви за далечна дистанция и за често сервизиране?

                  А за страничен наклон кое АТВ 4х4 е най устойчиво.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Renegade или Outlander MAX

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Какъв е критерия Ви за далечна дистанция и за често сервизиране?

                    А за страничен наклон кое АТВ 4х4 е най устойчиво.
                    Най-вероятно критерият на Пламен е преходът от тази година Ком-Емине където всички Бомбандири са отпаднали.
                    Аз както всички знаят карам Брут Форс 750 и много си го харесвам но мога с ръка на сърцето да кажа, че в стандартен вид Бомбандир Аутландер е в пъти по стабилен на страничен наклон. Понеже преди Брута съм имал и Бомбандир мога да отбележа, че това е така защото Бомбандира е доста по широк като следа и има много по добро задно окачване.
                    Аз също знам много случай за скъсани ремъци по време на преходи от Бомбаднири и винаги съм се чудил на какво се дължи това.
                    От друга страна имам приятел който си взе чисто нов Аутландер 650 и вече му е навъртял 8000 МИЛИ и оригиналният ремък не е мръднал. Аз лично не вярвам на моя Брут ремъка му да изкара толкова мили или поне не съм чул да изкарват толкова. Тук нека по знаещите да се изкажат по въпроса.
                    Та общо взето решението за вземане на машина от Марката Кан Ам според мен си е въпрос на личн вкус и човек не трябва да робува на това, че се разваляли и че не били стабилни и т.н. А за цената: тук вече нямам коментар защото според мен е изкуствено завишена
                    Can Am Outlander 800 EFI Max - XT Limited edition V-twin
                    Mitsubishi Pajero Sport 3,0 V6 24V ръчка, R/D Locker

                    Коментар


                    • #11
                      До: Renegade или Outlander MAX

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      Какъв е критерия Ви за далечна дистанция и за често сервизиране?

                      А за страничен наклон кое АТВ 4х4 е най устойчиво.
                      Keркелов ти е отговорил вместо мене, просто не съм сигурен за няколко последователни дни от по 120+ км. на ден.

                      А за страничен наклон най големия който съм преоодолявал е било с кфх450 там където другите са слизали до машината аз съм си го карал, но определено мисля че чисто спортните са едни гърди напреде пред останалите в това оъношение.
                      Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Renegade или Outlander MAX

                        Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
                        Пич познаваме се знаеме се и много добре знаеш какво им се случи на Аутлендърите за 2-3 дена, просто тея машини нямат кой знае колко продължителен ресурс, а и не съда само от ваште машини аз лично не бих разчитал на по далечна дистанция без по често сервизиране.
                        тогава когато стана това им беше първото счупване от както сме ги взели (взехме ги веднага като излязоха) и тогава им беше първият ремонт а за тези години са правили какво ли не вадили са тоиота пикап десетки пъти и то докато са с тракове за тези години до тогавашното счупване не бяха правени никакви контролни прегледи на оста на скоростната или всякакви такива подобни само масла филтри.....
                        П.П. Пламка даи ми скаипа си на лично ти ми го беше казал в троян но то беше едно овартяно за да ти пратя снимките каза че можеш да ги качиш поздрави
                        Последно редактирано от Desislav Cekov; 13-11-08, 09:42.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Renegade или Outlander MAX

                          Честно казано, започвам да се чудя дали съм карал 8000 километра ( от които 6000 км. състезателни ) с три броя Renegade на Bombardier ( вече Can-Am ) или съм си купил нещо друго...
                          Тук прочетох толкова глупости за странични наклони, чупене в гората, скъсване на ремъка и още куп глупости и нито един от пишещите не съм го виждал по трасета и състезания, а и не знам дали въобще е карал "Can-Am"
                          По въпроса за "продължителното" каране само мога да ви дам пример от 2007 година, 700 км. в прехода "Адвенчър България" и след награждаването на другия ден стртирах на "4 дни Луда Работа" и станах втори, т.е. още 3 дена по 180 км., общо 1200 км. за 10 дена постоянно състезателно каране
                          За страничния наклон също няма никакъв проблем, всичко зависи от опита на пилота и колко му "стиска"
                          На състезанието в Стара Загора колко Kawasaki-та се "изсипаха" от пътеката на страничния наклон (има ги и на видео), а аз даже и не разбрах, че било "опасен страничен наклон"
                          Единствения проблем е в цената, не всеки може да си го позволи и затова има по-евтини варианти - Kawasaki, Polaris и т.н.
                          Моля, въздържайте се от писане на глупости и лични "проблясъци", че този раздел се напълни с само с "велики" съждения, а хората тук търсят сериозна информация

                          Коментар


                          • #14
                            До: Renegade или Outlander MAX

                            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                            Честно казано, започвам да се чудя дали съм карал 8000 километра ( от които 6000 км. състезателни ) с три броя Renegade на Bombardier ( вече Can-Am ) или съм си купил нещо друго...
                            Тук прочетох толкова глупости за странични наклони, чупене в гората, скъсване на ремъка и още куп глупости и нито един от пишещите не съм го виждал по трасета и състезания, а и не знам дали въобще е карал "Can-Am"
                            По въпроса за "продължителното" каране само мога да ви дам пример от 2007 година, 700 км. в прехода "Адвенчър България" и след награждаването на другия ден стртирах на "4 дни Луда Работа" и станах втори, т.е. още 3 дена по 180 км., общо 1200 км. за 10 дена постоянно състезателно каране
                            За страничния наклон също няма никакъв проблем, всичко зависи от опита на пилота и колко му "стиска"
                            На състезанието в Стара Загора колко Kawasaki-та се "изсипаха" от пътеката на страничния наклон (има ги и на видео), а аз даже и не разбрах, че било "опасен страничен наклон"
                            Единствения проблем е в цената, не всеки може да си го позволи и затова има по-евтини варианти - Kawasaki, Polaris и т.н.
                            Моля, въздържайте се от писане на глупости и лични "проблясъци", че този раздел се напълни с само с "велики" съждения, а хората тук търсят сериозна информация
                            Гн. Xристов , респектиран съм от Вашият опит.Присъединявам се към мнението , че CAN-AM произвеждат едни от най-качествените машини. A иначе квалификаций като по-горните не Ви правят чест.Това е форум и всеки има право на " глупости, проблясъци и велики съждения ",които понякога са плод на провокаций .
                            full time rider, part time racer
                            jrc4life

                            Коментар


                            • #15
                              До: Renegade или Outlander MAX

                              Първоначално публикуван от JRC Преглед на мнение
                              Гн. Xристов , респектиран съм от Вашият опит.Присъединявам се към мнението , че CAN-AM произвеждат едни от най-качествените машини. A иначе квалификаций като по-горните не Ви правят чест.Това е форум и всеки има право на " глупости, проблясъци и велики съждения ",които понякога са плод на провокаций .
                              Не ме разбра правилно, не защитавам марката, както каза Явор, не е на баща ми ( за съжаление )
                              Прав си, че това е форум, но все пак трябва да пишем нещо поне смислено и да обменяме идеи с други хора...
                              И още нещо, защо хора лато Десо Цеков, Явор от Вромос, Гоблин даже и Краси Грудев не написаха някое безумие в защита на марката (която и да е ), а разсъждават и пишат единствено от опит, техническа и сравнителна гледна точка...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X