Обява

Свий
Няма добавени обяви.

.357 magnum или .44 magnum

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • .357 magnum или .44 magnum

    Ще се радвам ако някой който има опит с двата вида муниции сподели конкретни наблюдения... Освен това ме интересува доколко .44 магнум се произвежда от европейски производители...?
    VPetrov.photography

  • #2
    До: .357 magnum или .44 magnum

    Привет!
    Най вероятно става въпрос за оръжие за лов...Хм...револвер...бравос...
    Абе началник ти на лов за слонове ли си тръгнал...
    Имам скромен опит и с двата вида боеприпас и ще го споделя...по около двеста фишека и с двата...
    357 маг. има дулна енергия от около 725-900 джаула при цев 120 мм.
    44 маг. има дулна енергия от около 900-1100 джаула при цев 120 мм.
    Сиреч 44 маг. е с около 20-25% по мощен...
    Въпроса който трябва да си изясни всеки желаещ да притежава оръжие от тези калибри е дали може да понесе отката и тежеста...
    Съвет от мен...ако може...значи се отива в някой тир и се пуца до припадък и с двата калибъра...който ти е най на сърце...той да бъде...
    След мъничко още...
    Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
    .................................................................................................
    Е. Абу

    Коментар


    • #3
      До: .357 magnum или .44 magnum

      Привет!
      Да продължа...
      Бях свидетел как гръмнаха гуци с 357 маг. от 3-5 метра...ами имах чувството, че го отхвърли на зад...баси нервите дето ги имаше този пич...притеснявал се да не гръмне някое от гончетата...за което има моите адмирации...
      Лично за мен 357 маг.
      По евтини муниции произвеждани както от Първи Партизан така и от Селиер и Бело...не лоши фирми...
      За 44 маг. трябва да си по корав в ръцете и бая щанга да се вдига...
      Пък и муницията е чисто американска и май много рядко съм я срещал по нашите оръжейни магазини и почти не се произвежда от европейски фирми...
      Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
      .................................................................................................
      Е. Абу

      Коментар


      • #4
        До: .357 magnum или .44 magnum

        Значи говорим за ей това оръжие във съответно вариант .357 или .44:
        http://www.isd-bg.com/product.php?product=95


        Няма проблем нито с теглото на човека нито с щангите...

        Притеснителното е явно липсата на масов боеприпас за .44 т.е. автоматично би значело и доста скъпа тренировка...

        Всъщност и това е причината да не се разглежда ей този вариант: http://www.isd-bg.com/product.php?product=92
        който ми се струва като енергия на проектила доста по-добра идея... в сравнение с предишните... Но с него не съм стрелял никога и нямам представа... Съвета за стрелбището е добър и задължителен... въпросът е ако някой знае нещо да го обсъдим, а без тестове явно няма да се мине...

        Според това което намирам тук там .44 твърдят че дава по-добра групираност при еднакви други условия...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: .357 magnum или .44 magnum

          И като си говорим за подобни боеприпаси някой има ли практически наблюдения на отката свързани с типа на боеприпаса и дължината на цевта при револверите...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            До: .357 magnum или .44 magnum

            Привет!
            За съжаление нямам такива наблюдения...
            Като се замисля обаче по дългата цев означава по пълно изгаряне на барута, по голяма дулна енергия...това ме навежда и на ред мисли, но...
            Успех с избора...и наслука...
            Историята на цивилизацията може да се опише с шест думи: колкото повече знаеш, толкова повече можеш.
            .................................................................................................
            Е. Абу

            Коментар


            • #7
              До: .357 magnum или .44 magnum

              Благодаря ви уважаеми колега но ловът въобще не е тема в случая... те животните в гората си имат достатъчно грижи и без нас...

              Да не говорим че за воденето на лов с револвер си има такива модели с дълги цеви те обаче са забранени от закона тук...

              Големите калибри по принцип са по-слабо представени и за тях има много малко писано тук... ще се радвам на всяка по интересна информация по въпроса...
              Последно редактирано от Венцислав Петров; 20-09-08, 18:27.
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #8
                До: .357 magnum или .44 magnum

                Венци здравей,

                Аз съм пред същата дилема, само, че аз малко по-убеден съм за .44

                Ако си ОК може да спретнем едно пуцане някъде където имат .44 защото във ВИПа например няма .44 имат .45 и .357 е и .500 ама това е като да гърмиш с базука с рязана цев ) трещи толкова но няма откат много, което е изненадващо

                Моя избор за револвер е РЮГЕР, просто ми легна на сърцето...

                И аз като теб съм прекарал доста нощи в четене за да си подпомогна избора с мнения на хора от извора и те Американосите казват, .44 а и мунициите не ме притесняват, има ги за около лев и .. зависи от къде за кого и по колко...

                Просто ефекта при изстрел компенсира дори липсата на попадение било срещу човек или животно )

                А това с отката се лекува с тренировки...

                Последно намигване в ползва на .44, стреляй по една мишена и с двата калибъра и ще разбереш защо американосите го харесват повече, .357 прави дупчица като от комар .44 дупчи като с перфоратор за бетон, на входа следователно стоп ефекта е лееееко по в негова полза, нещо което на мен ми трябва...

                НЕ знам кой беше го споменал, за полицая който говорил за един негов случай "аз стрелям, и стрелям, и стрелям и стрелям а той все идва и все идва..." тва в калибър 9х...

                Много поздрави,
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  До: .357 magnum или .44 magnum

                  И кфоо? Кат треснеш с таквоа трансформаторна будка, и тя стаа на дреп?
                  Супър!
                  Ако купувате такива неща за гъзария - няма ядове с никви калибри. Особено ако ги изпразвате на стрелбището на фенклуба на калибъра. Или там марката.
                  Ако обаче ги купувате за не дай Боже, то всичките не стават за нищо. Освен масовите за местността. В нашия случай - 9х18 и х 19. Някъде в Тексас - и някви с точки в началото. Но вие май не живеете там ...

                  Коментар


                  • #10
                    До: .357 magnum или .44 magnum

                    Стефане здравей,

                    При цялото ми уважение към теб, отдавна не сме в условията на робство или няколко месечна военна обсада с пълно ембарго на вносни стоки!!!

                    И без това по закон имаш право на 50 патрона у дома, и без това по закон КНО на цивилни се води за неизбежна самоотбрана...

                    И ако недай си боже закъсам за муниции .44 и живота ми зависи от това, първия срещнат с МАКАРЕНА ще е будката ми за снабдяване, особено ако е нощем и съм с винкел или дебелостенна тръба в ръката

                    Стига с тези твои идея, за война може би са ОК ама тук сме цивилни и за нашите нужди може да ползваме всичко, което ни хареса...

                    И не на последно място но .44 не е голям проблем да стреля с пистолетен .45, не като го извадиш от кутията но има начин, американосите не случайно го споменават...

                    Много поздрави,
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #11
                      До: .357 magnum или .44 magnum

                      Здравейте колеги,късно видях темата,и искам да споделя своя малък опит с двата калибъра.Моите адмирации също са за калибър 44-магнум.Имам само една забележка,аз не мога да постигна бърза стрелба с него колкото и да опитвах-праща ми цевта след всеки истрел ,на около45градуса нагоре.И още нещо такъв револвер е много обемист и издува много дрехите.Колкото за това че може да отхвърли диво прасе при попадение в него,неми се вярва/питомно не може,изпитано,в главата падат като сноп и с 9мм./.

                      Коментар


                      • #12
                        До: .357 magnum или .44 magnum

                        Естествено, че по-големият винаги е за предпочитане, стига да е по мярка на стрелеца. Съразмерен мъж над 190 и 100 кг с адекватни трицепси би трябвало с тренировки да постигне скорострелността и групираността на някой с по-нормални данни и с .357.

                        Единственият начин е всеки на стрелбище да пробва дали се чувства достатъчно комфортно с втория изстрел след известна практика.

                        Съображенията, че няма патрони за цивилни цели са несъстоятелни. Пари да има, другото се намира/доставя.

                        Коментар


                        • #13
                          До: .357 magnum или .44 magnum

                          .357 съм имал известно време, с .44 съм гърмял само 2-3 барабана по стрелбища. На мен лично втория ми идва прекалено силен, ама и аз съм си от по-стройните . Така че трябва да се пробва. По-голямото естествено е и по-добро, но е масово и мнението, че и първия е достатъчно силен. Едно предимство на .357 магнум е и че няма проблем да стреля и с .38 спешъл, който е с по-малък заряд, което означава че може да се тренира до припадък с минимална(пренебрежителна) амортизация на оръжието и още по-евтин боеприпас.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: .357 magnum или .44 magnum

                            Първоначално публикуван от Тодор (Zaarin) Преглед на мнение
                            Едно предимство на .357 магнум е и че няма проблем да стреля и с .38 спешъл, който е с по-малък заряд, което означава че може да се тренира до припадък с минимална(пренебрежителна) амортизация на оръжието и още по-евтин боеприпас.
                            E, точно пък това не го разбирам. Тренировки за какво? Ако е за практическо приложение, трябва да се гонят максимално близки до действителността условия. Като някой свикне с мижавия .38, не го виждам да се оправи сносно с .357 в доста по-сложна ситуация. Тая работа е почти като "тренировки" с вкладни цеви .22 - плякане за кеф.

                            Кво се хващате за амортизацията и за цените на патроните? Тези Смитове са по 2 хилки. Все едно някой да си купи G500 и после да се завайка, че много гори и обслужването му е скъпо...

                            Коментар


                            • #15
                              До: .357 magnum или .44 magnum

                              Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                              ...плякане за кеф.
                              Именно .

                              Иначе естествено, че трябва да си се тренира за реални ситуации с .357 магнум, но нищо не пречи да се изстрелва за кеф по още някоя кутия .38 спешъл . Пък и дори с по-мизерен боеприпас, твоето оръжие си е твоето оръжие и си свикваш с него, а не с някое взето от стрелбището. Колкото до амортизацията... не е до парите, а до разправиите по бракуване на оръжие и взимане на ново. Карат те да го отлагаш... а оръжието става все по-малко надежно и по-малко надежно...
                              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X