Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да помогнем за лечението на Едита!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да помогнем за лечението на Едита!

    Преди известно време моето малко дете претърпя злополука и се наложи да бъде под наблюдение за няколко дни в Пирогов. Там съпругата ми се запозна със семейство от Горна Оряховица, чиито детенце Едита на 5 години е с костен тумор и се нуждае от лечение в чужбина. Засега надеждите на родителите са за лечение във френска клиника, като предполагаемите разходи ще бъдат около 60 000 евро. На този адрес http://geocities.com/edita_tzvyatkova Рени (майката на Еди) е поместила повече информация.

    Ще се радвам, ако успеем частично да помогнем за набиране на средствата и успеем да спасим Едита, както и да върнем радостта на родителите.

    П.П. Линкът в момента не работи.

    Тук е информацията от друг форум:

    Здравейте.Казвам се Рени Цвяткова и освен това съм и една разтревожена и тъжна майка.Имам дъщеричка Едита Ивайлова Цвяткова на 5год. с ЕГН-0341061470. От ноември 2007 година дъщеря ми е със силни болки и кризи в шийната област на ниво С3-С4. Лекувана за какво ли не,всеки лекар изпробваше неговия си метод на лечение,а диагноза на дето ми не беше поставена.Аз съм мед.сестра във В.Търново във интензивна кардиология имам доста познати във тази гилдия и се почна едно разкатаване къде ли не,Г.Оряховица,В.Търново,Плевен,Габрово и София безброй пъти.Нищо.Едита пие какво ли не,резултат и диагноза още няма,а състоянието и става все по-зле.На поредния магнитен резонанс на дата 15,08,08г след 10м разигравания се откри Туморна формация във същия шиен отдел където дете си показваше от самото начало.Още на първия скенер януари месец тумора се вижда,но уви...няма лекар който да го види.Между другото бях посъветвана да заведа детето си на психиатър,защото симулирало болка.Но да го оставим това.Благодарение на това,че от 4 те скенера и магнитни резонанси който съм и правила никой не забеляза Ту маса,а тя си се вижда много ясно от самото начало, вече е обхваната и вертебралната артерия от тумора.Спешно Еди се оперира от Проф.Габровски във Пирогов.Тумора е отстранен частично,диагнозата е страшна Остиосарком-злакачествен тумор.Аз не се спрях до тук.Взех си стакалцата от натривките на тумора и се консултирах със още пет патоанатома във София.Парадокса е този,че всички те имат различно становеще относно диагнозата т.е историята се повтаря.16 дни вече от операцията на Еди всички патоанатоми все още спорят относто произхода на туморната маса.А остатъка от тумора във нея расте и кризите се завърнаха пак.Лекарите ми казаха ,че са до тук.На БГ ниво това може да се свърши,няма апаратура а освен проф.Габровски никой не пое риска да я отвори.Да се оперира във непосредстева близос до вертебралната артерия е мн.рисковано,а тумора който е останал се е вкопчил именно във нея.Поради това деликатно място на което е разположен,ни препоръчват повторната операция да се извърши във чужбина и по точно във Франция.Разказах Ви моята мъка и сега се обръщам към Вас за помощ и съдействие.Парите който ми трябват са непосилни за мен и за семейството ми.Моля,за вашето финансово подпомагане за лечението на детенцето ми във чужбина и за разпространяването на случея за набиране на средства.Знам,че Ви е писнало от такива като мен,но аз съм майка и съм длъжна да опитам.Благодаря предварително,че отделихте време и за мен.
    Мобилния ми тел-н е 0887698528 reni_dr@abv.bg
    Ако проявите интерес и Ви е трогнало всичко това,което споделих ще ви приложа и всички необходими документи и епикризи относто заболявето и лечението на Едита тук.
    Последно редактирано от Ivanov; 17-09-08, 13:57.

  • #2
    До: Да помогнем за лечението на Едита!

    Еди и банковите сметки:
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      До: Да помогнем за лечението на Едита!

      Ето другият сайт на Едита.

      http://www.edita2008.hit.bg/index.htm

      Аз съм роднина на детето и силно вярвам, че всичко ще се оправи с малко наша помощ!

      Коментар


      • #4
        До: Да помогнем за лечението на Едита!

        Имате моята скромна подкрепа!
        Дано да е живо и здраво детенцето!
        Ferrum dum ignis candet cudendum est.

        Коментар


        • #5
          До: Да помогнем за лечението на Едита!

          Имате нашата скромна подкрепа...

          Мила Еди, вярвам, че всичко това скоро ще е зад гърба ти и ще се радваш на детството си здрава, все така красива и слънчева!

          Рени, сила и кураж ... от майка за майка!
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • #6
            До: Да помогнем за лечението на Едита!

            Благодаря ви за подкрепата Vili4ka и Blacksmith! Със съпругата ми се чувстваме се съпричастни към Еди и семейството й. Стискаме й палци.

            Родителите се опитват по всички възможни начини да осигурят лечение на детето в чужбина и по-конкретно във френска клиника. В тази връзка евентуални контакти там също са изключително полезни. Но за това повече информация може да даде Рени (майката на Еди).

            Коментар


            • #7
              До: Да помогнем за лечението на Едита!

              Колеги, хайде да се организираме, 10 лв не са проблем за никого, ако дадем дори само по толкова ще помогнем на детето!
              Нека бъдем хора!
              Ferrum dum ignis candet cudendum est.

              Коментар


              • #8
                До: Да помогнем за лечението на Едита!

                Ако е проблем да се ходи до банката и т.н, аз предлагам следното : Да се организират срещи (по градове ) и на тях кой колкото иска толкова да даде На всяка среща да има бира, лафче и отговорник, който да събере парите от желаещите да помогнат. И междувременно ще си поговорите face-to-face, кой с каквото има да се похвали и все такива приятни неща.

                Ако сте ЗА ще помагам с каквото мога по организацията и т.н. (за София)
                Кръвна група 0+

                Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

                Коментар


                • #9
                  До: Да помогнем за лечението на Едита!

                  Детето консултирано ли е с онкохематолог? Предполагаемата диагноза изисква провеждане на адювантна (лъче- и химио-)терапия в срок, която може да има ефективност много по-голяма от тази на повторна оперативна интервенция... ако е необходимо мога да съдействам за канализиране на консултацията.
                  p.s. световния стандарт при тези случаи (според това което майката е написала по-горе) изисква дори само биопсия (минимална оперативна интервенция целяща само вземане на материал за изследване) с последваща химио- и лъче-терапия. Последната може да се проведе без проблеми и в България, като преживяемостта на болните е много по-добра в сравнение с преди 10-20 години (в световен мащаб).
                  Последно редактирано от emanuilis; 24-09-08, 21:25.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #10
                    До: Да помогнем за лечението на Едита!

                    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                    Детето консултирано ли е с онкохематолог? Предполагаемата диагноза изисква провеждане на адювантна терапия в срок, която може да има ефективност много по-голяма от тази на повторна оперативна интервенция... ако е необходимо мога да съдействам за канализиране на консултацията.
                    От разговор с Рени в средата на миналата седмица знам, че все още детето е без диагноза. Тъй като различни специалисти са давали различни диагнози. Има подадени документи в Министерството на здравеопазването и оттам се чака одобряване на държавно финансиране за лечение в чужбина.

                    Ако имате възможност за някакво съдействие най-добре е да се свържете с Рени на телефон 0887 698528.

                    Благодаря Ви!

                    П.П. Или пък ако е удобно Вие оставете телефон (може и на лични), за да може майката да се свърже с Вас.
                    Последно редактирано от Ivanov; 24-09-08, 21:29.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Да помогнем за лечението на Едита!

                      Има смисъл материала от първата операция да бъде консултиран извън България ако има проблем с патоанатомичната диагноза. Ако е наистина сарком на Юинг или невробластом - ефективното лечение е лъче- и химио- терапия. Последната се прави и в България и в чужбина по един и същи начин. Ако има неврологичен дефицит с компресия на гръбначния мозък може да се мисли за частично отстраняване на участъка от тумора участващ в притискането. Процедурата не е нова за водещите неврохирургични клиники в България (Пирогов е само една от тях)...
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да помогнем за лечението на Едита!

                        Предлагам Emanuilis в рамките на възможното и ако има време да поеме координацията по темата що се отнася до общуването с майката на детето и с изясняване на основния въпрос който повдигна.

                        От моя страна, ако след изясняване на въпроса все още е нужна връзка с Франция, мога да помогна с преводи и телефонни разговори, ако е нужна връзка с единствено френскоговорящи. На изместена часова зона съм, но би трябвало да мога да се свържа ако се наложи. Превод на официална кореспонденция ако се наложи, и прочие.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • #13
                          До: Да помогнем за лечението на Едита!

                          Каквото зависи от мен - ще го направя! Тук съм всеки ден, подал съм телефон за връзка на Ivanov.
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #14
                            До: Да помогнем за лечението на Едита!

                            Само искам да допълня и подчертая, че адекватната и точна патохистологична диагноза е определяща за последващото лечение и бъдещето на детето! Разликата в прогнозата и лечението между остеобластом (според приложената епикризата от Пирогов) и остеосарком (според думите на майката) е огромна.
                            Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                            „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                            LZ1EMS

                            Коментар


                            • #15
                              До: Да помогнем за лечението на Едита!

                              По информация от Рени от преди две седмици - туморът е доброкачествен. Лечението ще бъде оперативно във френска клиника и престоят се очаква да бъде продължителен (около 4 месеца).

                              Има и нов сайт на Едита - www.editka.net.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X