Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да намаля разхода на гориво?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да намаля разхода на гориво?

    Здравейте. Значи мотора ми е Jawa 175, и проблема е, че бензина който му сипвам го няма за нищо. Сипвам му 2л. излизам из село и сигурно карам с него към 2-3км. най-много. Как да намаля разхода на гориво? Той ме разори. Иглата съм я сложил на 2-рата ресничка, но... незнам вече...
    Пази душата си, не гумите!

  • #2
    До: Как да намаля разхода на гориво?

    Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
    Иглата съм я сложил на 2-рата ресничка, но... незнам вече...
    Коя втора? От горе на долу ли?

    Коментар


    • #3
      До: Как да намаля разхода на гориво?

      Да
      Пази душата си, не гумите!

      Коментар


      • #4
        До: Как да намаля разхода на гориво?

        Тоя мотор върви ли иначе?
        Възд. филтър чист ли е?

        Коментар


        • #5
          До: Как да намаля разхода на гориво?

          Ами върви да. Има филтър, но ми казаха, че бил маслен или нещо от сорта...
          Прикачени файлове
          Пази душата си, не гумите!

          Коментар


          • #6
            До: Как да намаля разхода на гориво?

            Първоначално публикуван от Di4kata Преглед на мнение
            Ами върви да. Има филтър, но ми казаха, че бил маслен или нещо от сорта...
            да не искаш да кажеш - омасляващ се?

            Ако е такъв - изпери го хубаво и го омазни с масло, ама не да го "изкъпеш"...

            Коментар


            • #7
              До: Как да намаля разхода на гориво?

              Виж го в горното ми мнение. А как да го изпера?
              Пази душата си, не гумите!

              Коментар


              • #8
                До: Как да намаля разхода на гориво?

                изчисти го бе пич
                нещо с обезмаслители, бензин... почисти го... свали го от скобата и действай
                вътре какво има - нещо дунапрен(или подобно) има ли или само финна мрежа, огледай го... прецени, технически грамотен ми се виждаш

                Коментар


                • #9
                  До: Как да намаля разхода на гориво?

                  Аха, благодаря . Има като нещо като мрежа да. Сега ще ида да го видя.
                  Пази душата си, не гумите!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да намаля разхода на гориво?

                    Филтъра го промий хубаво с бензин! Ама едва ли е от филтъра защото тоя тип филтри са колкото да не влезе някой голям камък в двигателя, та трудно се запушват!
                    Мотора е доста стар и не се знае колко собственика е сменил, така че разглоби и хубаво огледай и карбуратора! Може иглата или жигльора вече да са износени, може някой преди тебе да е подменял, разменял или модифицирал жигльори.
                    Освен това предполагам че километража не ти работи! Ако е така, направи си сигурно и достоверно засичане колко ти харчи мотора, за да не се окаже че това дето го мислиш за 3 км. не е 3 км.
                    Явата се славеше като икономичен мотор навремето!
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да намаля разхода на гориво?

                      Промих го с бензин. Смазах го с масло. Абе, ще го карам още малко, пък ще го продам... Вече и без това съм дал повече пари за части отколкото струва мотора . Доколкото знам, аз съм 3 или 4 собственик. Като гледах в една книжка, там пишеше 2 на 100. Добре щеше да е така .
                      Пази душата си, не гумите!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да намаля разхода на гориво?

                        Слави ти е написал следващата стъпка...
                        жигльор и игла...
                        Ама трябва да знаеш оригиналния им размер... трябва ти ръководство
                        Хубаво е да си сложиш нови, ама къде ще ги намериш...
                        Не че неможе да се направи жигльор от някой сречен техничар...
                        Но трябва човек който работи с микрони и има инструмент за това
                        абе дълга и широка е, гледай да го позакърпиш нещо, свали иглата докрай, карай колкото може и същевременно събирай кинти и търси нещо японско, следи обявите... и все нещо 125 за 1000-1500 ще изпадне що годе добро

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да намаля разхода на гориво?

                          Благодаря Ви! Ще карам баща ми, дано се съгласи да ми земе нещо по-така . Има един магазин в Плевен, продават сякакви части за стари мотори. Ще отида да проверя за жигльор и игла.
                          Пази душата си, не гумите!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да намаля разхода на гориво?

                            Абе аз имам един познат, който имаше Ява 250 и казва, че му гори
                            2,5л/100км , ама аз не мога да повярвам. Пък щом казваш, че в книжката го пише, може и да е вярно.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да намаля разхода на гориво?

                              Първоначално публикуван от motofen Преглед на мнение
                              Абе аз имам един познат, който имаше Ява 250 и казва, че му гори
                              2,5л/100км , ама аз не мога да повярвам. Пък щом казваш, че в книжката го пише, може и да е вярно.
                              А, 2,5 л/100 км едва ли ..., зависи къде и как се кара.
                              На баща ми "калинката" (триколка Ява велорекс за който не знае) беше с двигател от Ява 250 кубика и му харчеше градско (само по асфалта) към 4,5-5 л/100 км
                              Тая твоята Ява Дичка би трябвало да гори сравнително малко (е, няма да е 2/100 сигурно ).
                              Според мене също нещо карбуратора не ти е добре ..., но така от компютъра как да ти кажа .... виж, огледай също да не тече бензин отнякъде (от карбуратора имам предвид).

                              А за филтъра - както е казал Слави, той служи предимно за да не ти влезне някоя муха или някой камък в карбуратора - представлява няколко метални мрежички една върху друга, и съответно завъртяни една спрямо друга - просто промиваш с бензин и го омасляваш с масло (за да обира поне праха), това му е поддръжката.

                              Абе да не би да го караш затворен (като за студен мотор) тоя филтър? (извинявам се за тъпия въпрос)
                              Т.е. отворите му да са затворени с тая въртящата метална пластина?

                              За сравнение аз навремето като си карах MZ-та (ES 150), ама само и единствено по черно и то яко напъване (често се стигаше дотам, че трябва да спирам и да го почивам да изстине, защото просто губеше мощност от прегряване, добре че буталото беше поизносено), та съм го засичал, и горе-долу също ми даваше към 4-5 л/100 км - много е ще кажеш, ама при това мойто каране май е горе-долу нормално
                              Последно редактирано от HD; 14-09-08, 00:05.
                              Hristo Draganov
                              http://htftp.domainbg.com/HD/

                              И аз искам България чиста ! ! !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X