Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GARMIN GVN 51 Автомобилен GPS навигатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GARMIN GVN 51 Автомобилен GPS навигатор

    Компанията Garmin произвежда GPS навигатор предназначен за монтаж в автомобил. Прибора има изход към произволен телевизор или CD/DVD система, разполагаща с входове A-V или RGB.

    Всеки автомобил разполагащ с монитор или телевизор с много малко усилия се сдобива и с пълноценна навигационна система.

    Апаратурата е предназначена за скрит монтаж и работи с външна антена съответно влаго-защитена и с магнитна основа. Като навигация и възможности прибора е еквивалент на StreetPilot 2610. Естествено стандартните карти за Garmin работят прекрасно с този апарат като се поддържа и функцията за автоматично прокарване на маршрут. (AUTOROUTING) Картите се записват на CompactFlash. Едно екзотично допълнение е възможността прибора да бъде свързан към спидометъра, за да отчита и при движението в тунел, където и посоката ще бъде снемана чрез магнитен компас. Към прибора има дистанционно с инфрачервени лъчи.


    VPetrov.photography

  • #2
    Е това вече с компаса ми хареса! И колко ще струва???

    Коментар


    • #3
      Научна фантастика е това с компаса. Но за да се привличат клиенти съм сигурен, че един ден GPS-ите могат да започнат и капучино да правят.
      Една от най-интересните задачки под земята е така наречената "сбойка". Копаят две машини от двете страни на планината и по средата се срещат (ако се срещнат). Преминаването през тунела е нещо такова. Трябва да уцелиш изхода на тунела (с известни GPS координати), като тръгнеш от другата известна точка - входът на тунела. Ако този тунел е 100-200 метра може и да стане.
      НО >>>
      Магнитните компаси, било то конвенционални или дигитални са с ниска точност за такава задача. На всичкото отгоре няма никакъв начин да се елиминира заблуждаващото действие на метала и електрониката в колата. Също така в тунела има инфраструктура (кабели, лампи и т.н.), която също създава електромагнитно поле.
      Под земята, където няма GPS сигнал в рудниците проблема с ъглите се решава с Жироскопи. За огромни тунели може да се поставят някакви ретранслатори на сигнала, но едва ли си струва инвестицията.

      Иначе като задачка е интересна. Скоро се наложи да вляза и да проверявам един тунел под земята. Той ще бъде дълъг няколко километра. За да се стигне до истинския тунел, се влиза в друг, по-малък тунел с дължина около 500 метра. Ако само с няколко милимунди сбъркаш в началото, на няколко километра ще си имаш 2 тунела.

      Просто тази система с GPS+скорост+компас ще доведе до една ясно видима чупка на изхода на тунела.

      Ама де да знам, може и да съм назад с материала.....
      "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
      http://ftp.domainbg.com/tuono

      Коментар


      • #4
        Цената, на която се продава в Русия е около 800$. Това, което ме озадачава е, че единствените места, където се продава и може да се прочете нещо за него са Русия и Япония. Никъде другаде дори и на сайта на Гармин няма нищо по въпроса...

        Може би е специфичен модел, който е предназначен за конкретни пазари или ще се вгражда от трети производители...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: GARMIN GVN 51 Автомобилен GPS навигатор

          А може би да е оборудван с акселерометри и жироскоп ... !?
          А това за компасите, което Туоно е написал си е изключително вярно - в инструкциите на няколко компаса четох, че трябва да са далеч от метални сгради, далекопроводи, ж.п. линии и подобни ...

          Коментар


          • #6
            До: GARMIN GVN 51 Автомобилен GPS навигатор

            Колко време само го търся някъде по нормалния свят да се появи. Никъде го няма като номенклатура.

            Коментар


            • #7
              До: GARMIN GVN 51 Автомобилен GPS навигатор

              С удоволствие искам да ви уведомя, че внасям и предлагам официално такова устройство предназначено за работа с Igo. Цената е 599 Е, като за +ПЛ има сериозна отстъпка. Устройството върви с карта за цяла Европа!
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: GARMIN GVN 51 Автомобилен GPS навигатор

                Не съм запознат с I go какво означава, но ще трябва да почакам до ПЛ.
                В Гармина ми харесва това ,че може да се върже на по голям монитор.Disem,между другото ми харесва това което си сложил на МВ.Нещо като инфо за цена.

                Коментар


                • #9
                  До: GARMIN GVN 51 Автомобилен GPS навигатор

                  Това също може. Всъщност то това му е идеята!
                  Igo е навигационен софтуеър.

                  Коментар


                  • #10
                    До: GARMIN GVN 51 Автомобилен GPS навигатор

                    disem нямам възможност да ти пратя лично съобщение или да ти видя профила. Затова ще питам тук.
                    Това което предлагаш става ли за фабричната навигация на Mercedes Viano 2004 г? Монтажът лесен ли е?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X