Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фолксваген Транспортер 4х4???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фолксваген Транспортер 4х4???

    Имам следния въпрос:
    Някой виждал ли е,или да е чувал за микробус Фолксфаген Транспортер 4х4?
    Имам си един, който си е 4х2, задно предаване.
    Доволен съм от него, но проблемът му е, че на неравен терен често едното му колело остава във въздуха.
    И ако е някое от задните, си е жива трагедия!!!
    Няма ли някой, който да ми стъпи на задната броня, за да зацепи колелото към земята, там си и оставам.
    Амбицирал съм се да му монтирам преден двигателен мост и подобаваща скоростна кутия от фабричния вариант Транспортер4х4.
    Ако съществува такъв и намеря съответните части, разбира се.
    Последно редактирано от Ясен; 01-10-08, 23:07.

  • #2
    До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

    Съществуват, поне тези ръбестите (последните със заден двигател) имаха такъв модел. В Германия съм виждал такива полицейски, което означава че трябва да може да се намери такъв.

    И тия старите май имат 4х4 вариант, но там предполагам е колекционерска рядкост.

    http://www.ltv-vwc.org.uk/wheelspin/...erd_Vans03.htm
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #3
      До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

      По принцип всичко е възможно но зависи на каква цена?
      Няма рама, екзотичен модел?
      Слагай по една ръчна спирачка на всяко колело и може без някой да се катери по броните.

      Коментар


      • #4
        До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

        И Т2 и Т4 имат вариант 4Х4. Дори в Мобиле БГ има доста за продажба. Не знам доколко ще е рентабилно да преработваш твоя бус..
        Последно редактирано от Ясен; 05-09-08, 11:48.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

          Отиваш при Жоро Транспортера в Сухудол - той ги има тези части и много ще ти се зардва. Но те предупреждавам, че стойността на ремонтите ще надхвърли в пъти стойността на автомобила
          Последно редактирано от Ясен; 05-09-08, 11:49.

          Коментар


          • #6
            До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
            И Т2 и Т4 имат вариант 4Х4-дори в Мобиле БГ има доста за продажба.Незнам до колко ще е рентабилно да преработваш твоя бус..
            Правилно!Ако си фен на марката-продавай и си вземи Транспортер Синхро.Аз имам Голф Синхро, подготвен за гората,а сега се замислям и за Транспортер Синхро,че ми трябва и бус от време на време...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

              Благодаря ви за ценните съвети. Бусчето не ми е за продан, защото е вярна изпитана машинка, наследство от баща ми.
              Интересно ми е предложението за 2 отделни ръчни, но мисля, че подаването на пълния въртящ момент към едно от колелата (и то с обороти х2) ще ми сръска каре или скорости.
              Колкото до Синхро-то(Т4), за мен т"ва е нежна колица.
              Моят Транспортер(Т2) с товар 1.5-2t си пълзи добре по черно.
              Недостатъка му ви го описах.
              Моля ви, да ме ориентирате в цените на необходимите ми части, съвместими с Транспортер Т2 83-84г., 1.6 дизел:
              1.Скорости с раздатка към предния мост
              2.Кардан
              3.Двигателен преден мост
              Последно редактирано от Ясен; 05-09-08, 11:51.

              Коментар


              • #8
                До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

                Нито ще ти "сръска" каре, нито скорости. Не знам кой ти ги е наговорил такива. Слагай 2-те ръчни и забравай за проблема. Иначе се вкарваш в приключение, за което не съм сигурен дали си готов, и още повече, дали си струва.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

                  Първоначално публикуван от kpaco Преглед на мнение
                  Благодаря ви за ценните съвети.Бусчето не ми е за продан, защото е вярна изпитана машинка,наследство от баща ми.
                  Интересно ми е предложението за 2 отделни ръчни,но мисля че подаването на пълния въртящ момент към едно от колелата(и то с обороти х2)ще ми сръска каре или скорости.
                  Колкото до Синхро-то(Т4),за мен т"ва е нежна колица.
                  Моят Транспортер(Т2) с товар 1.5-2t си пълзи добре по черно.
                  Недостатъкът му ви го описах.
                  Моля ви да ме ориентирате в цените на необходимите ми части:
                  Съвместими с ТранспортерТ2 83-84г.,1.6 дизел
                  1.Скорости с раздатка към предния мост
                  2.Кардан
                  3.Двигателен преден мост
                  Както казаха колегите по-горе има и Т2 Синхро. От опита ми с подобен род автомобли,имам съмнения,че ще минеш само с поставяне на друга кутия и преден мост. Поне при голфовете, купетата са различни. Не можеш да направиш от обикновен Голф - синхро. Няма място за кардана в тунела. Но ако си решил да се вкарваш в лютеницата - потърси по моргите Т2 Синхро и пробвай. Мисля, че има някакъв шанс да се подлагат планки на болтовете м/у купето и мостовете (нещо като бодилифт) и да навреш кардана...
                  Иначе системата с ръчната е измислена много от отдавна и работи безупречно без опасност за трансмислията - споко. Хубаво е да се направи с хидравлична ръчна - има по-голям ефект.
                  Последно редактирано от Ясен; 05-09-08, 11:53.
                  0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

                    Подкрепа за "Нинджата" с две ръце. Преди 5-6 месеца в "Мобилето" се въртеше една обява за Т2 Синхро легално за пловдивска област. Щом имаш регистрация и ще майсториш изчакай да се появи някой, иначе към твоето копче балтон трудно ще пришиеш.
                    Последно редактирано от Ясен; 05-09-08, 11:54.
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

                      Вчера обиколих моргите по Пловдив и Пазарджик. Никъде не намерих чаркалъци за Т2-Синхро (на повечето места дори не бяха чували за таквоз чудо). Човек като го "вкопа" амбицията е склонен да се вкара в невероятни приключения, въпреки гласа на здравия разум, ей така-напук на другите (ееееееее,па как, требе да се самодокажем!!!!!!!!!!те че ми кажуват на мене!!!!!).
                      Този път смятам да се вслушам в съветите ви и да си заиграя с монтажа на отделни ръчни.
                      След някое време или ще ви благодаря, или ще ви се оплача.
                      Последно редактирано от Ясен; 05-09-08, 11:55.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

                        Измислих и проектче:
                        Сдобивам се с 2 броя хидравлични дискови спирачки от мотопедче.
                        Свалям двете полуоси и към тях монтирам спирачните дискове( от мотопед).Хидравличните апаратчета зацепвам с дисковете,центровам ги,заварявам планки на шасито и за тях застопорявам апаратчетата.
                        Има място да монтирам помпите с казанчетата.
                        Евентуално с дълги жила ще командвам помпите от кабината.
                        Чудя се само как да компенсирам вертикалния ход на полуосите?
                        НА мястото на зацепване диск-апарат тоя ход ще е към 10-15мм.
                        (щото апаратчето е към неподвижното шаси,а диска е към шаващата полуос)
                        Ама то май ще има и ъглово изместване?ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

                        Коментар


                        • #13
                          До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

                          Не става апаратчето на шасито,полуоската и главината мърдат нагоре-надолу с носача.Бе,най-лесно ми се вижда,просто две отделни жила+две ръчки.Ако системата при буса е като при Голфа-с две отделни жила,на една ръчка-си е почти готова работата .
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

                            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                            Не става апаратчето на шасито,полуоската и главината мърдат нагоре-надолу с носача.Бе,най-лесно ми се вижда,просто две отделни жила+две ръчки.Ако системата при буса е като при Голфа-с две отделни жила,на една ръчка-си е почти готова работата .
                            Системата при буса е като при Жигули.ПРедложението ти е добро и лесно изпълнимо,но
                            аз обичам да ми е трудно!
                            основен мой житейски девиз.Обаче благодаря ти,че ми напомни съществителното "носач".Точно на него ще монтирам апаратчето(място има,проверих и измерих,даже има 2 фабрични отвора-на тях ще вържа захващача на апаратчето).Ти ми реши проблема с вертикалното и ъглово изместване!!!Сега съм в процес на търсене на 2 броя дискови спирачки от скутерче.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Фолксфаген Транспортер 4х4???

                              Ама чакай! Дисковите спирачки от скутерче са с ЗА СКУТЕРЧЕ.

                              Ако искаш да си даваш парите на вятъра - заповядай - още на първото използване на тая система, всичко ще отиде на вятъра, или по-точно на парчета на земята.

                              Все едно да разчиташ зимата да запалиш, връзвайки двете батерии от дистанционното на телевизора на мястото на акумулатора.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X