Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

    Темата произлиза от тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...418#post487418

    Качихме се с Алекс, помогнахме на хора с няколко коли да спят вкъщи тази вечер и се прибрахме обратно. На приключване се обади и дойде Ники (Huko), но към онзи момент нямаше повече дървета за махане от пътя.

    Отивайки към хотел Елица, картинката на Витоша е такава:


    Доста, доста нападали дървета по пътя, всичките бяха отрязани и трупите преместени. Последните 100-200м. преди Елица обаче имаше останали дървета, които запречваха пътя на останалите 4-5-6 коли пред хотела. В хотела снощи е имало и други гости, но явно предвидливо са си тръгнали по-рано днес, преди падането на дърветата. Съдейки по вятъра горе, натежалия сняг и дървета, определено мисля, че ще има още доста паднали дървета тази вечер...

    Още малко снимки:
    Малко преди хотела:








    Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 05-10-08, 20:48.

  • #2
    До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

    Браво на Алекс и Яро. Даваха и по телевизията как Гражданска защита реже и обяснява, че от парк Витоша не са си свършили работата и не са обезопасили предварително опасните дървета. Не знам да се смея или да ругая.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

      Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
      ... не са обезопасили предварително опасните дървета. Не знам да се смея или да ругая.
      И как да ги "обезопасят"? Да ходят да им обрулят шумата та да не задържа толкова сняг ли?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

        Компетентния служител на ГЗ не обясни какво има в предвид, затова и аз се дзверя. Но съм съгласен с Венци, това е едно добро дело, но не е типична операция за МСС.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

          Е, сигурно може да им се отреже по някой клон, който надвисва над пътя, както и по-сухите дървета. Дали това е смислено конкретно там, не зная.

          Коментар


          • #6
            До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

            Чак сега ми остана време да пиша (имахме гости).
            Имахме възможност - отидохме, за мен беше полезно - понаучих се как се работи с моторен трион - голям кеф, но сега ме болят ръцете Яко
            Някой от хората дойдоха да помагат, симпатяги, млади хора, някой не, но всички си тръгнаха. Извадихме късмет, че нито едно дърво не падна въру колата, едно - две паднаха докато бяхме там, но за щастие извън пътя), още си вадя стърготините от врата
            ето малко снимки (все пак правихме се че работим)



















            Коментар


            • #7
              До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

              Евала Колегие,Евала! Дайте да направиме един спешен национален телефон като 112 и да звънят на offroad-bulgaria.com.

              Бая буря е имало, "горе" .

              Коментар


              • #8
                До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                Браво момчета.
                За това ставаше въпрос.
                Колко му трябва на човека, едно джипче и бензинопилче.И най-вече ЖЕЛАНИЕ.
                (първите 2 могат да се закупят и 2-ра употреба)
                Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                http://www.cardomain.com/ride/2562837

                Коментар


                • #9
                  До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                  Много сте добри!
                  Поздравявам Ви!
                  ... to be continued

                  Коментар


                  • #10
                    До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                    Ей, човек да не ви даде моторен трион и повод.
                    Като комбайна в "Сибирският бръснар" сте.

                    Сериозно - браво на вас!
                    Направили сте необходимото и сте помогнали! Респект!

                    ...и сте се изкефили яко, нали ..

                    Коментар


                    • #11
                      До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                      Първоначално публикуван от Suzuki_Sj410 Преглед на мнение
                      Евала Колегие,Евала! Дайте да направиме един спешен национален телефон като 112 и да звънят на offroad-bulgaria.com.

                      Бая буря е имало, "горе" .
                      Не бих си го превръщал в работа и така имаше доста "разочаровани" от "Мудната" ни реакция. Една женица постоянно питаше кога ще отворим пътя и не одобряваше моят отговор "не знам кога, не знам и дали" (имаше по дебеличко дърво което ни караше да се съмняваме във възможностите на мъничкото трионче с което разполагахме).
                      Като се качвахме на 50-100 метра под падналите дървета видяхме такси, малко по-нагоре няколко човека разпитваха за него - упътихме ги, отговора беше "50 метра е Много, не можете ли да ни откарате до таксито?", та така...

                      По повод "Гражданска защита" - хората бяха свършили МНОГО работа - десетки, ако не и стотици дръвчета бяха отрязани и разчистени - БРАВО. За съжаление до хотела оставаха още 5-6 който или бяха паднали след тяхното заминаване или бяха им дошли в повече, не знам, но системата Деиства - което е Добре!

                      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                      Ей, човек да не ви даде моторен трион и повод.
                      Като комбайна в "Сибирският бръснар" сте.

                      Сериозно - браво на вас!
                      Направили сте необходимото и сте помогнали! Респект!

                      ...и сте се изкефили яко, нали ..
                      Всъщност аз все още нямам моторен трион, а ТРЯБВА да си купя, но ми трябва съвет, защото имам противоречиви изисквания, от една страна надали ще се ползва много в колата (не ми се иска да е 1500лв), от друга когато се наложи - си ТРЯБВА ХУБАВ моторен трион - дай акъл

                      Коментар


                      • #12
                        До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                        Първоначално публикуван от Suzuki_Sj410 Преглед на мнение
                        Евала Колегие,Евала! Дайте да направиме един спешен национален телефон като 112 и да звънят на offroad-bulgaria.com.

                        Бая буря е имало, "горе" .
                        ...ама импулсен.

                        Иначе, група от форума може определено да се справи по-добре от крадливците в МИС.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                          Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                          Всъщност аз все още нямам моторен трион, а ТРЯБВА да си купя, но ми трябва съвет, защото имам противоречиви изисквания, от една страна надали ще се ползва много в колата (не ми се иска да е 1500лв), от друга когато се наложи - си ТРЯБВА ХУБАВ моторен трион - дай акъл
                          STIHL според мен са най-добри /без да са най-скъпи/.... доколкото знам, няма да ставаш дървосекач, затова си вземи от по-малките /35см дължина на шината/... Струват 500-600лв...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            ... Всъщност аз все още нямам моторен трион, а ТРЯБВА да си купя, но ми трябва съвет, защото имам противоречиви изисквания, от една страна надали ще се ползва много в колата (не ми се иска да е 1500лв), от друга когато се наложи - си ТРЯБВА ХУБАВ моторен трион - дай акъл

                            Stihl MS 210 (сега май този модел е заменен от MS 211) за нашите цели ми върши добра работа и НЕ е 1500 лв.
                            Предполагам, че ще дойде малък за ония големи дървета, дето ги заобикаляхме в Родопите, но в повечето случаи ще е достатъчен.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Туристи останаха блокирани на Витоша заради паднал сняг

                              Брадва с заварена тръбичка това винаги нося в колата винаги пали и няма отказ не се чупи и не свършва бензина .Има само един недостатък после пие много ракия .
                              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X