Обява

Свий
Няма добавени обяви.

yamaha TT600 - връща газове в карба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • yamaha TT600 - връща газове в карба

    Проблемът ми е следният;вчера се скъса маншона между карборатора и цилиндъра и на ниски обороти припуква двигателят.и връща газовете през цепнатината на маншона.Това нормално ли е?А още по-странното е.че след няколко часа се скъса и другият маншон.Това на какво се дължи;на проблем в карборатора или в токовете?И да не забравя каква е ориентировачната цена на тези маншони?
    0 8 76 36 8 542

  • #2
    До: yamaha TT600 94 година

    Оправяи го барзо това и по добре не го карай !!! Можеш да си запалиш мотора така!! Като варне и запалиш ваздушния филтар от там инсталацията ... и става мн голяма баркотия ! Така един мой братовчед си изгори иж-то ,но бсе пак ижетата са по 100 лв . ,а не 2000-3000

    Коментар


    • #3
      До: yamaha TT600 - връща газове в карба

      Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
      Проблемът ми е следният;вчера се скъса маншона между карборатора и цилиндъра и на ниски обороти припуква двигателят.и връща газовете през цепнатината на маншона.Това нормално ли е?А още по-странното е.че след няколко часа се скъса и другият маншон.Това на какво се дължи;на проблем в карборатора или в токовете?И да не забравя каква е ориентировачната цена на тези маншони?
      Пипано ли е нещо по мотора?Много вероятно е маншоните да са се сцепили заради това че връща.Възможните причини според мен са лоша хлабина на клапаните или прескочил зъб на веригата(въпреки че това трудно може да стане).Аванса си е заложен заводски(в електрониката)и едва ли е от там(освен ако нещо не се е скапала).
      Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


      "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
      Джон Кенеди

      Коментар


      • #4
        До: yamaha TT600 - връща газове в карба

        ами отскоро эапочна да грее эареждането което се намира под эадния калник и эарежда когато си иска.някои можели даго провери това эареждане дали работи.ще эема нови маншони на карборатора ама парво мисля да се погледне эареждането эа да несе сцепят пак
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • #5
          До: yamaha TT600 - връща газове в карба

          Според мен зареждането не ти е причина за сцепването на маншона.
          Това, че връща газове значи, че в смукателните колектори влизат изгорели газове.
          Което директно води до мисълта, че има отворен всмукателен клапан повреме на чистенето на цилиндъра от газове.
          И аз като Емо мисля, че нещо или хлабините са много избягали или зацепването не е в ред.
          Мотора трака ли, ангренажната верига и тя може да се е преобтегнала и да се е разметила центровката.(скоро сменял ли си я тази верига)
          KAWASAKI Let the good times roll

          Коментар


          • #6
            До: yamaha TT600 - връща газове в карба

            еми мотора е нов внос как дая провера веригата дали е раэтегнаталмакарче ме самнява мотора варви эверски даже вчера преди даго раэглобя го отлепих на четварта
            0 8 76 36 8 542

            Коментар


            • #7
              До: yamaha TT600 - връща газове в карба

              А как е с паленето? Ако не е правилно зацепена веригата има 2 възможности. Да ти пали много трудно обаче да върви като изоглавен или да пали само като го погледнеш обаче да не върви. Ти казваш, че върви много. Но това не ми се вярва да е щото може би щеше да среща бутало и клапан.
              Но проблема съм 100% сигурен, че ти идва от клапаните явно не затварят когато трябва. Може и да са се деформирали и да пропускат.
              Премери им хлабините като за начало данеби някой клапан да е останал без луфт.
              Недей много да го караш, че да не се подпали сместа в карбуратора и да изгориш като факла.
              KAWASAKI Let the good times roll

              Коментар


              • #8
                До: yamaha TT600 - връща газове в карба

                тук си прав пали малко трудно
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #9
                  До: yamaha TT600 - връща газове в карба

                  Еми ето ще си излезе проблема.
                  Така е като си копуваме нови стари мотори. Всички сме така 1то нещо което се прави е ремонт после се кефиш.
                  Откарай го на майстор сигурно ще ти смени ангренажна верига и ще ти направи центоровката. Радвай се че не чука на умряло, че тогава щеше да е дебела работата. Пак ти казвам недей го кара та да не срещне буталото с клапаните и тогава....
                  KAWASAKI Let the good times roll

                  Коментар


                  • #10
                    До: yamaha TT600 - връща газове в карба

                    Това ,че пали трудно не е индикация за проблем.При положение , че имаш мотора от скоро е нормално да мине време докато му налучкаш чалъма(Яамахите са капризни на смукач,важна е настройката на декомпресора,положението на буталото и т.н.-лека-полека ще му свикнеш и ще ти пали от едно ритане).По вероятно е да е клапан.Когато луфта е малък,някой от клапаните стои леко отворен и изпуска газове-в твоя случай всмукателен клапан.Провери хлабината(всм 0,05-0,10/ изп 0,10-0,15 на студен двигател).Ако е от клапани би трябвало да ти гасне(или да се опитва да гасне) на ниски обороти след като загрее.
                    Последно редактирано от ЕМО; 07-10-08, 19:53. Причина: допълване
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #11
                      До: yamaha TT600 - връща газове в карба

                      А може би по удачно ще е ако му премериш компресията . Така поне ще знаеш дали няма прогорял клапан /с идеална хлабина/ или друго нещо си. Ама не карай така.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #12
                        До: yamaha TT600 - връща газове в карба

                        Маншоните са пладнешки обир - около 200 кинта от ямаха. но няма как, стискаш зъби и даваш ...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X