Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прикрепящ елемент за външна гума - ПАПИОН

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прикрепящ елемент за външна гума - ПАПИОН

    Къде мога да намеря прикрепиящия елемент на ваншната гума(не знам как се казва),който служи да държи гумата да не приплъзва при рязко подаване на газ и да не къса винтила на вътрешната гума Днес си смених гумите с нови Dunlop,заедно с вътрешните(сложих Mishelin 4мм дебел ),но се оказа ,че явно стария собственик е махнал тази "джаджа" на задната гума
    Последно редактирано от Chinela; 18-12-08, 16:21.
    EXTREME

  • #2
    Интересно, за 1-ви път чувам за подобно нещо... Ще бъде интересно да се разберат повече неща за това "устройство"...
    [CENTER][B]Не търся пътя, а ходя там където го няма, за да оставя следа след себе си ![/B] [FONT=&quot]®
    [/FONT]________________________________________
    [CENTER] [I][SIZE=1]..Победите се постигат с рискове и компромиси а не със очакване на момента..
    [/SIZE][/I][FONT=Lucida Console][SIZE=1][B]..[/B][/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1]Давай наставления само на този, който търси знания, осъзнавайки своето невежество. Оказвай помощ само на този, който не умее понятно да изказва своите заветни думи. Обучавай само този, който е способен, узнавайки за единия ъгъл на квадрата, да си представи останалите три[/SIZE][/FONT][FONT=Lucida Console][SIZE=1]..[/SIZE][/FONT]
    [/CENTER]
    [/CENTER]

    Коментар


    • #3
      казва се папион,а тази ватрешна гума 4 мм от каде я купи,и за какви пари,че моята е балгарска и с много крапки вече

      Коментар


      • #4
        "папион" евентуално можеш да намериш при Сашо Карчев в Суходол, но не са никак ефтини. Също така можеш да поръчаш на Данчо от "Крейзи джоб" и имай предвид, че са различни размери в зависимост от каплата.

        Коментар


        • #5
          Bътрешните гуми са по 36 лв от Сточна Гара,при вносителите на Dunlop
          EXTREME

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Ivo_xt
            "папион" евентуално можеш да намериш при Сашо Карчев в Суходол, но не са никак ефтини. Също така можеш да поръчаш на Данчо от "Крейзи джоб" и имай предвид, че са различни размери в зависимост от каплата.
            как да разбера кой размер да си взема
            EXTREME

            Коментар


            • #7
              Това устройство(ако може да се нарече така) го има на всички кросови мотоциклети! За да не превърта гумата!

              Йози, според мен не ти трябва, моторът ти е 28 коня, а и е доста тежък и изобщо не е рязък! Според мен не ти трябва такова нещо, но това си е мое мнение!

              Коментар


              • #8
                А някой може ли да обясни как точно действа "папионът" - аз зная за това устройство, сега научих и че се казва папион, ама ми е интересно как точно действа - става въпрос за оня болт с гайката, който стърчи от каплата, нали?
                Никога не съм разглобявал такава гума и не знам какво представлява това устройство папионът.

                А може и само линкче да прати някой, аз ще си го разгледам.

                Благодаря предварително!
                Hristo Draganov
                http://htftp.domainbg.com/HD/

                И аз искам България чиста ! ! !

                Коментар


                • #9
                  Папион

                  Ей за това става дума.

                  http://www.rockymountainatv.com/prod...s&navType=type
                  Иво Георгиев
                  Gworkshop

                  Коментар


                  • #10
                    като сглобиш гумата и стегнеш папиона (и аз не знаех че така се казва )
                    като го стегнеш той притиска пръстените на външната гума към каплата и така не може да превърти ако я спукаш

                    Коментар


                    • #11
                      Благодаря, и аз си мислех, че е нещо такова.
                      Hristo Draganov
                      http://htftp.domainbg.com/HD/

                      И аз искам България чиста ! ! !

                      Коментар


                      • #12
                        Папионът може да свърши и друга полезна работа!
                        Ако спукаш задна гума, можеш да се прибереш до "бокса" без тя да излезе от каплата.
                        Така карах на кръгът на Узана миналата година 40 км! Спасиха ме двата папиона на задната гума на Ямахата.
                        И запомнете: Никога не завивайте гайката на вентила, която го стяга към каплата Просто го хвърлете в кошчето.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #13
                          [quote="Петър Манолев"]

                          Йози, според мен не ти трябва, моторът ти е 28 коня, а и е доста тежък и изобщо не е рязък! Според мен не ти трябва такова нещо, но това си е мое мнение!

                          E как ще е тежък,като е около 106кг тои е "R" модификация!
                          EXTREME

                          Коментар


                          • #14
                            За 18 какъв размер да си взема
                            EXTREME

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от iozi
                              За 18 какъв размер да си взема
                              Размерите са според ширината на каплата
                              2010 CRF 250 R

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X