Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

    Здравейте - потърсих подобна тема или информация във форума, но не можах да открия - ако съм пропуснал, моля само да ме насочите.

    Карам Hyundai Tucson 2004 4x4 с автоматично разпределяне на въртящия момент между преден и заден мост. В ръководството, което имам (на английски) пише, че за годишните технически прегледи (ГТП), по-специално на спирачки, колата трябва да се качва на специален стенд с двойни валяци за 4х4, и че в никакъв случай не трябва да се тестват спирачките на преден и заден мост по отделно.

    Някой знае ли къде в София може да се направи ГТП на стенд, който да спази това условие? Благодаря предварително.

  • #2
    До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

    Навсякаде където има режим в програмата на стенда 4х4, всяко колело се тества поотделно.
    ... те всички валяци за спирачките са двойни,с един как ще стане!?
    Land Rover Discovery:
    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

    Коментар


    • #3
      До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

      Колега защо не погледнеш тук:

      http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=41977
      [COLOR=Blue][B][SIZE=3]Пътя към ада е постлан с добри намерения![/SIZE][/B][/COLOR]
      JEEP GRAND CHEROKEE 2.5 TD

      Коментар


      • #4
        До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

        Мисля че човека има предвид стенд за двата моста едновременно, защото ако му завъртят само преден/заден мост електрониката ще се опита да предаде въртящия момент към неподвижния мост и или ще излезе от валяците или ще се натовари/счупи нещо.
        Не знам такъв стенд в софия, но сигурно има някъде.
        *Има вариянт и на обикновен стенд, ако преди теста и при неподвижни валяци, след като автомобила е стъпил на валяците неподвижния мост се вдигне във въздуха за да се осигури свободно въртене на останалите колела.
        Последно редактирано от powwer; 01-11-08, 09:08.

        Коментар


        • #5
          До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

          powwer - благодаря, точно това имам предвид, и това е описано в книжката - стенд за 4х4 с двете оси едновременно

          Tiger-D - благодаря, интересна препратка. От нея става ясно, че май всеки се оправя както му дойде

          Коментар


          • #6
            До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

            Или тестваите спирачките при загасен мотор и върнат контакт тогава електрониката не работи този автомобил е с три диференциала и няма проблям да се върти само единиа мост , може да има проблм само при второ трето натискане на спирачката понеже ще се изчерпи вакума на сервото и педала ще стане твърд.

            Коментар


            • #7
              До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

              А може ли някой да ми обясни какви са тези стендове за едновременно тестване спирачките на две оси, след като междуосовото разстояние на всеки автомобил е различно!?
              NO EXCUSE for not driving a TOYOTA!!
              Toyota Land Cruiser LJ70, 2L-T, KUMHO 31/10.5/15, 2,5" TrailMaster, SuperWinch 10000

              Коментар


              • #8
                До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

                Ето картинката от ръководството. Явно става въпрос за подвижни валяци под единия мост.

                [IMG]file:///C:/DOCUME%7E1/wb205106/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/IMG]
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

                  Спецялните стендове
                  всъщност въртят колелата 1 то напред а другото назад така не се върти кардана от дифа
                  и това е поне при моя фул тайм
                  пробвай ако не си сигурен за твоя вдигни една от осите и пробвай да завъртиш колелото
                  би трябвало да се върти свободно а другото в обратната посока

                  поздрави

                  Срвиз Изток имат такъв
                  леле от турбо интеграле на Range Rovar Стрес Голям

                  Коментар


                  • #10
                    До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

                    то тва с въртенето в различни посоки е добре като идея, ама накладките спират по-зле в при въртене назад при някои модели...

                    ПС: Винаги на такъв стенд са ме карали да гася мотора...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

                      Работил съм в автосервиз в Лондон и често имахме тоя случай. на схемата е показано ясно ,а и си го пише! задните ролки са само за да лагерува в тях задния мост докато предния се тества и обратно. при нас в Англия тестват такива автомобили с инерционен индикатор,който се слага на пода на автомобила и се правят няколко последователни потегления и резки спирания.И моята тойота (ландкруисер 80) е фулл-тайм,но има неутрална на раздатката и проблема е решен.
                      TЛК 80-4.2ТД
                      ТЛК 73-2.4ТД
                      ...................

                      Коментар


                      • #12
                        До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

                        Здравейте, темата е интересна и нека да споделя моя опит, при първото ми посещение на ГТП не се бях замислил за това, когато качих Ренджа на валовете, същите не успяха да завъртят гумите, бях помолен да изключа блокажите, но както добре знаете нямам такива, опитах се да помогна на валовете да се завъртят но при всеки опит джипката излизаше от валовете, понеже не бях на ясно пробвах и задния мост със същия неуспех. После като се зачетох разбрах, че е можело да повредя нещо, имам късмет да карам здрава джипка. След проучване установих, че във фирмените сервизи имат стендове който както каза колегата въртят в различни посоки. Но въпреки това от тогава не съм го качвал на такъв стенд а и не мислия да пробвам отново. Ако някъде не изкат да мина преглед без да го качвам отивам на друго място така за момента съм решил проблема. Успех на всички с фултайм 4х4.
                        Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

                        Коментар


                        • #13
                          До: Специални стендове за ГТП на автомобили 4х4?

                          Явно става въпрос за подвижни валяци под единия мост
                          Да ама тогава мисля че участват всички спирачки в измерването само на предни/задни, май по този метод само ръчната може да се провери истински

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X