Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко вата в ауспуха?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко вата в ауспуха?

    Здравейте, имах малък проблем с ауспуха. Докато карах са се скъсали нитовете и се извади вътрешната част. Докато се усетя доста вата(не знам дали е обикновена или е специална за ауспуси демек за висока температура) беше излетяла. Та сега въпроса ми е дали цялото вътрешно да го обвия или само половината или само горе....Ето малко снимки, за да добиете представа. Ако някой има представа моля да сподели, че хич нямам време да ходя с мотора на сервиз и искам сам да го оправя.
    Прикачени файлове
    09 YZ290F Athena BB

  • #2
    До: Колко вата в ауспуха?

    Специална е ватата за алспуси. Мисля, че в ендуро магазина на пиротска имат и в Еди моторс, пък и в Мотобум. Искаш вата за 4т мотори щото е различна от тая за 2т. Митков беше писал, че използва някаква където се продава готово навита с картонче посредата и само нахлузваш твойта тръба и я напъхваш в гърнето. Иначе от другата дето е в пакет навиваш колкото се може повече около перфорираната тръба и натъпкваш в гърнето. Има още доста писано за ватите в алспусите тук в форума ако ти трябва още нещо да разбереш потърси сигурен съм, че в различните теми за алспуси има накъсана информация и за ватите.
    KAWASAKI Let the good times roll

    Коментар


    • #3
      До: Колко вата в ауспуха?

      Първоначално публикуван от SneFruu Преглед на мнение
      Здравейте, имах малък проблем с ауспуха. Докато карах са се скъсали нитовете и се извади вътрешната част. Докато се усетя доста вата(не знам дали е обикновена или е специална за ауспуси демек за висока температура) беше излетяла. Та сега въпроса ми е дали цялото вътрешно да го обвия или само половината или само горе....Ето малко снимки, за да добиете представа. Ако някой има представа моля да сподели, че хич нямам време да ходя с мотора на сервиз и искам сам да го оправя.
      Ватата е специална,даже има такава за 4Т и и за 2Т.Ако си купиш специална тя може да е направена само слагаш вътрешното и нитоваш.Ако си я слагаш ти гледаи да не я тъпчеш много плътно че си губи ефекта
      0888 074 049

      Коментар


      • #4
        До: Колко вата в ауспуха?

        Съжалявам, че леко спамвам, но да кажа, че звънях в еди, мотобум и Ендурото на Пиротска, но всички казаха , че нямат . Звъннах в БобиМХ и там имат(45лв 4т) Та който има такъв проблем да знае.
        09 YZ290F Athena BB

        Коментар


        • #5
          До: Колко вата в ауспуха?

          Аз лично моя проблем го реших по следния начин,когато отворих ауспоха нямаше и спомен от ватата отидох до железарията и взех най финната мрежа намотах я около надупчената траба и я завързах с тел ето по този начин.

          След което намазах с температуро устоичив силикон детайлите кадето трябваше да ги нитовам ето по този начин,като предварително poчистих от нагара с кореселин местата кадето намазах силикона.

          След кооето пристъпох към нитовахе.

          От другата страна на ауспуха се поставя ватата като се понатъпква но не много а умерено.

          След което намазвате с силикон капачето на ауспоха и го занитвате и него по този начим

          По този начин ватата след един сезон каране като отворих да видя какво е положението си беше на место
          Последно редактирано от Chinela; 12-02-09, 09:26.
          [SIGPIC][/SIGPIC]

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X