Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

    Паднаха температурите и забелязах че фронтерката взе да не загрява - термостат.Да ама се предлага на цена 170-200лв заедно с алуминиевата отливка и датчика за температура,та взех та го отворих и извадих самия термостат.В магазин за авточасти чевека го погледна и каза че само термостат не се предлага ама от някакъв друг опел за 30лв пак с алуминиева отливка само че различна ,тремостата е същия 92-17С.Смених си само термостата и сега си е ОК.Това е само за да не се набута някои с парички за оргинален.Поздрави на всички!

  • #2
    До: Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

    От кои модел Опел го купи и къде се намира магазина?И аз го закъсах и търся да купя в София

    Коментар


    • #3
      До: Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

      щеше да е добре направо да напишеш кода на часттатака ще помогнеш на доста страдалци...

      Коментар


      • #4
        До: Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

        Аз купувах нов от Опел за 230лв
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #5
          До: Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

          Утре ще питам пак за подробна инфо, че изхвърлих кутийката.Магазина е в провинцията.А и не питах за кой Опел е ,само видях че е същия.

          Коментар


          • #6
            До: Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

            Марка - BEHR
            Кат No 1.163.92.344
            Това ми продиктуваха

            Коментар


            • #7
              До: Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

              Благодарско

              Коментар


              • #8
                Re: Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

                Да съживя малко темата. Днес отидох да ми правят термостата, на моята фронтера, и се оказа че горе цитираната част, няма нищо общо с термостата на фронтерата ми. Иначе двг-то трябва да е същото X22DTH. Изкарах термостата от кожуха, сега ще се поразровя из магазините да видя какво мога да намеря, и ще пиша.

                Коментар


                • #9
                  От: Re: Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

                  И аз бях за термостат, колега, доверявам се на Wahler за колите ми досега. Беше на цена 150 лева. Не знам как си го свалили от кожуха честно казано - той си върви с кожуха и термодатчика. Кажи ако успееш да го набуташ, щото ме съмнява.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

                    Махането е лесно. След като свалиш кожуха, просто завърташ термостата малко настрани да му се откопчеят учишките от държача и сам си пада. Намерихме някакъв сходен, пак от опел, сложих го, но нещо не се получи работата. Пак не загрява. Днес обаче е много студено да се занимавам с него.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Термостат Фронтера Б 99г. 2.2DTI

                      Първоначално публикуван от fang Преглед на мнение
                      Махането е лесно. След като свалиш кожуха, просто завърташ термостата малко настрани да му се откопчеят учишките от държача и сам си пада. Намерихме някакъв сходен, пак от опел, сложих го, но нещо не се получи работата. Пак не загрява. Днес обаче е много студено да се занимавам с него.
                      Колега, погледни дали клапана на термостата приляга плътно в кожуха. Аз взех на Behr и се оказа, че оста е малко по-дълга от този скъпия и се наложи интервенция с ъглошлайфа, за да прилепне плътно. На пръв поглед изглежда, че затваря плътно, но се оказва, че около 1-2 мм не уплътнява.
                      TOYOTA LAND CRUISER 120
                      OPEL FRONTERA B 2.2 DTI
                      YAMAHA TDM 850 4TX

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X