Обява

Свий
Няма добавени обяви.

KIA SORENTO

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • KIA SORENTO

    Здравейте,решил съм твърдо да си закупя Киа соренто джип след 2003 г. производство.Има ли някой от Вас конкретни впечетления от този джип ? Понеже ще е втора употреба в какво състояние по отношение на качество и дълговечност може да са- ск.кутии ,двигатели,окачване,автомата или ръчни скорости за предпочитане,електроника има ли много и проблемна ли е много след примерно 200000км пробег на джипа.Повече ще го карам по асвалт,няма да го вкарвам в кал освен в сняг-дали се държи добре там .И най важното има ли сервизи-кадърни за него в големите градове.Благодаря Ви.Нов съм още във форума и моля за извинение ако съм нарушил някои от правилата.Обещавам да се науча да ги спазвам.Хубава събота и неделя.

  • #2
    До: KIA SORENTO

    Имам косвени впечатления. Колегата ми има такъв 2006 г., механична, дизел. Карал съм я по различни поводи 20-30 пъти, предимно на дълъг път. Вози твърдо, на моменти дори имаш чувството, че ще те хвърли от пътя ако си с повече от 110 км./ч. Доста е тромава, въпреки, че е 2,5. Единктвеният по- екстремен участък, където съм я карал е един разджвакан коловоз на яз. Мечка. Държа се добре. На сняг не съм я карал, но по един разкалян паваж по ул. Богатица в София замалко да се завъртя. Дават и разход 8/100, което не е верно. Смятай си ги 9,5 - 10. На 200 000 км. не знам, но за 75 000 до сега не се е оплакал да сменя нещо съществено по окачването. Преди месец ни направи един номер с капачката на резервоара, не ще да се отвори (отваря се с бутонче от купето), пък не бяхме в България... Абе голям майтап щеше да стане, ама го излъгахме някак. Да ти кажа, той е доволен и ако не си като мен свикнал на возията на Ситроен, може да ти допадне. Задната броня е доста щръкнала и в мокро време ако имаш повече товарене и разтоварване задължително сменяш два чифта дънки .
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #3
      До: KIA SORENTO

      гледам, че има няколко теми със заглавие "Кия Соренто" и реших да пиша в тази, че е най-кратка

      намерих 2 мнения за возията... едното на колегата Тропчо тук, но май е доста неадекватно, защото я сравняна с лека кола ситроен... а другото на Соти в тема-близнак, но той пък я сравнява със Спортидж и то Чебуратор което си е другата крайност
      Аз съм се возил веднъж на такава за 10-ина км, но на задната седалка и ми хареса много... Шофьорът също я караше от скоро и одобряваше, че върви добре за СУВ... Той има МЛ270...

      Питам понеже имам една идея да бартеросам Санта Фе-то и да доплатя за едно Соренто ЕХ 2005г с всичките му благинки... Най-полезните за мен в случая са автоматика и демултипликатора...

      Притеснява ме голямото тегло - дали ще върви колкото СФ 2.0СРДИ, все пак то е към 1600кг, а с чипа моторът е 140кс... 2000кг ми беше галопера дълга база...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: KIA SORENTO

        В сравнение със Санта Фе, Сорентото ще ти хареса. Последно се набухах в една мешавица от кал и сняг с колата на колегата... държа се много добре. Просто вози твърдо и е тромава- приеми го. Ако не си гасиш и палиш фаровете ръчно, често горят крушките. Нещо не са я сметнали електроинсталацията както трябва. Колегата чукна вече 105000 километра и мога да кажа, че колата е бетон по отношение на окачването. Купето се държи добре, не скърца... абе, читав автомобил излезна за тия пари. Моторът трябва да го държиш в обороти (над 2000) и показва добра динамика.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • #5
          До: KIA SORENTO

          Аз също имам сравнително добри впечатления. хубаво е, че на добрата стара рама. доколкото съм си говорил със собственици на такива коли, е относително здрава, сервизните болежки са леки - тук-таме бушонче, кабел, но като цяло, макар и мъртвец като динамика, двигателят й е сравнително зрав...

          Коментар


          • #6
            До: KIA SORENTO

            Мъртвец сравнен с какво?
            2-литровото СФ също минава за мъртвец, но надбягва 75% от колите на градско и 90% на магистралата като разхода се запазва в 8-те литра средно.

            Мерси за ъпдейтната информация... Цената от 20 000лв за 4 годишен джип с "всички екстри" и под 100 000км пробег, мисля, е още по-примамлива отколкото 50-те бона за чисто нов

            Доколкото прегледах техническите данни, 2.5 мотора има 2 версии - старата 140кс и нова 170кс... Предполагам, че старата с чип май ще дойде пак на 170

            Хюндай имат един мотор 2.5CRDI с варианти 140 и 163кс слагат го на Н1... Карал съм 140-ката на Н1 4х4 и беше доста шумен (перка с вискомуфа)...
            Дали не става въпрос за същия агрегат? КИА са собственост на Х-й...?
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              До: KIA SORENTO

              За 140-те си коня джипа си върви много добре. Има сравнително добър разход на готиво.

              Изобщо не може да се нарече че е мътрвец ... мъртвец в стравнение с кой джип с 140 к.с. 4-ри цилиндров дизелов мотор?

              Моя си има чип, с който пишат че ставал от 163 до 170 к.с. и съм много доволен от ускорението и максималната скорост.

              И аз бях малко скиптично настроен към Сорентото, докато не го подкарах и усетих на какво е способен, сега съм много доболен и приятно изненадан от възможностите му.

              Коментар


              • #8
                До: KIA SORENTO

                Имам приятел,който продава нови "Киа" преди време имаше за лично ползване Соренто с чип поставен в България.Разликата преди и след чипа като ускорение е доста голяма.С чип определено не е спънат,камо ли пък "мъртвец".Все пак зависи кой с какво сравнява.Ако се сравнява с Кайен Турбо,сигурно мъртвец ще е
                Напоследък се навъдиха доста изказвания за "мъртъвци".Ами все пак не се очаква от автомобил 4х4 за употреба в гората (не за състезания),да върви колкото спортен автомобил нали?Не,че ще е зле
                Ако ускорението му е като на средностатистически лек автомобил около 100 к.с. и максимална скорост около 150км,също е добре.
                ИМХО : Моята Витара дълга база с 1,6-16v двигател със скромните 97 кончета,си ускорява като хечбек с подобни данни на двигателя.Максималната и скорост е 160км/ч (пробвано,но не се препоръчва).За доста хора,колата е "мъртвец".Да в сравнение с Гранд Чероки 5,2л. Но в сравнение с дълго Паджеро 2,5ТД ,си е направо самолет.Та така,че зависи от настройката на човек

                Да се върна на темата за Сорентото-Доста здрав автомобил,рядко влизащ в сервиз.Разход около 10/100 градско.Приятеля ми беше много доволен от нея.Ако искате повече информация за конкретен модел(година),ще питам и ще пиша тук.
                Поздрави
                Прикачени файлове
                Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                Коментар


                • #9
                  До: KIA SORENTO

                  А дали е скъпа поддръжката на Kia Sorento?

                  Коментар


                  • #10
                    До: KIA SORENTO

                    Първоначално публикуван от george00000 Преглед на мнение
                    А дали е скъпа поддръжката на Kia Sorento?
                    Скъпа в сравнение с какво?
                    - Тойота ЛК 120
                    - Туарег 2.5 дизел
                    - Опел Корса 1.2

                    Цените на частите за корейските автомобили са общо взето на 50% от частите за подобен тип и година на производство японски или европейски автомобил... Да не кажа, че например за ФВ Пасат са доста по-скъпи, а все пак е лек автомобил...
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      До: KIA SORENTO

                      като цяло цастите не са скъпи, но лошото е че почти няма Турски ментета и е малко друдно с доставките, на оригинални части.

                      Коментар


                      • #12
                        До: KIA SORENTO

                        Като цяло заслужава ли си покупката на този джип? Как ще ми се отрази поддръжката на тази KIA, като се има предвид че сега карам VW Passat 94г.?

                        Коментар


                        • #13
                          До: KIA SORENTO

                          Според приятел с автосервиз (не официалния),колата е много читава.Изключително лесна за ремонти,особено за годините си.Частите са и на относително ниски цени.Има ги.
                          Сравнение с Пасат 94,не мисля,че може да става
                          Разгледах колата отдолу.Определено изглежда здраво и елементарно направена.Рама,отпред независимо,с горен и долен носач,пружина.Отзад цял мост с две надлъжни и една напречна щанга,пак пружини.Доста опростена конструкция и масивна сравнително.Единствения косур,който видях е надлъжно разположения резервоар.Струва ми се ,че виси малко надолу,т.е. по-ниско от всичко около него.
                          Отвътре е доста комфортна,много място,много джобове,добра позиция на седене.Пак отвътре,лееко ефтини материали-никела по дръжките беше почнал да пада-отдолу пластамаса.
                          На мен ми харесва автомобила!
                          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                          Коментар


                          • #14
                            До: KIA SORENTO

                            Първоначално публикуван от george00000 Преглед на мнение
                            Като цяло заслужава ли си покупката на този джип? Как ще ми се отрази поддръжката на тази KIA, като се има предвид че сега карам VW Passat 94г.?
                            Мисля, че да - от многото представяния, които гледах, когато модела се появи се налага този извод, а личните ми впечаления също са добри.
                            За Пасата ще намериш части във всяка морга, за Сорентото - не, но няма често да се налага да търсиш, освен, ако не го предизвикаш сам.
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • #15
                              От: KIA SORENTO

                              О-о-о-о, да! Завчера ми се наложи да си припомня една неприятна и даже опасна особеност на този, иначе в много отношения читав, автомобил. Мисля че е добре, всички нови собственици да го имат предвид. Става дума за доста "игривата" му задница. Дори да ръсне малко дъждец, ВКЛЮЧВАЙТЕ 4Х4 HI, или каквато друга опция имате. За моделите с перманентно 4х4, не е проблем, но за тези с възможност 2х4 и мотор с повечко кончета, ситуацията е.... вълнуваща. Същото е положението и след излизане от кал на шосето. Малко повече газ и поднасяш. 2х4 се ползуват САМО на сух път, със сухи гуми. Сега се сещам, че поизлъсканите павета на ул."Богатица" в "Лозенец", на оня острия и стръмен завой (софиянци ще се сетят), дори и сухи са ме връткали наляво- надясно. Карал съм и други коли със задно предаване, ноооо по отношение на поднасянето, Сорентото си е направо опасно.
                              Последно редактирано от Тропчо; 22-09-10, 12:47. Причина: допълнение
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X